reklama

Zakázané zboží je někde opět na prodej. Chtěli jsme jen vyhovět, tvrdí mluvčí Tesca

V některých obchodech velkých řetězců je možné opět koupit zboží, jehož prodej byl původně kvůli vládním nařízením zakázán, například ponožky nebo psací potřeby. Mezi tyto řetězce se zařadila také síť obchodů Tesco. Podle mluvčího společnosti Václava Koukolíčka chtěli především vyhovět přání zákazníků.

reklama

„Bylo to na základě opakovaných a odůvodněných žádostí našich zákazníků. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli zařadit část tohoto sortimentu opět do prodeje,“ sdělil Koukolíček.

Podle Koukolíčka si společnost myslí, že neporušuje žádné z vládních nařízení. Nicméně je připravena případné následky za jejich rozhodnutí nést, pokud by kontrolní orgány rozhodly o tom, že odporují zákonu. „Řešili jsme to samozřejmě napříč celou naší společností a řešili jsme to i se Svazem obchodu a cestovního ruchu. Je to samozřejmě naše rozhodnutí, ke kterému jsme přistoupili, a zákazníkům to zásadním způsobem usnadní jejich život,“ vysvětlil mluvčí.

O tržby prý nejde

„Nás samozřejmě těší, že vláda zvažuje, že by část toho sortimentu zařadila opět do prodeje, protože se ukazuje, že v nastavených pravidlech není asi všechno v pořádku a budeme samozřejmě rádi, pokud tento náš krok k tomu přispěje,“ řekl Koukolíček.

Během rozhovoru padla otázka, zda k rozhodnutí nepřispělo i finanční hledisko. „Tohle bych důrazně odmítl, protože my primárně prodáváme potraviny. Sortiment, který jsme nyní zařadili do prodeje, je skutečně okrajový a nemá zásadní vliv na naše tržby. Spíš jde o to, že chceme zákazníkům, kteří se nemohou k tomuto zboží dostat, aby ho mohli v klidu nakoupit,“ uvedl mluvčí.

Zákazník si u tohoto obchodního řetězce stále nekoupí například knihy a elektroniku. „My jsme skutečně zařadili jenom vybrané kategorie, o které je ze strany zákazníků velký zájem, a kde je opodstatněný důvod, že tyto věci nezbytně potřebují,“ dodal Koukolíček.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama