Na křídlech Air France - KLM kolem světa: Cestování nikdy nebylo pohodlnější

Air France-KLM - ve vzduchu jako doma aneb vaše cesta nejen za zážitky

Kostarika - Exclusive Tours & Air France

Objevovat širý svět nikdy nebylo snazší. Létání z jednoho na druhý konec planety je dnes naprosto běžné a nám lidem umožňuje pracovat, odpočívat a poznávat nové kultury i s jejich tradicemi a zvyky. Během pár hodin můžeme mít na jazyku jedinečnou chuť japonského sushi, cítit všechny vůně i pachy mísící se na indických tržnicích, pociťovat lehké závratě při výstupu na nejvyšší věže světa v Dubaji či na vlastní kůži cítit jemné šplouchání vln v Karibiku. Ať už na svých cestách hledáme cokoli, naše sny jsou na dosah ruky. Stačí jen zarezervovat letenky.

Znáte ten vzrušující pocit? Právě jste si rezervovali letenky a vaši mysl už zaplavuje příjemné mámení dálek. Ti šťastnější mohou rovnou začít balit. Většina z nás si ovšem obvykle musí alespoň pár dní počkat. Ale ať tak či tak - udělali jste první krok k tomu, aby dovolená začala. A jak zkušení cestovatelé dobře vědí, začíná už cestou na letiště, které dokáže být zážitkem samo o sobě. Všechno tady má pevný řád a na nikoho se tu nečeká. Přesto se nikdo nepohorší nad lidmi sedícími na zemi či nadšeně výskajícími dětmi, které tisknou nosy na sklo, zatímco pozorují letadla na dráhách.

Taky vás při čtení posledních řádků zaplavila cestovní horečka, až jste si poposedli? Aby ne, létání je jednoduše fascinující. Umožňuje nám libovolně dlouho žít, kdekoli se nám zachce, abychom se pak během chvíle mohli zase vrátit do pohodlí svých domovů.

Žádná dálka není příliš velká

Jedněmi z těch, kteří se specializují na dopravení lidí k vysněným cílům, jsou společnosti Air France a KLM. Ty se před lety dokonce spojily a aby svým cestujícím nabídly ještě větší možnosti a komfort, řídí se heslem - žádná dálka není příliš velká. „Provozujeme více než 500 letadel, létáme do více než 300 destinací ve 117 zemích a máme 2 velmi výkonné dopravní uzly, jeden v Paříži a další 1 v Amsterdamu,“ uvádí Guido Hackl, country manager společnosti Air France v Rakousku, Česku a na Slovensku. A pokračuje:

„Kombinace 2 leteckých společností je velmi důležitá, protože si vždy můžete vybrat ze 2 letů do téměř všech destinací, kam létáme. Naše letadla jsou nová, snažíme se investovat dost peněz do obnovy naší flotily. To je dobré nejen pro lidi z hlediska pohodlí na palubě, ale je to také dobré pro naše životní prostředí, protože letadla nové generace potřebují méně paliva a jsou udržitelnější.“

V pohodlí jak na zemi, tak i na nebi

Právě udržitelnost a snižování emisí CO2 se v Air France i KLM vedle bezpečnosti a komfortu cestujících stalo velmi důležitým tématem.

„Jako letecká společnost se v této otázce snažíme být ve vedení. Jsme připraveni poměrně dost investovat do naší flotily, velmi důležité je v tomto ohledu palivo, díky kterému můžeme snížit emise až o 75 %. Naším cílem je dosáhnout čisté nuly do roku 2050, do roku 2030 je chceme snížit o polovinu,“ vykládá o cílech společností Guido Hackl.

Jejich splnění by mohlo přinést klidné spaní všem, které trápí uhlíková stopa. Cestující se tak v klidu mohou uvelebit na svých sedadlech, které si většina z nás ráda vybírá předem. Někdo preferuje první řadu pro více místa na nohy, jiní rádi sedí u křídla. A pak je tu tradiční „boj“ o sedadlo u okénka.

Také se s nejbližšími dohadujete o místo u okénka?

Ti nejnáročnější ovšem dobře vědí, že velkou roli v komfortu při cestování sehraje výběr třídy. V Air France se navíc pasažérům snaží přizpůsobit cestování na míru. Kromě možnosti zvolit mezi Economy a Business Class si lze zvolit mezi různými kategoriemi: „Máme Lights Fare, Standard Fare a Flex Fare. Všechny tyto kategorie mají různé atributy, mezi nimiž si cestující může vybrat. Například Flex Fair může snadno přerezervovat, může dokonce vrátit letenku. Pokud cestuje nalehko a zná dopředu pevné datum cesty, může si vybrat Light Fair. To všechno jsou personalizace, které nabízíme navíc,“ vysvětluje country manažer společnosti Air France - KLM pro Česko, Slovensko a Rakousko.

Pohodlí cestujících je pro leteckého dopravce mimořádně důležité a věnuje mu náležitou pozornost ještě před samotným odletem. Kdo chce, může tedy získat přístup do exkluzivních salonků. Na palubách letadel pak i při kratších letech bývá samozřejmostí malý snack s nápojem zdarma. Všechna jídla pro Air France a KLM navíc připravují michelinští šéfkuchaři. A protože se jedná o francouzskou společnost, nemůže chybět šampaňské. Děti se pak mohou těšit na tašku s hračkami.

Cestování na lehko, nebo s výbavou?

Co všechno si s sebou můžu vzít na palubu letadla a kolik zaplatím za převoz zavazadel? Vše podstatné se dozvíte při rezervování letenky. Tři zmíněné kategorie - Light, Standard či Flix Fairs - nabízejí různé podmínky a výhody. Volit lze podle toho, jestli cestujete bez zavazadla či naopak s plnou výbavou. Podle toho se pochopitelně odvíjí i cena.

Mimochodem, nejvzdálenější oblastí, do níž Air France - KLM létají je Francouzská Polynésie. Cesta do ní trvá asi 24 hodin, protože letadlo překonává vzdálenost cca 15 tisíc kilometrů. Paradoxem přitom je, že je považovaná za vnitrostátní let, protože jde o součást Francie.

Ať už se rozhodnete letět kamkoli, užijte si ten vzrušující pocit z dobrodružství, které čeká na každé cestě.

Tagy: