Na zdravotní péči nebudou peníze, varuje Kubek. Znovu by zavedl poplatky u lékaře
nevyléčitelná nemoc
Výpis příspěvků ke štítku „nevyléčitelná nemoc“
Místo zaslouženého důchodu bojovala Alena se smrtelnou nemocí. Naději neztratila až do konce
Když Alena Hnátková z Karlových Varů odcházela do důchodu, věřila, že si s manželem Jiřím (66 let) udělají konečně více času pro sebe a odpočinou si. Jenže osud tomu chtěl jinak. Paní Aleně byla diagnostikována vážná a nevyléčitelná nemoc zvaná amyotrofická laterální skleróza (ALS). Bohužel nevyrovnaný boj s nemocí před čtyřmi lety prohrála. Jiří Hnátek nyní vzpomíná na poslední chvíle se svou manželkou a popisuje, co mu pomohlo se s touto obrovskou ztrátou vyrovnat.
Muž zabil umírající a trpící manželku, hrozí mu doživotí. Chceme ho mít doma, prosí dcera
Svět obletěl dojemný a smutný příběh britského manželského páru, který spolu byl přes půl století. Muž svoji nevyléčitelně nemocnou partnerku trpící rakovinou krve zabil. Prý si to přála, a chtěl jí tak ulevit od bolesti. Jenže čin spáchal na Kypru a místní prokuratura obvinila Brita z vraždy. Za tu je na středomořském ostrově v případě odsouzení automaticky doživotí. Dcera i právníci obžalovaného se nyní snaží zoufalému muži pomoci.
Máte dva měsíce života, řekli lékaři matce dvou dětí. Boj s rakovinou přesto nevzdává
Británie žije smutným příběhem 28leté matky dvou malých dětí. Lauren Oliveové lékaři diagnostikovali rakovinu v pokročilém stadiu. Její poslední šancí na záchranu života je alternativní léčba v Mexiku. I když samoživitelka nastřádala potřebnou částku, nikam nepoletí. Doktoři jí totiž cestu letadlem kvůli riziku krevních sraženin nedoporučili.
Hemofilie mu vzala normální dětství. Každý úraz je pro Matěje nebezpečný
Dnes čtyřletý Matěj se narodil jako zdánlivě zdravé miminko. Po porodu nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl být vážně nemocný. Když ve dvou a půl letech začal náhle krvácet do kotníku, lékaři odhalili, že trpí hemofilií neboli poruchou srážlivosti krve. Jak dokáže toto genetické onemocnění člověku změnit život, jaká omezení a léčbu musí pacient podstoupit? Příběh malého Matěje vypráví maminka Veronika (38 let).
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Dne 11. dubna si každoročně připomínáme Světový den Parkinsonovy nemoci. Jedná se o druhé nejčastější neurodegenerativní onemocnění v Česku. Parkinsonova choroba se netýká pouze starších lidí. Romana Skála-Rosenbaum si tuto diagnózu vyslechla, když jí bylo pouhých 33 let. Nedostatečná informovanost ji přivedla k myšlence založit pacientskou organizaci, která pomáhá lidem s tímto onemocněním.
Nemocní lidé stále častěji volí smrt doma. Kvůli covidu odmítají jít do nemocnice
Smrtelně nemocní lidé, kteří jsou covid pozitivní nebo trpí jinými závažnými nemocemi, stále častěji chtějí zemřít doma. Děsí je představa, že by kvůli koronavirové pandemii naposledy viděli své blízké jen přes sklo nebo video, uvádí americké průzkumy.
Není naděje, zbývá láska. Motto lidí, kteří pomáhají rodinám dětí s nemocí MPS
I přes snahu lékařů a zdravotnických pracovníku není v Česku dostatečně ošetřen klíčový úsek života nevyléčitelně nemocných dětí. Proto vzniklo Centrum provázení, které pomáhá rodinám vážně nemocných dětí zvládnout přijmutí diagnózy i následnou péči. Za vznikem této organizace stojí Společnost pro mukopolysacharidosu (MPS) zastřešující pacienty s vážným metabolickým onemocněním, které mění osobnost dítěte. Mezi klienty Centra provázení patří i Lucie a Tomáš Machovi, kterým se před dvěma lety narodila vážně postižená Kačenka. O prožívání boje s nemocí dcery a o pomoci, kterou rodina našla v Centru provázení, s námi mluvila maminka Lucie.