CNN Prima News obchodník

obchodník

Výpis příspěvků ke štítku „obchodník“

Falešní pokrývači řádili na severu Čech. Sebrali veškeré úspory, pak se po nich slehla zem

Nikdy nepracovali, přesto si dokázali vydělat miliony. Bandu falešných pokrývačů kriminalisté na severu Čech už pochytali, podvedení lidé ale jen stěží uvidí své peníze zpátky. „Zahájili jsme trestní stíhání šesti mužů ve věku 28 až 64 let kvůli spáchání zločinu podvod, kterého se dopustili ve spolupachatelství a jako organizovaná skupina,“ informovala Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Předražené řetězce dostaly od Čechů facku, míní Křeček. Po nákupech v Polsku má další radu

Za výroky o nakupování v Polsku jsem byl hojně kritizován, ale ukazuje se, že to byla nejúčinnější metoda, jak dát nepoctivým obchodníkům v Česku facku. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček. Nyní dal českým spotřebitelům další radu. „Měli by nakupovat u poctivých českých obchodníků a k nepoctivcům stále nechodit,“ uvedl. Následně vysvětlil, jak na to.

Kovanda o drahotě: Dobrý obchodník využije situace a ceny zvýší. Čechy si vede jako ovečky

Téma zdražování hýbe nejen Českou republikou. Ekonom Lukáš Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS varoval nakupující, že dobrý obchodník této situace v tuzemsku využije, a své produkty prodá za vyšší cenu. Je proto právě na spotřebitelích, zda jsou ochotni předražené zboží kupovat. Agrární analytik Petr Havel poznamenal, že tímto jednáním mohou obchodníci přijít o byznys, protože zákazníci přestanou produkty pořizovat.

Zbraně jsem v Česku skladoval, přiznal bulharský obchodník. Dodával je Ukrajině

Společnost EMKO bulharského obchodníka se zbraněmi Emilijana Gebreva dodávala zbraně na Ukrajinu i po roce 2014, kdy na východě země tamní separatisté podporovaní Ruskem začali bojovat proti ukrajinské armádě. V e-mailu zaslaném americkému listu The New York Times (NYT) to přiznal sám Gebrev, který původně vyzbrojování Ukrajiny popíral. V e-mailu také píše, že zbraně skladoval v muničním areálu v České republice.

Sníh a rampouchy padající ze střech mohou ublížit. Na kom a jak vymáhat náhradu škody

Do Česka dorazila obleva, a tak hasiči varují lidi, aby dávali pozor na padající sníh ze střech. I v obcích, kde sníh ještě nějakou dobu vydrží, ale hrozí nebezpečí. Například na úklid chodníků se totiž v řadě z nich nedbá. Radnice se tak vystavují riziku, že se na nich budou hojit občané, kteří kvůli tomu utrpěli zdravotní újmu. Odpovědnost za škody totiž zpravidla nesou právě ony.