CNN Prima News ošetřovné

ošetřovné

Výpis příspěvků ke štítku „ošetřovné“

Deset dnů ředitelského volna kvůli covidu schválil Senát. Rodiče dostanou ošetřovné

3. února 2022 11:40

Ředitelé škol budou moci vyhlásit až na deset dní mimořádné volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace. Počítá s tím zákon, který ve čtvrtek schválil zrychleně a beze změn Senát. Normu, pro niž hlasovalo 60 ze 62 přítomných senátorů, nyní dostane k podpisu prezident.

Lidé v karanténě dostanou peníze navíc. Vrátí se i krizové ošetřovné, podepsal Zeman

15. prosince 2021 15:50

Prezident Miloš Zeman podepsal obnovení krizového ošetřovného kvůli koronaviru. Bude činit 80 procent redukovaného základu výdělku, vypláceno bude zpětně od listopadu. Zeman podepsal také návrh, aby lidé, kteří se ocitli v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru, dostávali denně příspěvek až 370 korun. A podnikatelé či lidé pracující na dohodu budou moci žádat o kompenzace.

Sněmovna obnovila bonus pro lidi v karanténě. Ošetřovné budou dostávat i příbuzní

1. prosince 2021 17:01

Poslanci ve středu opět schválili takzvanou izolačku. Lidé v karanténě budou dostávat bonus 370 korun k příspěvku k nemocenské,. Sněmovna také obnovila krizové ošetřovné a odhlasovala, že za děti do 10 let by mohli pobírat ošetřovné i příbuzní. Poslanci ve středu schválili i kompenzační bonus pro podnikatele, společníky malých firem a osoby pracující na dohodu. Umožnili souběh s dalšími podporami.

PŘEHLEDNĚ: Vláda přitvrzuje, neočkovaní budou mimo hru. Jaká opatření platí od pondělí?

21. listopadu 2021 08:02

Protiepidemická opatření se od pondělí 22. listopadu výrazně zpřísní. Negativní antigenní a PCR testy už nebudou stačit pro vstup do podniků a služeb, byť bude existovat několik výjimek. Rovněž začne plošné a pravidelné testování neočkovaných zaměstnanců ve firmách a dětí ve školách. Vrátí se také pár kompenzačních programů. Přinášíme vám přehled všech změn a nových pravidel, která začnou platit od následujícího týdne.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

21. září 2021 11:50
Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

28. července 2021 10:52

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.