reklama

Nemocnice ve Zlínském kraji řadí zpátečku. Přestaly s rušením covidových oddělení

Počty covidových pacientů v nemocnicích ve Zlínském kraji se začaly opět zvyšovat. Zlínsko je vůbec nejpostiženějším regionem v republice. Místní nemocnice proto s okamžitou platností přestaly rušit covidová oddělení.

reklama

Ještě na začátku týdne zdravotníci ve zlínské nemocnici přeměňovali dočasnou covidovou stanici zpět na interní oddělení. To už je ale minulost. Nemocnice na Zlínsku rychle zařazují zpátečku a uzavírání covidových stanic s okamžitou platností zastavily. Počty nakažených pacientů totiž začaly znovu narůstat.

„Za poslední týden ten počet vzrostl zhruba o 50 pacientů, začínáme se blížit číslům, která byla na konci listopadu, což není dobrá zpráva,“ uvedl pro zpravodajství CNN Prima NEWS mluvčí nemocnic Egon Havrlant.

K tématu

Nárůst čekali až před Vánoci nebo v lednu

Z osmi covidových stanic zrušili ve zlínské nemocnici v posledních dvou týdnech už tři. Další byla v plánu příští týden. To už se ale nestane. Vedení naopak začíná uvažovat o tom, že je opět otevřou. „Na rovinu musím říct, že nás to zaskočilo. My jsme si mysleli, že ta čísla začnou narůstat někdy až v období buď před Vánoci, nebo spíše až v lednu,“ upřesnil ředitel nemocnic Radomír Maráček.

V současné době je podle mluvčího Havrlanta ve čtyřech nemocnicích 266 covidových pacientů, 40 z nich je na lůžkách intenzivní péče. Situace se navíc rychle zhoršuje i v oblasti personálu. Jen ve zlínské nemocnici se denně nově nakazí 8 až 10 zaměstnanců.

„Otevírání covidové stanice bude muset znamenat uzavření nějakého oddělení, což znamená zase znovu omezování standardní péče,“ upřesnil Maráček. Zdravotníci proto znovu apelují, aby lidé dodržovali protiepidemická opatření a zabránili tak zahlcení lékařské péče.

K tématu

Tagy: Zlínský kraj zrušení koronavirus COVID-19 nemocnice covidová oddělení

Další hlavní zprávy

Politika

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Možné zapojení Ruska do Vrbětic může ovlivnit tendr na Dukovany, připustil Havlíček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Další články
reklama
reklama