reklama

BLOG: O stěhování s kočkami a o tom, jak jsem se málem zbláznila

Stěhování. Pojem, který podle mě nejde moc dohromady s tím, že mám tři kočky, z nichž minimálně dvě jsou psychicky labilní a jedna se chce při větším nervovém vypětí rvát o život. Ale nic naplat, kočky si samy na nájem nevydělají, takže se musely stěhovat se mnou. Nakoupila jsem proto spoustu uklidňujících věcí od šanty po kozlík, pořídila dostatek přepravek i plenkových podložek a mohlo se jít na věc.

reklama

Stěhování. Pojem, který podle mě nejde moc dohromady s tím, že mám tři kočky, z nichž minimálně dvě jsou psychicky labilní a jedna se chce při větším nervovém vypětí rvát o život. Ale nic naplat, kočky si samy na nájem nevydělají, takže se musely stěhovat se mnou. Nakoupila jsem proto spoustu uklidňujících věcí od šanty po kozlík, pořídila dostatek přepravek i plenkových podložek a mohlo se jít na věc.

První šel Mikeš. A když říkám šel, tak to myslím doslova. On si totiž do přepravky sám vlezl, protože ji chtěl prozkoumat. Což jsem využila k tomu, že už v přepravce zůstal až do konce. Druhá šla Alma. Tak už nešla doslova, tu jsme museli do přepravky malinko nacpat a vyváděla jen trochu. Ovšem Nutella… Nutella se rozhodla, že ji nechceme dát do přepravky, ale do rozžhavené pece a tak začala bojovat o holý život.

To byl ale jen začátek. Nutella řvala jako když ji na nože berou. Řvala, když se nám ji do přepravky konečně podařilo dostat, řvala, když jsem ji nesla do auta a řvala celou cestu do nového domova. Řvala tak strašně, že Alma dostala mírný hysterický záchvat, rozcupovala plenkovou podložku a dýchala jak sousedův bernardýn. Mikeš, ostřílený cestovatel na veterinu a zpět, se držel taktického „mňau“ jednou za pár minut. A já dostala tik do oka. Skláním se před svým přítelem, který tenhle cirkus přestál bez toho, aniž by s námi strhl auto do příkopu a stopl si jiné.

Spolu s Mikešem, Almou a Nutellou jsme stěhovali i část věcí, které bylo potřeba spolu s kočkami dopravit do třetího patra. Samozřejmě měly ty chlupaté koule přednost, takže zatímco já je s obavami vypouštěla z přepravek ven, za dveřmi se hromadily věci. Tedy, vypustila jsem jen Nutellu s Almou, které se plazivým pohybem rozutekly pod postel a za gauč. Mikeše jsem vzala rovnou do sprchy, protože jako správný hrdina se pos*al a poch*al.

Na druhou stranu musím říct, že Mikeš se projevil (až na tu malou nehodu) jako opravdový frajer. Začal zkoumat celý byt a do chvíle, kdy se šlo spát, už měl všechno řádně obhlídnuté. Alma s Nutellou na tom byly hůř. Zatímco autistická bába se snažila stočit do klubíčka o velikosti špendlíkové hlavičky a předstírat, že tady teda rozhodně není, takže mě všichni nechte bejt a vraťte mi můj starej byt, Nutella měla oči větší, než dvoupatrový dort a rozhodně to nevypadalo, že z pod postele vyleze ještě v tomhle tisíciletí. Dala jsem jí proto pod postel její staré hračky a pelíšek. Jenže Nutellka má pod čepicí a tak se rozhodla, že toho dne bude za želvu.

Řeknu vám, že kdybych neměla strach o kočky, aby je z toho neranila mrtvice, měla bych ze stejného důvodu strach o sebe. Vyděšené zvíře, které k vám patří a kterému se snažíte vysvětlit, že je to jen stěhování a ne ďábelský plán, jak je připravit o život, to člověku rve srdce. Ale o to větší štěstí mi pak způsobilo, když se Alma blaženě vyvalila na gauči a Nutella za mnou v noci přišla pro pomazlení. Čert to vem, že jsem se vůbec nevyspala. Ony to zvládly ve zdraví a my s nimi. Upřímně ale doufám, že se teď nějakou dobu stěhovat nebudu…

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Úspěchy českých olympioniků? Brečím ještě víc než po vlastních závodech, říká Emmons

V pátém dni olympijských her platí, že česká výprava má dvě medaile. Lesklý kov a zápis do historie zařídili shodně v pondělí vodní slalomář Lukáš Rohan a šermíř Alexander Choupenitch. První dny olympiády zhodnotili v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS trojnásobná olympijská medailistka ve střelbě Kateřina Emmons, šermíř Jiří Beran a sprinterka Nikola Bendová.

Jako by neměl dost. Roglič nezaregistroval, že už získal zlato, a makal i za cílem

Slovinský cyklista Primož Roglič obohatil svoji početnou sbírku úspěchů. V olympijské časovce získal zlato, které se bude vyjímat například vedle dvou celkových triumfů z Vuelty. Během – či spíše po skončení – závodu proti chronometru v Tokiu stihl i pobavit. V nejrychlejším čase profrčel cílem, ale linii zřejmě přehlédl a do pedálů zběsile šlapal i ve chvíli, kdy už nemusel.

Živě
ON-LINE: Perušič opustil karanténu a chystá se na zápas. Prskavec i Fišerová postupují

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec.

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

Covidová krize v Austrálii: Tvrdá opatření pokračují, úřady prodloužily uzávěru Sydney

Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru největšího města Sydney, kterému se navzdory několik týdnů trvajícímu lockdownu nedaří snížit denní přírůstky nákaz koronavirem. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, zaznamenal 177 nových případů infekce, o den dříve to bylo 172 případů, informovala agentura Reuters.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

Epidemie koronaviru v Česku zpomaluje: Laboratoře odhalily 252 nakažených

Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje, v úterý laboratoře odhalily 252 nakažených, což je o 49 méně než před týdnem. Denní počty pozitivních testů klesají v mezitýdenním srovnání deset dní v řadě. Reprodukční číslo, které udává rychlost šíření epidemie, je na nejnižší úrovni od konce června, nyní dosahuje 0,86. Pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie, se drží deset dní. Dál klesá i takzvané incidenční číslo, tedy počet potvrzených případů za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, ke středě je to necelých 12 případů.

reklama