reklama

Německá poslankyně tušila, že zemře v letadle. Řekla o tom spolucestujícímu

Náhlou smrt poslankyně německé vládní strany CDU Karin Strenzové během letu z kubánského Varadera do Frankfurtu nad Mohanem nadále zkoumají němečtí i irští vyšetřovatelé. Příčinu stále neodhalili. Svědectví účastníků zájezdu ovšem ukázalo, že Strenzová tušila, že zemře v letadle při zpáteční cestě.

reklama

Třiapadesátiletá Strenzová pobývala před 14 dny se svým o 20 let starším manželem Kurtem na dovolené na Kubě. Při zpátečním letu zkolabovala a i přes zásah lékaře, jednoho z pasažérů, zemřela ještě před nouzovým mezipřistáním v Irsku. Přesto ji tamní zdravotníci dopravili do nemocnice ve městě Limerick na západě Irska.

Výsledky nařízené pitvy dosud nezveřejnila ani jedna z policejních složek, irská či německá, ani zástupci německého parlamentu.

Německý deník Bild nyní přinesl nová svědectví účastníků zájezdu, kteří s poslankyní pobývali ve stejném hotelu Meliá. Ti popsali, jak se chování a hlavně zdravotní stav političky rapidně měnily.

„Deset dnů jsme pobývali na stejném místě. První dny byla paní Strenzová velmi uvolněná, někdy až hlasitá a nepřehlédnutelná. S ostatními hosty seděla až do rána v baru. Ukazovala nám fotografie se svou kamarádkou Angelou Merkelovou a zdůrazňovala její politický význam pro naši zemi,“ popsal Bildu majitel společnosti z Durynska. Redakce jeho jméno zná, ale on si ho nepřál zveřejnit.

Dramatická změna po týdnu

Po týdnu se situace zcela změnila, Strenzová se od skupiny rekreantů odpojila a přestala vycházet z pokoje. „Její vitalita ze ztratila a před zpátečním letem byla ve velmi špatném stavu. Když jsem s ní byl u pasové kontroly, musela být na invalidním vozíku. Když jsem se jí zeptal, co se děje, odpověděla mi, že má tři dny potíže s krevním oběhem,“ citoval Bild dalšího z turistů.

Podle jeho názoru se smrti poslankyně dalo vyhnout. „V takovém stavu ji nikdy neměli nechat nastoupit do letadla. Lékařská prohlídka před odletem by jí zřejmě zachránila život,“ doplnil svědek a uvedl, jakou šokující větou ho poslankyně CDU překvapila: „Když při zpátečním letu zemřu, má to tak být.“

Podle cestujících se Strenzová trápila v bolestech a krčila se na sedadle vedle svého manžela. Po jejím kolapsu ji přemístili do byznys třídy, kde ji položenou na podlaze letounu spolucestující lékař s pomocí letušky oživoval defibrilátorem.

Po nouzovém přistání na malém letišti Shannon na západě Irska záchranáři vynesli tělo poslankyně do sanitky. Posádka mohla až po dvou a půl hodinách pokračovat do cílové destinace ve Frankfurtu nad Mohanem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama