CNN Prima News ošetřovné

ošetřovné

Výpis příspěvků ke štítku „ošetřovné“

Pondělní stávka ve školách jako problém pro rodiče: Na co mají nárok a o co mohou požádat?

Pondělní stávka učitelů zasáhne většinu škol po celé republice. Řada rodičů musí pro malé školáky najít hlídání, popřípadě si vzít v zaměstnání volno. Špatnou zprávou je, že stát pomocí ošetřovného rodičům nepomůže. Zaměstnavatelé ale nově mohou nabízet práci na home office pro rodiče s dětmi do devíti let věku. Na co dalšího budou mít rodiny nárok?

Deset dnů ředitelského volna kvůli covidu schválil Senát. Rodiče dostanou ošetřovné

Ředitelé škol budou moci vyhlásit až na deset dní mimořádné volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace. Počítá s tím zákon, který ve čtvrtek schválil zrychleně a beze změn Senát. Normu, pro niž hlasovalo 60 ze 62 přítomných senátorů, nyní dostane k podpisu prezident.

Lidé v karanténě dostanou peníze navíc. Vrátí se i krizové ošetřovné, podepsal Zeman

Prezident Miloš Zeman podepsal obnovení krizového ošetřovného kvůli koronaviru. Bude činit 80 procent redukovaného základu výdělku, vypláceno bude zpětně od listopadu. Zeman podepsal také návrh, aby lidé, kteří se ocitli v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru, dostávali denně příspěvek až 370 korun. A podnikatelé či lidé pracující na dohodu budou moci žádat o kompenzace.

Sněmovna obnovila bonus pro lidi v karanténě. Ošetřovné budou dostávat i příbuzní

Poslanci ve středu opět schválili takzvanou izolačku. Lidé v karanténě budou dostávat bonus 370 korun k příspěvku k nemocenské,. Sněmovna také obnovila krizové ošetřovné a odhlasovala, že za děti do 10 let by mohli pobírat ošetřovné i příbuzní. Poslanci ve středu schválili i kompenzační bonus pro podnikatele, společníky malých firem a osoby pracující na dohodu. Umožnili souběh s dalšími podporami.

PŘEHLEDNĚ: Vláda přitvrzuje, neočkovaní budou mimo hru. Jaká opatření platí od pondělí?

Protiepidemická opatření se od pondělí 22. listopadu výrazně zpřísní. Negativní antigenní a PCR testy už nebudou stačit pro vstup do podniků a služeb, byť bude existovat několik výjimek. Rovněž začne plošné a pravidelné testování neočkovaných zaměstnanců ve firmách a dětí ve školách. Vrátí se také pár kompenzačních programů. Přinášíme vám přehled všech změn a nových pravidel, která začnou platit od následujícího týdne.