reklama

Nájezd gangů v Německu. Pět set lidí vyrabovalo obchody a zranilo 19 policistů

V noci na neděli se německý Stuttgart proměnil v bitevní pole. Stovky výtržníků začaly útočit na bezpečnostní složky, vymlátily čtyřicet obchodů a devět z nich vyrabovaly. Po potyčce zůstalo 19 zraněných policistů a 24 zločinců v poutech. Za nepokoji zřejmě stojí gang, ve kterém figurují zčásti Němci, ale i jiné národnosti.

reklama

Vše začal 17letý mladík. Policie za ním přijela do centra Stuttgartu na náměstí Schlossplatz, aby vyšetřila nespecifikovaný drogový zločin. Podle BBC poté na strážníky začal útočit dav asi dvou set lidí, který házel na policisty kameny a lahve. Zločinecká skupina se posléze v mžiku rozrostla, najednou bylo výtržníků asi pět set, mnozí z nich měli na hlavách kukly.

Policie proto zavolala posily. Dorazilo zhruba dvě stě těžkooděnců. Situace se přesto vymkla kontrole. Výtržníci rozbíjeli výlohy, kradli zboží z obchodů, útočili na policisty i na jejich vozy. Celkem zničili čtyřicet podniků včetně prodejny telefonů, klenotnictví a několika fastfoodových restaurací. Zločinci poranili 19 policistů a poškodili 12 policejních aut.

Situaci se podařilo uklidnit i díky hasičům a dobrovolníkům z řad německé civilní obrany (THW). Starosta města Fritz Kuhn byl z nočního násilí pobouřený: „Ráno jsem byl v šoku, když jsem zjistil, co se přes noc dělo. Stuttgart nikdy neprožil takovou noc jako dnes, s takovými útoky na policii,“ sdělil pro BBC.

Agresi v německém městě má zřejmě na svědomí neznámý gang prodejců drog, ve kterém jsou Němci, ale i jiné národnosti. Ve videích, která zachytila noční nepokoje, je slyšet, jak někteří z útočníků pokřikují arabské sousloví „Allahu Akbar“, které slouží pro deklaraci islámské víry.

Napětí ve Stuttgartu roste

Nebylo to poprvé, kdy lidé v německém městě útočili na policii. Podle policejního prezidenta Franka Lutze se situace během posledních čtyř týdnů výrazně zhoršila. BBC napsala, že lidé ve městě pijí na veřejnosti alkohol a jsou agresivní. Na sociálních sítích se souběžně s tím šíří nadávky vůči policejním složkám.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
Další články
reklama
reklama