Jedenačtyřicetiletý muž byl podle známých skvělý kamarád, manžel a otec tří synů. Přestože byl zdravotně v pořádku a získal i ocenění za darování krve, podlehl srdeční embolii způsobené covidem. Na podporu jeho rodiny byla založena sbírka.
Podle zakladatelky sbírky byl muž údržbářem ve velké firmě a společně s manželkou rekonstruovali starý dům. Radost mu také dělali osmiletý, jedenáctiletý a čtrnáctiletý syn. „Našli si čas na sportování, výlety a myslivost, která byla jeho vášní. Byl to skvělý kamarád, který nezkazil žádnou legraci. Společně jsme jako velká parta jezdívali na dovolené a podnikali akce pro děti i rodiče. V práci byl oblíbený, dalo se na něj spolehnout,“ stojí v popisu sbírky s názvem Neboj, tati.
Muž prý netrpěl žádnými zdravotními problémy a dostal i ocenění za darování krve. „Manželka prodělala covid, všichni ostatní byli negativní,“ sdělila zakladatelka sbírky. Při dalším odběru krve se ale ukázalo, že muž koronavirus prodělal také. „Všichni byli rádi, že to proběhlo bez velkých problémů. Bohužel se mu jednou večer začalo špatně dýchat a po pár minutách zemřel. Podlehl srdeční embolii způsobené covidem,“ stojí v popisu sbírky.
Vdova je v současné době na ošetřovném s nejmladším synem, navíc i ve výpovědní lhůtě. Peníze získané ze sbírky mají být použity pro chod domácnosti, dopravu, ale i na vzdělávání, koníčky a spoření pro děti. Na podporu rodiny se zatím vybralo přes 160 tisíc korun.
Zatímco dříve se v souvislosti s covidem hovořilo o riziku především pro seniory, odborníci v poslední době varují, že britská mutace čím dál častěji postihuje i mladší lidi, kteří pak končí v nemocniční péči. V některých případech dokonce následkům onemocnění i podlehnou.
„Mladí nebo mladší lidé si často myslí, že jich se to netýká. Jednoznačně dochází ke snižování věkového průměru přijímaných i těžce nemocných,“ řekl například v polovině března tehdejší ministr zdravotnictví Jan Blatný.