CNN Prima News obchodník

obchodník

Výpis příspěvků ke štítku „obchodník“

Kovanda o drahotě: Dobrý obchodník využije situace a ceny zvýší. Čechy si vede jako ovečky

8. prosince 2022 19:51

Téma zdražování hýbe nejen Českou republikou. Ekonom Lukáš Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS varoval nakupující, že dobrý obchodník této situace v tuzemsku využije, a své produkty prodá za vyšší cenu. Je proto právě na spotřebitelích, zda jsou ochotni předražené zboží kupovat. Agrární analytik Petr Havel poznamenal, že tímto jednáním mohou obchodníci přijít o byznys, protože zákazníci přestanou produkty pořizovat.

Zbraně jsem v Česku skladoval, přiznal bulharský obchodník. Dodával je Ukrajině

24. dubna 2021 18:52

Společnost EMKO bulharského obchodníka se zbraněmi Emilijana Gebreva dodávala zbraně na Ukrajinu i po roce 2014, kdy na východě země tamní separatisté podporovaní Ruskem začali bojovat proti ukrajinské armádě. V e-mailu zaslaném americkému listu The New York Times (NYT) to přiznal sám Gebrev, který původně vyzbrojování Ukrajiny popíral. V e-mailu také píše, že zbraně skladoval v muničním areálu v České republice.

Hněv vystřídaly slzy. Nejlepší výroky premiéra Babiše z nedělní Partie

28. února 2021 17:08

Kromě prozrazení, že premiéra a jeho rodinu chtěl na začátku ledna někdo zabít, pronesl v nedělní Partii předseda vlády Andrej Babiš (ANO) další silné výroky. Utvrdil občany v tom, že nikdy neodstoupí, a pochválil se, jak sehnal lék Regeneron. Zároveň si ale nemohl vzpomenout, s kým mluvil při vyjednávání o ruské vakcíně proti covidu Sputnik V.

Sníh a rampouchy padající ze střech mohou ublížit. Na kom a jak vymáhat náhradu škody

16. února 2021 17:38

Do Česka dorazila obleva, a tak hasiči varují lidi, aby dávali pozor na padající sníh ze střech. I v obcích, kde sníh ještě nějakou dobu vydrží, ale hrozí nebezpečí. Například na úklid chodníků se totiž v řadě z nich nedbá. Radnice se tak vystavují riziku, že se na nich budou hojit občané, kteří kvůli tomu utrpěli zdravotní újmu. Odpovědnost za škody totiž zpravidla nesou právě ony.