reklama
CNN Prima News náhrada

náhrada

Výpis příspěvků ke štítku „náhrada“

Ryba po deseti letech končí v čele hasičů. Pro sbor je to ztráta, prohlásil Hamáček

Drahoslav Ryba k neděli na vlastní žádost skončí po téměř deseti letech na pozici generálního ředitele hasičského záchranného sboru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce oznámit jméno nástupce na pondělní tiskové konferenci, bude zároveň uveden do funkce. Ryba podle ministra odchází na základě zákona, neboť mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Havlíček: Nepojištění po tornádu dostanou dva miliony, další peníze si mohou půjčit

V posledních dnech se v souvislosti s řáděním tornáda řeší otázka, zda by lidé, kteří nebyli pojištění, měli dostat finanční náhradu v hodnotě dvou milionů korun. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) vysvětluje, že hlavně musí každý dotyčný dostat zaplaceno za to, co utrpěl. Nastavený systém hájí s tím, že pokud nepojištění mají na svých domech škodu vyšší než dva miliony, stejně od státu vyšší částku nedostanou. Pouze s možností úvěru.

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

V pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

Feriho ve Sněmovně nahradí režisérka Olga Sommerová. Chce hájit veřejnoprávní média

Dokumentaristka Olga Sommerová nahradí 1. června ve Sněmovně poslance Dominika Feriho, který na svůj mandát rezignuje poté, co jej v médiích několik žen obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Novinářům to ve čtvrtek potvrdila filmařka a v tiskové zprávě o tom informovala TOP 09. Feri odmítá, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „ nevhodné“ či „ nepatřičné“ chování .

Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený

Hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou by měla nahradit ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. S odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů to ve středu napsal Zdravotnický deník. Důvodem je podle něj nespokojenost premiéra Andreje Babiše (ANO) s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po zasedání vlády rošádu na hygieně nevyloučil. Hlavní hygieničku jmenuje vláda.

Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté

Ve věznicích by za chybějící dozorce mohli v době krize na nezbytně nutnou dobu zaskakovat policisté. Dosavadní zákony to neumožňují. Změnit to má novela zákonů o Vězeňské službě, kterou v pátek zrychleně schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) poslancům řekla, že aktuálně chybí kvůli nákaze koronavirem zhruba 400 příslušníků Vězeňské služby.

reklama