reklama

Obyvatelé Mallorky se bojí, že bez britských turistů nepřežijí

Britské uvalení karantény na navrátilce ze Španělska se dotklo i Baleárských ostrovů. Turistická Mallorca, která je jedním z nich, se bojí, že bez britských turistů nepřežije.

reklama

Cestovní ruch tvoří až polovinu příjmů tohoto malého ostrova. Teď musí už podruhé čelit hromadným a nečekaným rušením rezervací. „Tato situace způsobila řetězec rušení zájezdů, který bude ještě pokračovat. Všechny britské rezervace, které se nám tu za poslední týdny shromáždily, jsou pozastaveny a budeme muset počkat, co se stane,“ sdělila prezidentka hotelové federace na Mallorce Maria Fronterová.

K tématu

Španělský premiér Pedro Sanchez se tak snaží s britskou vládou dohodnout na zmírnění opatření. Dodává, že až na určitá ohniska je ve Španělsku bezpečněji než v Británii. A většina Španělů s ním souhlasí. „Tady na Baleárských ostrovech je počet případů mnohem menší než ve Velké Británii, takže by to mělo být naopak. Španělsko by mělo požadovat karanténu po turistech, to se ale nestalo. Karanténa pro cestovatele, kteří se vracejí do své země, jen poškozuje cestovní ruch tady na ostrovech,“ myslí si Jaime Girabert, číšník v restauraci S'Esponja ve městě Magaluf.

Tisíce turistů v izolaci

Nařízení se nelíbí ani britským turistům. Londýn totiž povinnou karanténu oznámil v sobotu s platností od neděle. Tisíce turistů tak ze dne na den čelily dvěma týdnům v izolaci. „Rozhodně bych nepřijel, protože jsem se chystal jen na rychlý výlet. V Londýně mám práci, tak jsem chtěl odjet jen na pár dní. Je to tu krásné, je tu teplo, v Británii takové horko nemáme. Ale kdybych věděl, že zůstanu dva týdny v karanténě kvůli čtyřdennímu odpočinku, pravděpodobně bych nepřijel,“ řekl turista z Londýna Louis Perth.

Od začátku pandemie přišlo ve Španělsku o práci přes milion lidí. Většina z nich byla zaměstnána právě ve službách. Španělské úřady tak doufají, že se jim podaří vyjednat výjimku alespoň pro ostrovy, které mají z cestovního ruchu nejvíce příjmů – jako třeba právě Mallorca.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama