reklama

Nemocnice ve Zlínském kraji řadí zpátečku. Přestaly s rušením covidových oddělení

Počty covidových pacientů v nemocnicích ve Zlínském kraji se začaly opět zvyšovat. Zlínsko je vůbec nejpostiženějším regionem v republice. Místní nemocnice proto s okamžitou platností přestaly rušit covidová oddělení.

reklama

Ještě na začátku týdne zdravotníci ve zlínské nemocnici přeměňovali dočasnou covidovou stanici zpět na interní oddělení. To už je ale minulost. Nemocnice na Zlínsku rychle zařazují zpátečku a uzavírání covidových stanic s okamžitou platností zastavily. Počty nakažených pacientů totiž začaly znovu narůstat.

„Za poslední týden ten počet vzrostl zhruba o 50 pacientů, začínáme se blížit číslům, která byla na konci listopadu, což není dobrá zpráva,“ uvedl pro zpravodajství CNN Prima NEWS mluvčí nemocnic Egon Havrlant.

K tématu

Nárůst čekali až před Vánoci nebo v lednu

Z osmi covidových stanic zrušili ve zlínské nemocnici v posledních dvou týdnech už tři. Další byla v plánu příští týden. To už se ale nestane. Vedení naopak začíná uvažovat o tom, že je opět otevřou. „Na rovinu musím říct, že nás to zaskočilo. My jsme si mysleli, že ta čísla začnou narůstat někdy až v období buď před Vánoci, nebo spíše až v lednu,“ upřesnil ředitel nemocnic Radomír Maráček.

V současné době je podle mluvčího Havrlanta ve čtyřech nemocnicích 266 covidových pacientů, 40 z nich je na lůžkách intenzivní péče. Situace se navíc rychle zhoršuje i v oblasti personálu. Jen ve zlínské nemocnici se denně nově nakazí 8 až 10 zaměstnanců.

„Otevírání covidové stanice bude muset znamenat uzavření nějakého oddělení, což znamená zase znovu omezování standardní péče,“ upřesnil Maráček. Zdravotníci proto znovu apelují, aby lidé dodržovali protiepidemická opatření a zabránili tak zahlcení lékařské péče.

K tématu

Tagy: Zlínský kraj zrušení koronavirus COVID-19 nemocnice covidová oddělení

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Evropská unie

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

  • Aktualizováno

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Další články
reklama
reklama