reklama

Vyjela ze silnice a narazila do stromu. Řidička na Českolipsku nehodu nepřežila

Tragicky skončila ranní jízda řidičky na Českolipsku, její auto narazilo do stromu, žena na místě zemřela. Proč vůz vyjel ze silnice, policisté zatím netuší, mohl za tím být nejen mikrospánek či zdravotní indispozice, ale i namrzlá silnice.

reklama

Střed kapoty bílého kombíku kopíruje tvar stromu, uvnitř vozu vystřelené airbagy. Řidička náraz bohužel nepřežila. „V pondělí ráno projížděla třiatřicetiletá řidička osobního vozidla značky Mercedes z České Lípy na Dubou a u odbočky na Berštejn zatím z neznámých důvodů vyjela ze silnice a narazila do stromu,“ uvedla policie.

Na místě zasahovali také záchranáři. Ženu několik desítek minut resuscitovali, ale bohužel neúspěšně, lékař musel konstatovat smrt.

Co se stalo, není jasné, podle čerpadlářky z blízké benzinky svědci hovořili o možném mikrospánku. „Jela prý z práce, možná to byl mikrospánek. Je to hrozné, byla to mladá holka,“ uvedla. Mohla to ale být i náhlá zdravotní indispozice nebo závada na autě. „Příčinu a okolnosti této tragické dopravní události nyní prověřuje služba kriminální policie a vyšetřování, která mimo jiné nařídila provést soudní pitvu zemřelé řidičky,“ doplnili policisté.

Policie zatím nevyloučila ani vliv počasí. Krátce po šesté ráno, kdy se nehoda stala, bylo totiž pod nulou a silnice byla promrzlá.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama