reklama
CNN Prima News náhrada

náhrada

Výpis příspěvků ke štítku „náhrada“

Jansta chce pro nakažené sportovce náhradu škody. Vyzval k tomu olympijský výbor

9. srpna 2021 14:53

Česká unie sportu vyzvala Český olympijský výbor k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Šéf ČUS Miroslav Jansta takový požadavek vznesl v dopise adresovaném předsedovi ČOV Jiřímu Kejvalovi v souvislosti s případem šíření koronaviru v části české výpravy cestující do Japonska charterovým letem. Pro sportovce žádá také omluvu, finanční náhradu by podle Jansty měly obdržet i sportovní svazy.

Ryba po deseti letech končí v čele hasičů. Pro sbor je to ztráta, prohlásil Hamáček

16. července 2021 10:24

Drahoslav Ryba k neděli na vlastní žádost skončí po téměř deseti letech na pozici generálního ředitele hasičského záchranného sboru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce oznámit jméno nástupce na pondělní tiskové konferenci, bude zároveň uveden do funkce. Ryba podle ministra odchází na základě zákona, neboť mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Havlíček: Nepojištění po tornádu dostanou dva miliony, další peníze si mohou půjčit

29. června 2021 23:22

V posledních dnech se v souvislosti s řáděním tornáda řeší otázka, zda by lidé, kteří nebyli pojištění, měli dostat finanční náhradu v hodnotě dvou milionů korun. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) vysvětluje, že hlavně musí každý dotyčný dostat zaplaceno za to, co utrpěl. Nastavený systém hájí s tím, že pokud nepojištění mají na svých domech škodu vyšší než dva miliony, stejně od státu vyšší částku nedostanou. Pouze s možností úvěru.

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

11. června 2021 23:43

V pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

Feriho ve Sněmovně nahradí režisérka Olga Sommerová. Chce hájit veřejnoprávní média

27. května 2021 10:24

Dokumentaristka Olga Sommerová nahradí 1. června ve Sněmovně poslance Dominika Feriho, který na svůj mandát rezignuje poté, co jej v médiích několik žen obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. Novinářům to ve čtvrtek potvrdila filmařka a v tiskové zprávě o tom informovala TOP 09. Feri odmítá, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za „ nevhodné“ či „ nepatřičné“ chování .

Chceme odškodnění za psychické útrapy, volají obyvatelé Vrbětic. Obce sčítají škody

11. května 2021 19:51

Odškodnění v řádech stamiliónů korun a dokončení hloubkového pyrotechnického průzkumu. To jsou požadavky čtyř obcí v okolí vrbětického muničního areálu na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady a zemřeli dva lidé. Tamní obyvatelé se ale dodnes nedočkali téměř žádného odškodnění za poškozený majetek a psychickou újmu.

reklama