CNN Prima News náhrada

náhrada

Výpis příspěvků ke štítku „náhrada“

Ministr lže a premiér ho kryje, říká politolog. Zmínil jména možných Jurečkových nástupců

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) si svými vyjádřeními ohledně kontroverzního vánočního večírku ze dne tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy sám zkomplikoval situaci, má jasno politolog Lukáš Valeš. Šéf resortu podle něj lhal a premiér Petr Fiala (ODS) ho kryl. Jurečka by prý měl rezignovat nehledě na postoj své strany. Valeš se domnívá, že v čele křesťanských demokratů může stanout ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V pořadu K věci zhodnotil i možnosti nástupu dalších straníků jako hejtmana Jana Grolicha či Jiřího Čunka.

Expert o Válkově plánu vyrábět penicilin v Česku: Není nereálný, ale ani nejsprávnější

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přišel s ambiciózním plánem. Do roka a půl by chtěl v Česku rozjet výrobu nedostatkového penicilinu. Jeho úřad o tom již začal jednat s držiteli příslušných licencí. Médiím prozradil, co vše je podle něj třeba zajistit, aby se situace kolem výpadku léků stabilizovala. Výkonný ředitel Asociace velkodistributorů léčiv Tomáš Votruba pro CNN Prima NEWS dodal, že vize o zdejší výrobě medikamentu „není nereálná“, nepovažuje ji však za nejsprávnější.

Dostal jsem druhou šanci, děkuje mladý fotbalista za protézu. Bomba mu utrhla nohu a ochrnul

Sedmnáctiletému Arťomu Svěrgonovi z ukrajinského města Mariupol se obrátil život naruby. Krátce po začátku ruské invaze vyrazil s několika kamarády trénovat fotbal na místní hřiště. Na místo dopadla bomba z dronu okupantů. Výbuchem mladík přišel o část nohy a ztratil v dolní polovině části těla cit. V americké Minnesotě dostal podle svých slov druhou šanci. V USA mu lékaři vyrobili speciální protézu, která mu pomohla znovu se postavit na vlastní nohy.

Obavy se naplnily. Šampionát v Rize předčasně končí pro zraněné útočníky Chytila a Sedláka

Českou reprezentaci na mistrovství světa opouštějí zranění útočníci Filip Chytil a Lukáš Sedlák. Nahradí je Radan Lenc a pravděpodobně Radim Zohorna. Chytil utrpěl v neděli proti Kazachstánu zranění v obličeji, v pátek zkusil s týmem trénovat, ale v turnaji nemůže pokračovat. Sedlák má z pondělního utkání s Lotyšskem po zásahu pukem zlomeninu v kotníku, v pátek obul brusle pouze kvůli focení českého týmu před tréninkem v Daugava Areně.

Zákrok, který nemá obdoby. Motorkář Josef může chodit díky titanovému kloubu z 3D tiskárny

Ve šťastný konec, a dokonce inspiraci chirurgům po celém světě, vyústil příběh zraněného brněnského motorkáře. Nyní 49letý Josef přišel při vážné nehodě o část kotníku a hrozilo mu, že nebude chodit. Lékaři v brněnské fakultní nemocnici mu ale nechali na 3D tiskárně zhotovit titanovou náhradu kloubu, díky které již pár měsíců po operaci bez problémů chodí. Unikátní zákrok nemá v Evropě obdoby.

Rusové nahrazují další oblíbený podnik. Otevírá ho známý rapper, představil bizarní logo

Jen krátce poté, co přišlo Rusko s náhražkou řetězce McDonald’s s názvem Chutně a tečka, představili hvězdný rapper Timati společně s restauratérem Antonem Pinskim koncept nové náhražky kavárenského řetězce Starbucks. První pobočka se otevřela v Moskvě a nese název Stars Coffee. Podnikatelé během otevření hovořili o perspektivách sítě, mezi prvotní plány patří spuštění mobilní aplikace.

Chceme nahradit vyloučené Rusko v Radě OSN pro lidská práva. Česko už podalo kandidaturu

Česká republika by ráda nahradila vyloučené Rusko v Radě OSN pro lidská práva (UNHRC). Ministerstvo zahraničí v pátek oznámilo na Twitteru, že už byla podána kandidatura. UNHRC je orgán OSN sdružující 47 států, jehož cílem je prosazování a ochrana lidských práv po celém světě, a zabývá se případy porušování těchto práv. Valné shromáždění OSN schválilo 7. dubna přerušení ruského členství v UNHRC ve světle zpráv o vraždění civilistů na Ukrajině ruskými vojáky.

V červnu skončí platnost starších bankovek. Jak je poznáte a kde si je vyměníte?

Platnost starších vzorů bankovek v hodnotě 100, 200, 500, 1000 a 2000 korun z let 1995 až 1999 skončí na konci června letošního roku. Další dva roky bude možné neplatné bankovky vyměnit na pokladnách bank a na všech sedmi územních zastoupeních České národní banky (ČNB). Od 1. července 2024 pak bude možné bankovky vyměnit pouze u ČNB, a to neomezenou dobu. Vyplývá to z informací, které v úterý ČNB zveřejnila na internetu.