Na Lipně museli po několika udáních zavřít Stezku korunami stromů

Provozovatelé ve středu zavřeli Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou. Kontaktovala je policie, jelikož dostala udání, že oblíbená atrakce je v provozu. Turistům, kteří si koupili vstupenky, areál vrátí vstupné.

„Na základě udání z řad veřejnosti jsme nuceni Stezku korunami stromů do odvolání uzavřít. Přestože je podle nás pobyt na čerstvém vzduchu zdravý a při dodržování všech protiepidemických opatření jsou rizika naprosto minimální, nechceme riskovat perzekuci našich klientů,“ uvedl jednatel společnosti Matěj Kratochvíl.

Všem klientům, kteří vstupenky nakoupili a chtěli jít na každoroční novoroční výstup na stezku, se areál omlouvá. Vstupné vrátí v plné výši.

„Je pravdou, že jsme přijali několik oznámení z řad veřejnosti. Kontaktovali jsme provozovatele a upozornili na dodržování vládních nařízení. Další kroky učinili provozovatelé sami,“ řekla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Podle mluvčí lipenského areálu Olgy Kneiflové není z dostupných informací jasné, zda budou tím pádem zavřené všechny rozhledny v Česku.

„Vláda se nejspíš snaží obecně bojovat proti pohybu v přírodě a na čerstvém vzduchu, čemuž nerozumíme. Pevně věříme, že brzy budeme schopni znovu otevřít naše provozy a nabídnout tak klientům aktivní vyžití ve zdravé šumavské přírodě,“ prohlásila Kneiflová.

Tagy:
policie Lipno rozhledna Česko koronavirus koronavirová opatření Stezka korunami stromů udání Lenka Koloušková Lipno nad Vltavou koruna stromu