reklama

Obyvatelé Mallorky se bojí, že bez britských turistů nepřežijí

Britské uvalení karantény na navrátilce ze Španělska se dotklo i Baleárských ostrovů. Turistická Mallorca, která je jedním z nich, se bojí, že bez britských turistů nepřežije.

reklama

Cestovní ruch tvoří až polovinu příjmů tohoto malého ostrova. Teď musí už podruhé čelit hromadným a nečekaným rušením rezervací. „Tato situace způsobila řetězec rušení zájezdů, který bude ještě pokračovat. Všechny britské rezervace, které se nám tu za poslední týdny shromáždily, jsou pozastaveny a budeme muset počkat, co se stane,“ sdělila prezidentka hotelové federace na Mallorce Maria Fronterová.

K tématu

Španělský premiér Pedro Sanchez se tak snaží s britskou vládou dohodnout na zmírnění opatření. Dodává, že až na určitá ohniska je ve Španělsku bezpečněji než v Británii. A většina Španělů s ním souhlasí. „Tady na Baleárských ostrovech je počet případů mnohem menší než ve Velké Británii, takže by to mělo být naopak. Španělsko by mělo požadovat karanténu po turistech, to se ale nestalo. Karanténa pro cestovatele, kteří se vracejí do své země, jen poškozuje cestovní ruch tady na ostrovech,“ myslí si Jaime Girabert, číšník v restauraci S'Esponja ve městě Magaluf.

Tisíce turistů v izolaci

Nařízení se nelíbí ani britským turistům. Londýn totiž povinnou karanténu oznámil v sobotu s platností od neděle. Tisíce turistů tak ze dne na den čelily dvěma týdnům v izolaci. „Rozhodně bych nepřijel, protože jsem se chystal jen na rychlý výlet. V Londýně mám práci, tak jsem chtěl odjet jen na pár dní. Je to tu krásné, je tu teplo, v Británii takové horko nemáme. Ale kdybych věděl, že zůstanu dva týdny v karanténě kvůli čtyřdennímu odpočinku, pravděpodobně bych nepřijel,“ řekl turista z Londýna Louis Perth.

Od začátku pandemie přišlo ve Španělsku o práci přes milion lidí. Většina z nich byla zaměstnána právě ve službách. Španělské úřady tak doufají, že se jim podaří vyjednat výjimku alespoň pro ostrovy, které mají z cestovního ruchu nejvíce příjmů – jako třeba právě Mallorca.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama