Sobotní protest mladých lidí na Miami Beach místní úředníky neobměkčil. Ti během neděle rozhodli o prodloužení nočního zákazu vycházení a různých silničních uzavírek vedoucích do města až do 11. dubna. Omezení se nejvíce dotkne turisticky populárních čtvrtí ve stylu Art Deco. Právě v těchto částech města žije drtivá většina mladých lidí, kteří se ostře staví proti novému nařízení. Zoufají si také obchodníci, kteří musejí znova zavřít restaurace.
„Příliš mnoho lidí přichází do města bez toho, aby dodržovali pravidla. Výsledkem toho byl jen chaos a nepořádek. Každý den se to zhoršuje,“ řekl listu Miami Herald starosta města Dan Gelber. Místní úředníci si od prodloužení nouzového stavu, silničních uzavírek a nočního zákazu vycházení v turisticky atraktivních oblastech slibují větší kontrolu davů lidí.
Rvačky v ulicích. Miami Beach kvůli návalu studentů zavedlo zákaz nočního vycházení
Úřady v americkém přímořském městě Miami Beach kvůli davům oslavujících studentů na jarních prázdninách vyhlásily stav nouze a zavedly zákaz nočního vycházení. Nařízení okamžitě vstoupilo v platnost.
Někteří návštěvníci a obyvatelé města ale opatření nerespektují. Noční zákaz vycházení totiž platí od čtvrtka do neděle, od osmé hodiny večerní do šesté hodiny ranní. Lidé tak můžou dále popíjet během dne na plážích. „Většina večírků se potom přesune do soukromých obytných prostor,“ uvedl pro CNN Prima NEWS jeden z místních obyvatel Diego Rojas. „Opatření se navíc týká jen Miami Beach a tam místní moc často nechodí,“ dodal Rojas. „Je to šílené, naprosto debilní. Nenávidím to,“ zanadávala si na opatření pro místní stanici CBS4 jiná rezidentka.
„Nemohli jsme se dočkat až si konečně oddechneme od věcí spojených s koronavirem a chladného počasí. Přijeli jsme sem až z Pensylvánie. Jsme tady s našimi rodinami a tato opatření nám dělají starosti,“ řekla pro NBC6 turistka Lori Hart. „Myslím, že zákazy vycházení jsou nesmyslné, přijeli jsme si sem hlavně zapařit,“ řekla stanici jiná americká turistka. „Nemyslím si, že se musíme tolik bát něčeho, jako je koronavirus,“ řekl pro NBC News další turista.
Pro obchodníky je to další rána
Opatření se nelíbí ani obchodníkům. „Konečně jsme se zase postavili na vlastní nohy. A teď je tomu zase konec,“ zazoufala si pro NBC News jedna z obchodnic z přímořské ulice Ocean Drive. Obchodníci mají v Miami tradičně největší zisky během večera, kdy se lidé z pláží přesouvají do restaurací a barů.
Podle nových opatření nesmí restaurace po sedmé hodině večerní nikoho obsloužit, a mohou tedy provozovat jen rozvoz jídla. Restaurace a kavárny musí nově také uklidit veškeré venkovní posezení do osmé hodiny večerní. Populární hotel Clevender už v pátek na svých internetových stránkách oznámil, že preventivně uzavírá restaurační zařízení až do 24. března.
The Miami Beach curfew isn’t going so well pic.twitter.com/ixkuVLqc5v
— Daniel Uhlfelder (@DWUhlfelderLaw) March 21, 2021
Radní a policie čelili během víkendu protestům mladých lidí, kteří odmítli opustit ulice kolem Miami Beach. V reakci na to policie použila slzný plyn a byly povolány i jednotky útvaru rychlého nasazení (SWAT). Více než 900 lidí bylo zatčeno a 300 z nich se podle policie dopustilo zločinu. Bylo také zabaveno přes více než 80 zbraní. Policie zatýkala i během soboty a neděle, kdy bylo v odpoledních hodinách zatčeno dalších 50 lidí.