reklama

Německá poslankyně tušila, že zemře v letadle. Řekla o tom spolucestujícímu

Náhlou smrt poslankyně německé vládní strany CDU Karin Strenzové během letu z kubánského Varadera do Frankfurtu nad Mohanem nadále zkoumají němečtí i irští vyšetřovatelé. Příčinu stále neodhalili. Svědectví účastníků zájezdu ovšem ukázalo, že Strenzová tušila, že zemře v letadle při zpáteční cestě.

reklama

Třiapadesátiletá Strenzová pobývala před 14 dny se svým o 20 let starším manželem Kurtem na dovolené na Kubě. Při zpátečním letu zkolabovala a i přes zásah lékaře, jednoho z pasažérů, zemřela ještě před nouzovým mezipřistáním v Irsku. Přesto ji tamní zdravotníci dopravili do nemocnice ve městě Limerick na západě Irska.

Výsledky nařízené pitvy dosud nezveřejnila ani jedna z policejních složek, irská či německá, ani zástupci německého parlamentu.

Německý deník Bild nyní přinesl nová svědectví účastníků zájezdu, kteří s poslankyní pobývali ve stejném hotelu Meliá. Ti popsali, jak se chování a hlavně zdravotní stav političky rapidně měnily.

„Deset dnů jsme pobývali na stejném místě. První dny byla paní Strenzová velmi uvolněná, někdy až hlasitá a nepřehlédnutelná. S ostatními hosty seděla až do rána v baru. Ukazovala nám fotografie se svou kamarádkou Angelou Merkelovou a zdůrazňovala její politický význam pro naši zemi,“ popsal Bildu majitel společnosti z Durynska. Redakce jeho jméno zná, ale on si ho nepřál zveřejnit.

Dramatická změna po týdnu

Po týdnu se situace zcela změnila, Strenzová se od skupiny rekreantů odpojila a přestala vycházet z pokoje. „Její vitalita ze ztratila a před zpátečním letem byla ve velmi špatném stavu. Když jsem s ní byl u pasové kontroly, musela být na invalidním vozíku. Když jsem se jí zeptal, co se děje, odpověděla mi, že má tři dny potíže s krevním oběhem,“ citoval Bild dalšího z turistů.

Podle jeho názoru se smrti poslankyně dalo vyhnout. „V takovém stavu ji nikdy neměli nechat nastoupit do letadla. Lékařská prohlídka před odletem by jí zřejmě zachránila život,“ doplnil svědek a uvedl, jakou šokující větou ho poslankyně CDU překvapila: „Když při zpátečním letu zemřu, má to tak být.“

Podle cestujících se Strenzová trápila v bolestech a krčila se na sedadle vedle svého manžela. Po jejím kolapsu ji přemístili do byznys třídy, kde ji položenou na podlaze letounu spolucestující lékař s pomocí letušky oživoval defibrilátorem.

Po nouzovém přistání na malém letišti Shannon na západě Irska záchranáři vynesli tělo poslankyně do sanitky. Posádka mohla až po dvou a půl hodinách pokračovat do cílové destinace ve Frankfurtu nad Mohanem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Vykopnou vás a zastavíte se na schodech. Hamáček sepsul Okamuru kvůli Afghánistánu
360°

Vykopnou vás a zastavíte se na schodech. Hamáček sepsul Okamuru kvůli Afghánistánu

Nedávné události v Afghánistánu se staly předmětem hádky mezi Tomiem Okamurou a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Šéf SPD zkritizoval přijetí afghánských a muslimských migrantů a uvedl, že by byl pro nulovou toleranci islámu. Na jeho slova reagoval předseda sociálních demokratů s tím, že by ho za to vykopli z jednání, zaznělo ve speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

Velká předvolební debata a hlasování v anketě: Kdo vás nejvíce přesvědčil?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Pro moderní levici je migrace obohacující jev. Brusel možná otevře hranice, říká Weigl

Podle ředitele Institutu Václava Klause (IVK) Jiřího Weigla je migrace statisíců až milionů lidí nejen z Afghánistánu opravdovým problémem, který se týká i Česka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zdůraznil, že migrace je téma moderní evropské levice. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková mu ale vmetla, že jen straší a zamrznul ve světě před pěti lety. Ta si myslí, že chce premiér Andrej Babiš (ANO) tímto tématem vyhrát ve volbách.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama