CNN Prima News nelegální migranti

nelegální migranti

Výpis příspěvků ke štítku „nelegální migranti“

V Londýně to vře kvůli brutálnímu útoku žíravinou. Afghánec s podivnou minulostí stále uniká

Velkou Británií cloumá brutální útok žíravinou na matku s dětmi, k němuž došlo v Londýně. Podle policie se brutálního činu dopustil 35letý Abdul Ezedi. Podezřelý do země podle deníku Telegraph nelegálně přicestoval v roce 2016 z Afghánistánu. Po dvou neúspěšných žádostech získal azyl poté, co údajně konvertoval ke křesťanství a přimluvil se za něj kněz. Již dříve dostal podmíněný trest za sexuální násilí. Konzervativní britští politici volají po zpřísnění imigrace i deportacích přistěhovaleckých kriminálníků. Policie po domnělém pachateli marně pátrá.

Kontroly na hranicích se Slovenskem nekončí, oznámil Rakušan. Vláda je o měsíc prodloužila

Česká republika prodlouží namátkové kontroly podél hranice se Slovenskem o dalších 30 dní, tj. do 2. února. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Důvod je stále stejný – zabránění nelegální migraci na české území a boj s převaděči. V souvislosti s tím už policisté zadrželi desítky lidí, více než tisícovce neumožnili vstup do ČR. Kontroly fungují už od loňského podzimu. Podle posledního rozhodnutí měly trvat do středeční půlnoci.

Lochman: Udržme uprchlíky před hranicemi Schengenu. Pakt není náš zájem, řekl Žáček

Při řešení migrace nejde jen o vyjednávání a diplomacii přímo v Africe, ale také o to, aby se nám povedlo udržet migranty mimo schengenské hranice. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Ondřej Lochman (STAN). Podle něj v této otázce země i přes názorové neshody spolupracují. Pavel Žáček (ODS) pronesl, že mechanismus migračního paktu je složitý. „Kvóty a přidělování uprchlíků jednotlivým státům nepodporujeme,“ uvedl za koaliční stranu. Hostem pořadu byl i zákonodárce za SPD Radek Koten.

Pokud chceme přežít, musíme zabezpečit vnější hranici, shodli se Konečná s Pospíšilem

V boji proti nelegální migraci je třeba si vyjasnit, kde se nachází hranice mezi členským státem a vnějším prostorem, která není dostatečně hlídaná. Právě tu je třeba zajistit, shodli se v pořadu 360° europoslanci Kateřina Konečna (KSČM) a Jiří Pospíšil (TOP 09). Zatímco však zástupce vládní koalice označil za tuto oblast Maďarsko, předsedkyně komunistů vidí problém především od Středozemního moře, odkud se prý celá věc jen kaskáduje do dalších zemí.

Migranti zaplavili italský ostrov. Apokalypsa, policie musí používat obušky, běduje farář

Úřady na italské Lampeduse vyhlásily ve středu večer stav nouze poté, co tam dorazilo za tři dny skoro 10 tisíc migrantů. To je více, než má ostrov obyvatel, tamní migrační středisko má navíc kapacitu jen pro zhruba 400 osob. Situaci označil za „tragickou, dramatickou a apokalyptickou“ i farář Don Carmelo Rizzo ze sicilské provincie Agrigento, pod niž Lampedusa spadá. Počty běženců plavících se přes Středozemní moře jsou na vzestupu a zřejmě překonají rekordy z minulých let, odhadl odborník na migraci z Ústavu informatiky Robert Stojanov ve vysílání CNN Prima NEWS.

Zakročil tvrdě proti migrantům, Hispánci mu tleskají. DeSantis míří k vítězství na Floridě

Demokraté s největší pravděpodobností dostanou v listopadových volbách na Floridě tvrdý úder. Podle říjnového volebního průzkumu Telemundo/LXNews stávajícího guvernéra Rona DeSantise podporuje většina Latinoameričanů. Hispánci dokonce v průzkumu většinově podpořili DeSantisův krok, kdy vypravil letadlo s padesáti migranty z Texasu do liberálního Massachusetts. Šance jeho demokratického soupeře Charlieho Crista nezvrátila ani televizní debata.

Djokovič do USA nesmí. Tisíce neočkovaných migrantů Bidenovi nevadí, diví se republikáni

Nevpuštění tenisty Novaka Djokoviče na turnaj US Open popudilo řadu republikánů. Podle nich se jedná o dvojí metr, když neočkovaný sportovec má od prezidenta Bidena stopku, zatímco do země proudí tisíce ilegálních migrantů z Mexika. Mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierrová odmítla, že by migranti „jen tak překračovali hranici“. Výrok Jean-Pierrové ale naštval americkou pohraniční stráž. V rozhovoru pro Fox News její příslušníci prohlásili, že je mluvčí buď „úplně blbá“ nebo „nepokrytě lže“.