reklama
CNN Prima News Pavla Svrčinová

Pavla Svrčinová

Výpis příspěvků ke štítku „Pavla Svrčinová“

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Olašský vajda vyzývá české i slovenské Romy: Očkujte se, jde vám o život

Komunitě olašských Romů vládnou vajdové v čele s králem, 55letý vajda Josef Stojka z Ostravy je vnukem jednoho z panovníků a sám se také může stát králem. Aktuálně má ale Stojka jiné starosti, trápí ho, že se Romové odmítají očkovat. „Když jsem měl covid, lékaři už rodině oznámili, že umřu. Přežil jsem, proto propaguji očkování,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, v jehož průběhu volal i hlavní hygieničce Pavle Svrčinové.

Čeká očkované ještě třetí dávka? Opatření počítají s imunitou pouze na devět měsíců

Během příštích několika málo měsíců zřejmě dojde k naočkování všech zbývajících lidí, které mají o vakcínu proti nemoci COVID-19 zájem. Od září by však mohlo očkovací kolečko začít znovu. Vládní opatření totiž zatím počítají pouze s imunitou na devět měsíců, což by znamenalo, že by první očkovaní mohli již na konci srpna o imunitu či covid pas přijít. Na podzim však již nebudou fungovat velkokapacitní očkovací centra a mnoho lidí by tak mohlo mít problém. Stát ale počítá s tím, že se lhůta devíti měsíců během léta prodlouží.

Šéfka SÚKL: Očkování proti covidu je důležité pro děti s plicním onemocněním

Očkování proti COVID-19 je důležité pro děti s onemocněním plic nebo trpící poruchou imunity, uvedla v pátek ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Reagovala tak na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která doporučila nasazení vakcíny od firem Pfizer/BioNTech u dětí od 12 do 15 let. Dosud je tato očkovací látka proti novému typu koronaviru schválená pro osoby od 16 let. V Česku by se mohla možnost očkovat děti od 12 let otevřít ke konci června, uvedla v pátek hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Hosté restaurací ve velkém porušují opatření. Pomůže policie, prozradila Svrčinová

Hygienická služba minulý týden zkontrolovala 800 návštěvníků restaurací, z toho u 90 našla pochybení v dodržování opatření. Hostům, kteří nesplnili podmínky pro vstup, vystavila pokuty nebo s nimi zahájí správní řízení. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je poměr pochybení vysoký, proto se obrátila na policii, která začne hygienikům v kontrolách pomáhat.

Svrčinová plánuje očkování dětí už od začátku prázdnin. Dostanou vakcínu od Pfizeru

Aktualizováno

Lidé by mohli mít z veřejného zdravotního pojištění v červenci a srpnu hrazeny dva PCR a dva antigenní testy na koronavirus. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády to řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Ke konci června by se podle ní mohlo zároveň otevřít očkování proti covidu vakcínou od firem Pfizer/BioNTech pro děti od 12 let.

Termín očkování si dobře rozmyslete. Změnit ho není snadné a kvůli dovolené to nejde

Čeká vás v dalších dnech první dávka očkování proti covidu? Pak si raději rovnou zkontrolujte, kdy máte jít na druhou. Naplánovanou ji totiž zřejmě budete mít už na dobu letních prázdnin a může se tak krýt třeba s termínem již zaplacené dovolené. S tím ale lidé mohou mít problém. Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové totiž dovolená není dostatečným důvodem k posunutí termínu.

Svrčinová: Do konce prázdnin opatření nezmizí. Situace se teď bude zlepšovat pomaleji

I když se za poslední týdny epidemie v Česku zlepšuje, podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové se tento trend zpomalí. Řekla to Novinkám.cz. Na incidenci 25 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, která je v posledním balíčku rozvolnění, by se podle Svrčinové mělo Česko dostat do konce léta. Minimálně roušky tak během prázdnin na některých místech zůstanou.

Svrčinová: Venkovní bazény a koupaliště by se mohly otevřít ke konci května

Venkovní bazény a přírodní koupaliště by se podle pověřené hlavní hygieničky Pavly Svrčinové mohly otevřít v pondělí 31. května. Vnitřní bazény a wellness 14. června, pokud se epidemická situace nezhorší. Řekla to na čtvrtečním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví. Kolektivní sporty mají naději, že se 24. května vrátí do hal. Vláda totiž v pondělí projedná návrh, aby se limit pro sportování uvnitř zvýšil na třicet lidí.

reklama