reklama

Octavii na Přerovsku vběhl do cesty bobr. Škoda je přes 80 tisíc, zvíře nepřežilo

V některých lokalitách jsou srážky vozidel se zvěří takřka na denním pořádku a z logiky věci prakticky nevyhnutelné. Velké škody na autě i nervech řidiče dokázal ale tentokrát napáchat bobr. Z místa střetu si mrtvé zvíře odnesli místní myslivci.

reklama

Nezapomenutelné setkání si ze čtvrtečního podvečera odnesl mladý řidič octavie, kterému nedaleko Hustopečí nad Bečvou vběhl do cesty bobr. Na tuto nečekanou situaci již nedokázal řidič rychle zareagovat a zvíře srazil.

Oprava nabouraného auta vyjde zhruba na 82 tisíc korun, uhynulého bobra si na místě převzali místní myslivci. Policisté vyloučili, že by řidič před jízdou pil.

Podobný případ řešili policisté v polovině prosince také na Hodonínsku. Smůlu na setkání s bobrem tam měl řidič BMW. I on řešil škoda v řádech tisíců korun.

Úhybné manévry mohou být horší než srážka se zvířetem

Strhnout volant ve snaze se zvířeti na poslední chvíli vyhnout může mít v řadě případů fatální následky. Zvíře možná minete, ale snadno můžete ztratit kontrolu nad autem, narazit do stromu nebo vyjet do protisměru. Proto se podobná snaha nedoporučuje.

Policejní mluvčí Aleš Brendl upozorňuje, že ke srážce může dojít v kteroukoliv denní či noční dobu: „Nejčastěji se takové nehody stávají za svítání a za soumraku. Velké riziko hrozí i při nočním oslnění dálkovými světlomety vozidla, kdy je zvíře dokonale zmateno a zůstává strnule stát na vozovce.“

Prevencí vzniku těchto nehod je především snížení rychlosti jízdy v místech, kde je možný výskyt zvěře, průběžná kontrola obou stran silnice a soustředění se na možnost, že se zvíře náhle objeví. Jakmile řidič zvíře spatří, měl by zpomalit a vypnout dálková světla. Zvířata se navíc pohybují většinou ve skupinách, takže je pravděpodobné, že zahlédnuté zvíře nebude samo.

Tagy:

Hlavní zprávy

Juchelka: Vláda hasí požár tak, že ho nechá rozhořet. V opozici mluvila jinak
360°

Juchelka: Vláda hasí požár tak, že ho nechá rozhořet. V opozici mluvila jinak

Bylo správné pozastavit program Antivirus B? Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem Alešem Juchelkou (ANO). Ten tvrdí, že vláda tímto jednáním kašle na podnikatele. Lidovecký předseda však oponoval s tím, že se program může znovu rozjet, kdykoliv to bude nutné, a pomoci podnikatelům i zpětně.

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama