reklama
CNN Prima News ošetřovné

ošetřovné

Výpis příspěvků ke štítku „ošetřovné“

Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté

Tisíce lidí nemají od pondělí nárok na ošetřovné. Jde o záchranáře, hasiče, policisty a další, kteří pracují ve sféře udržující chod státu. Jejich děti totiž mají zajištěné hlídání ve školních družinách a školních klubech i v době, kdy ostatní ne. Mnohým to ale komplikuje život. A celou věc už musela vysvětlovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Výdaje nemocenské se v lednu a únoru zvedly meziročně o čtvrtinu, ošetřovné o polovinu

Výdaje na nemocenskou překročily za první dva letošní měsíce šest miliard korun. Jsou tak meziročně téměř o čtvrtinu vyšší. Na ošetřovném se pak v lednu a únoru vyplatilo zhruba 677,4 milionu korun. Minulý rok byla suma poloviční. Za zvýšením částek je koronavirová epidemie a nařízené uzavření škol. Vyplývá to ze zprávy o vyplacených dávkách, kterou zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí.

Dobrá zpráva pro rodiče dětí na distanční výuce. Ošetřovné se zvýší na 80 procent

Poslanci schválili zvýšení krizového ošetřovného rodičům, kteří kvůli zavřeným školám zůstali doma se svými dětmi na distanční výuce. Navýší se o deset procent na celkových osmdesát z redukovaného výdělku. Pro novelu zákona hlasovala drtivá většina přítomných poslanců, proti byl pouze jediný z nich – Pavel Juříček (ANO). Předlohu ještě musí posoudit Senát a podepsat prezident.

Ošetřovné se zvýší na 80 procent, slibuje vláda. Sněmovna to schválí, tvrdí Maláčová

Vláda souhlasí s poslaneckým návrhem na navýšení a rozšíření ošetřovného na 80 procent zpětně od 1. března. O postoji kabinetu informovala na Twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zvýšit krizové ošetřovné kvůli zavřeným školám o deset procentních bodů na 80 procent redukovaného výdělku navrhla skupina poslanců ze všech klubů kromě hnutí ANO.

Sledujte ZÁZNAM: Zdravotnictví kolabuje, schyluje se k uzavření průmyslu? Rozhodne vláda

Jak se vláda postaví k neustále se zhoršující situaci ve zdravotnictví? Přijde s novými opatřeními? Sáhne nakonec i k úplnému lock downu a uzavře průmysl, k čemuž ji odborníci i zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů už několik dnů vyzývají? Na programu je i zavedení povinného home officu nebo navýšení kapacit lůžek a zapojení třeba lázní nebo hospiců. Tiskovou konferenci po jednání vlády, která se schází v 18. hodin, vám nabídneme živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 20:00.

Úleva pro mediky a jejich rodiny. Poslanci rozhodli o zachování finančních dávek

Ošetřovné se zřejmě nebude dočasně započítávat do příjmu při posuzování nároku na dávky, aby o ně lidé nepřišli. Jde zejména o přídavky na děti a o příspěvky na bydlení. Vládní novelu, která to předpokládá, dnes schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze. Piráti neprosadili pozměňovací návrhy, které podle nich měly finančně motivovat lidi k tomu, aby se v souvislosti s covidem-19 nevyhýbali karanténě nebo izolaci.

Pomoc pro OSVČ: Budou mít nárok na kompenzační bonus i na peníze z Antiviru

Živnostníci s nárokem na takzvaný kompenzační bonus budou smět dostávat peníze i z programu Antivirus, podobně jako při jarní vlně epidemie koronaviru. Spolu s bonusem budou moct případně čerpat i peníze z programů Covid – Nájemné nebo Ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné. Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podepsal novelu zákona o spotřebních daních, do kterého Senát změnu vložil. Novela zároveň do budoucna osvobozuje pivovary od spotřební daně z vylitého nebo jim vráceného piva.

reklama