CNN Prima News nelegální migranti

nelegální migranti

Výpis příspěvků ke štítku „nelegální migranti“

Migranti si stříhají doklady do krabiček od cigaret. Mezi převaděči jsou také Češi

2. listopadu 2022 10:56

Prudký nárůst nelegální migrace je problém nejen na hranicích se Slovenskem. Policisté s ním mají zkušenost i na Vysočině. Ve srovnání s loňským rokem zaznamenali dvojnásobek zadržených migrantů. Podle Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) přišlo letos do Evropské unie o 70 procent více lidí než za stejné období vloni.

Zakročil tvrdě proti migrantům, Hispánci mu tleskají. DeSantis míří k vítězství na Floridě

28. října 2022 22:36

Demokraté s největší pravděpodobností dostanou v listopadových volbách na Floridě tvrdý úder. Podle říjnového volebního průzkumu Telemundo/LXNews stávajícího guvernéra Rona DeSantise podporuje většina Latinoameričanů. Hispánci dokonce v průzkumu většinově podpořili DeSantisův krok, kdy vypravil letadlo s padesáti migranty z Texasu do liberálního Massachusetts. Šance jeho demokratického soupeře Charlieho Crista nezvrátila ani televizní debata.

Djokovič do USA nesmí. Tisíce neočkovaných migrantů Bidenovi nevadí, diví se republikáni

2. září 2022 21:57

Nevpuštění tenisty Novaka Djokoviče na turnaj US Open popudilo řadu republikánů. Podle nich se jedná o dvojí metr, když neočkovaný sportovec má od prezidenta Bidena stopku, zatímco do země proudí tisíce ilegálních migrantů z Mexika. Mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierrová odmítla, že by migranti „jen tak překračovali hranici“. Výrok Jean-Pierrové ale naštval americkou pohraniční stráž. V rozhovoru pro Fox News její příslušníci prohlásili, že je mluvčí buď „úplně blbá“ nebo „nepokrytě lže“.

Trump se s prohrou smířit nehodlá. Poodhalil nástupce, Chicago přirovnal k Afghánistánu

15. července 2021 17:56

Bývalý americký prezident Donald Trump neustoupí. V interview pro Fox Nation kategoricky odmítl, že by poslední prezidentské klání prohrál. Volby označil za „zmanipulované“ a „zfalšované“. Exprezident také kritizoval migrační politiku svého následovníka, stejně jako bezpečnostní situaci v amerických městech. Současné Chicago neváhal přirovnat k Afghánistánu. Trump se rovněž plánuje zapojit do nadcházejících kongresových voleb. V nich se chce zaměřit na podporu lidí, kteří ponesou „jeho myšlenku“.