Úřad zkrátil pracovní dobu kvůli vedru. Zavařil se vám mozek, zlobí se obyvatelé Chrudimi

Městský úřad v Chrudimi

Zavřený úřad kvůli horku

Bouři nevole vyvolal krok chrudimské radnice, která kvůli horku v kancelářích zkrátila pracovní dobu úředníkům. Proti tomu však protestují tamní obyvatelé. Ti ve svých komentářích na sociálních sítích často poukazují na profese, ve kterých se pracuje v podstatně náročnějších podmínkách, a nikdo jim v horku volno nedává.

„Chudáci úředníci nemůžou v takovém horku makat. A co lidé ve fabrikách nebo prodavačky? Myslíte, že to také ve 12 hodin zapíchnou? Tady se někomu zavařil mozek,“ kritizovali obyvatelé Chrudimi rozhodnutí radnice na sociálních sítích. Někteří lidé ve svých komentářích městský úřad nešetřili. „To je vtip? Zavřou se i obchody, ordinace a fabriky? Zastaví se venkovní práce? Výsměch pracujícím lidem. To už je opravdu moc,“ přidali se další.

Vedení města se ale brání. „Většina kanceláří městského úřadu není klimatizována a zákoník práce povoluje zkrácení pracovní doby v případech, kdy teplota přesáhne 27 stupňů,“ uvedla mluvčí chrudimského městského úřadu Sylva Drašnarová.

Ve středu v budově městského úřadu v některých kancelářích teplota dosahovala 29 i více stupňů. Po poledni tu z 250 zaměstnanců zůstala v práci jen padesátka. „V tuto chvíli nám teplota leze k 28 stupňům Celsia, ve středu jsme tu odpoledne naměřili 29,5 °C. Jedná se o jižní stranu, takže od 12 hodin nám do oken svítí sluníčko a teploty lezou nahoru,“ uvedl tajemník František Chmelík.

Úřad další zkrácení pracovní doby neplánuje

Průvan nepomáhá a riskovat dále zdraví úředníků prý nešlo. „Na žádost odborové organizace tajemník městského úřadu rozhodl o zkrácení provozní doby úřadu ve středu a ve čtvrtek do 12 hodin,“ řekla Drašnarová.

Úřad se snaží na internetu veřejnost informovat a žádá o pochopení. Běžnou agendu oba dny zajistil. V nadcházejících dnech zatím Městský úřad v Chrudimi žádné další zkrácení pracovní doby neplánuje, vše ale bude samozřejmě záviset na aktuálním počasí.

Tagy: