Poslankyně německé vládní strany CDU Karin Strenzová zemřela během letu z kubánského Varadera do Frankfurtu nad Mohanem. Nepomohlo ani nouzové mezipřistání v Irsku, kde se zdravotníci pokoušeli političku oživit.
Poslankyně zkolabovala ze soboty na neděli na palubě letu Condor DE-199. Podle informací deníku Bild upadla třiapadesátiletá Strenzová během letu do bezvědomí údajně kvůli selhání srdce. Posádka se rozhodla pro mezipřistání v Irsku. Tamní deník The Clare Herald napsal, že letadlo dosedlo v 7:36 hodin místního času (8:36 středoevropského času) na menší letiště Shannon na západě země a lékaři oživovali Strenzovou okamžitě na palubě letadla. Následně ji převezli do 25 kilometrů vzdálené univerzitní kliniky ve městě Limerick.
Německá tisková agentura DPA a také televize ZDF následně informovaly, že podle zdravotníků zemřela Strenzová již v letadle a oni jí již nemohli pomoci. Policie nařídila pitvu, kterou provedou v Irsku.
Poslankyně Bundestagu ze spolkové země Meklenbursko – Přední Pomořansko se vracela společně s manželem z Kuby. Německá média se shodují, že šlo o soukromou cestu, protože při ní neměla mít žádná politická jednání.
O Strenzové se během posledního roku hodně mluvilo a psalo v souvislosti s obviněními z podplácení a praním špinavých peněz z Ázerbájdžánu. Měla obdržet finanční prostředky pro lobbistické aktivity z této bývalé sovětské republiky a přiznala je až po uplynutí lhůty pro nahlášení. V lednu 2020 prohledala policie 16 bytů a podnikatelských subjektů v Meklenbursku – Předním Pomořansku, Bavorsku a v Belgii i poslaneckou kancelář v Berlíně.
A 30. ledna loňského roku zrušil Bundestag na žádost vrchního státního zastupitelství z Frankfurtu nad Mohanem Strenzové poslaneckou imunitu. Prokurátoři informovali o podezřeních, že politička CDU a jeden bývalý poslanec CSU stojí za přesunem zhruba čtyř milionů eur, v přepočtu více než 100 milionů korun, od britských firem s nejasným původem na konta v baltských zemích.
Strenzová působila v německém parlamentu od roku 2009, úspěšně prošla i dalšími volbami v letech 2013 a 2017, kdy vždy dostala šest přímých mandátů ve své oblasti Meklenburska – Předního Pomořanska. Již dříve uvedla, že v letošních zářijových celonárodních volbách kandidovat nehodlá.