V Německu se od počátku epidemie už nákaza koronavirem prokázala u více než milionu lidí. S COVID-19 v zemi zemřelo 15 586 infikovaných, informoval Institut Roberta Kocha. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse se tak Německo stalo již dvanáctou zemí světa, která překonala hranici milionu nakažených virem SARS-CoV-2.
Ve čtvrtek se v Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, infekce koronavirem prokázala u 22 806 lidí. Dosud nejvyšší denní přírůstek počtu nakažených hlásil RKI před týdnem, kdy jich přibylo 23 648. S covidem zemřelo za uplynulý den dalších 426 lidí. Podle agentury DPA to je dosud nejvyšší zaznamenaný počet mrtvých za 24 hodin.
Z více než milionu lidí, u kterých se od počátku epidemie nákaza prokázala, se podle odhadu RKI zhruba 696 100 již uzdravilo.
Sedmidenní reprodukční číslo v Německu činilo ve čtvrtek večer 0,9. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese. Současný údaj znamená, že sto infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba dalších 90 osob. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.
Podle JHU se nejvíce případů nákazy koronavirem prokázalo ve Spojených státech (téměř 12,9 milionu), v Indii (téměř 9,3 milionu) a v Brazílii (téměř 6,2 milionu). Hranici dvou milionů nakažených už překonaly Francie a Rusko. Přes milion infikovaných pak zaznamenalo sedm zemí, z toho čtyři evropské: Španělsko, Británie, Itálie a nově i Německo.
Ve čtvrtek německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že listopadová karanténa uchránila zemi před nejhorším scénářem, pandemie covidu podle ní ale stále není pod kontrolou. Již ve středu se kancléřka s premiéry jednotlivých spolkových zemí dohodla, že se přísná omezení prodlouží do 20. prosince.
Německo si kvůli koronavirové krizi v příštím roce půjčí 179,82 miliardy eur, tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96,2 miliardy eur.