reklama
CNN Prima News ošetřovné

ošetřovné

Výpis příspěvků ke štítku „ošetřovné“

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

21. září 2021 11:50
Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

28. července 2021 10:52

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté

14. dubna 2021 16:48

Tisíce lidí nemají od pondělí nárok na ošetřovné. Jde o záchranáře, hasiče, policisty a další, kteří pracují ve sféře udržující chod státu. Jejich děti totiž mají zajištěné hlídání ve školních družinách a školních klubech i v době, kdy ostatní ne. Mnohým to ale komplikuje život. A celou věc už musela vysvětlovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Výdaje nemocenské se v lednu a únoru zvedly meziročně o čtvrtinu, ošetřovné o polovinu

3. dubna 2021 09:43

Výdaje na nemocenskou překročily za první dva letošní měsíce šest miliard korun. Jsou tak meziročně téměř o čtvrtinu vyšší. Na ošetřovném se pak v lednu a únoru vyplatilo zhruba 677,4 milionu korun. Minulý rok byla suma poloviční. Za zvýšením částek je koronavirová epidemie a nařízené uzavření škol. Vyplývá to ze zprávy o vyplacených dávkách, kterou zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí.

Dobrá zpráva pro rodiče dětí na distanční výuce. Ošetřovné se zvýší na 80 procent

1. dubna 2021 16:52

Poslanci schválili zvýšení krizového ošetřovného rodičům, kteří kvůli zavřeným školám zůstali doma se svými dětmi na distanční výuce. Navýší se o deset procent na celkových osmdesát z redukovaného výdělku. Pro novelu zákona hlasovala drtivá většina přítomných poslanců, proti byl pouze jediný z nich – Pavel Juříček (ANO). Předlohu ještě musí posoudit Senát a podepsat prezident.

Ošetřovné se zvýší na 80 procent, slibuje vláda. Sněmovna to schválí, tvrdí Maláčová

18. března 2021 19:49

Vláda souhlasí s poslaneckým návrhem na navýšení a rozšíření ošetřovného na 80 procent zpětně od 1. března. O postoji kabinetu informovala na Twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zvýšit krizové ošetřovné kvůli zavřeným školám o deset procentních bodů na 80 procent redukovaného výdělku navrhla skupina poslanců ze všech klubů kromě hnutí ANO.

Sledujte ZÁZNAM: Zdravotnictví kolabuje, schyluje se k uzavření průmyslu? Rozhodne vláda

3. března 2021 19:30

Jak se vláda postaví k neustále se zhoršující situaci ve zdravotnictví? Přijde s novými opatřeními? Sáhne nakonec i k úplnému lock downu a uzavře průmysl, k čemuž ji odborníci i zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů už několik dnů vyzývají? Na programu je i zavedení povinného home officu nebo navýšení kapacit lůžek a zapojení třeba lázní nebo hospiců. Tiskovou konferenci po jednání vlády, která se schází v 18. hodin, vám nabídneme živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 20:00.

Úleva pro mediky a jejich rodiny. Poslanci rozhodli o zachování finančních dávek

22. ledna 2021 12:29

Ošetřovné se zřejmě nebude dočasně započítávat do příjmu při posuzování nároku na dávky, aby o ně lidé nepřišli. Jde zejména o přídavky na děti a o příspěvky na bydlení. Vládní novelu, která to předpokládá, dnes schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze. Piráti neprosadili pozměňovací návrhy, které podle nich měly finančně motivovat lidi k tomu, aby se v souvislosti s covidem-19 nevyhýbali karanténě nebo izolaci.

Pomoc pro OSVČ: Budou mít nárok na kompenzační bonus i na peníze z Antiviru

17. prosince 2020 15:47

Živnostníci s nárokem na takzvaný kompenzační bonus budou smět dostávat peníze i z programu Antivirus, podobně jako při jarní vlně epidemie koronaviru. Spolu s bonusem budou moct případně čerpat i peníze z programů Covid – Nájemné nebo Ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné. Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podepsal novelu zákona o spotřebních daních, do kterého Senát změnu vložil. Novela zároveň do budoucna osvobozuje pivovary od spotřební daně z vylitého nebo jim vráceného piva.

reklama