CNN Prima News Neil Armstrong

Neil Armstrong

Výpis příspěvků ke štítku „Neil Armstrong“

Joe Biden svoje auto kdysi dostal jako svatební dar. Na silnici ho řídit nesmí

Auto amerického prezidenta rovná se těžce opancéřovaná limuzína připomínající spíš obrněný transportér. To je logická rovnice odpovídající důležitosti nejmocnějšího muže planety. Současný vládce USA má ale jinou automobilovou lásku a známému sběrateli Jay Lenovi dokonce názorně předvedl, jak se s Chevroletem Corvette ročníku 1967 gumuje asfalt. Škoda že teď už si to Biden na veřejnosti nevyzkouší.

Americká skautská organizace BSA čelí desítkám tisíc stížností na sexuální obtěžování

Hlavní skautská organizace ve Spojených státech Boy Scouts of America (BSA) obdržela k pondělku přes 82 tisíc stížností na sexuální obtěžování ve svých řadách, k němuž údajně docházelo několik posledních desetiletí. BSA to oznámila v den, kdy končí lhůta pro zasílání stížností stanovená soudem ve státu Delaware. Organizace tam v únoru požádala o ochranu před věřiteli ve snaze přežít očekávané požadavky na odškodnění obětí údajných deliktů.

Půlstoletí po Apollu 11 je Měsíc stále v módě

Před padesáti lety se Neil Armstrong s Buzzem Aldrinem jako první lidé v historii prošli po povrchu Měsíce. Jen 66 let poté, co bratři Wrightové poprvé vzlétli s motorovým letadlem, se posádce Apolla 11 podařilo udělat ten dobře známý obrovský skok pro lidstvo. Půl století poté je Měsíc stále v hledáčku vědců.

NASA po desetiletích zpřístupní některé vzorky z misí Apollo 11. Je jich přitom přes 300 kilogramů

Za zamčenými dveřmi Johnsonova vesmírného centra v americkém Houstonu je schován poklad, který zatím vidělo jen málo lidí a dotklo se ho ještě méně. Doposud nepřístupná laboratoř ukrývá stovky kil měsíčního materiálu shromážděného astronauty z misí Apollo před padesáti lety. Poprvé za několik desetiletí se NASA chystá některé z doposud nedotčených vzorků zpřístupnit a postoupit je geologům, aby je prozkoumali technologiemi 21. století. Informovala o tom agentur

Do dražby půjde manuál z přistání posádky Apollo 11 na Měsíci. Obsahuje kresby a zápisky Armstronga a Aldrina. Jaká je jeho odhadovaná cena?

Do červencové dražby půjde detailní manuál přistání na Měsíci z roku 1969, který používali američtí astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin během svého prvního přelomového přistání. Návod by se podle specialistů z newyorkské aukční síně Christie’s mohl vydražit až za devět milionů dolarů (asi 205 milionů korun), uvedla agentura Reuters.