CNN Prima News Pavla Svrčinová

Pavla Svrčinová

Výpis příspěvků ke štítku „Pavla Svrčinová“

Hygiena pochybila. Neočkované děti nebudou z výuky vylučovány, ujistila Svrčinová

Pražská hygiena pochybila ve své zprávě školám, že neočkované děti proti černému kašli budou vyřazeny z výuky. Uvedla to během čtvrteční tiskové konference hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová. Za pochybení se následně omluvila ředitelka úřadu Zdeňka Shumová. Očkovací průkaz je pouze informace pro rodiče, nekontrolují jej školy a nemohou na jeho základě zabránit žákovi v účasti na výuce, vysvětlil ředitel odboru ochrany veřejného zdraví Matyáš Fošum.

Pivo k snídani a hodně soli. Průzkum odhalil stravovací návyky Čechů, problém je už ve školách

Na vyváženost stravy dbá jen 62 procent Čechů, ukazuje průzkum společnosti Edenred. Lidé jedí málo zeleniny, naopak si dopřávají hodně příloh a smažených pokrmů. Zhruba 100 tisíc lidí si pak k snídani dává pivo. Dalším problémem je nadbytek soli, a to až ve třikrát větší míře, než se doporučuje. Nadmíru se solí i ve školních jídelnách.

Covid v Česku znovu nabírá na síle. Nechte se očkovat další dávkou, vyzývá ministr Válek

Počet případů nakažených covidem v České republice přibývá, na pondělní tiskové konferenci to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Vyzval proto občany, aby zvážili naočkování se další dávkou vakcíny, ideálně i vakcínou proti chřipce. Ta podle ministra rovněž začíná nabírat na síle. Týká se to především rizikových skupin. Přetížení nemocnic zatím podle něj nehrozí, jelikož počty hospitalizovaných prozatím nerostou.

Podzimní vlna covidu je v Česku. Chystá ministr Válek mimořádná opatření?

Podzimní covidová vlna nabírá ve světě znovu na síle a řada států již přijímá potřebná opatření. Počty nakažených od minulého týdne rapidně rostou také v České republice, z toho důvodu svolal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na pondělí tiskovou konferenci k epidemiologické situaci. Zda ministerstvo přijme nějaká opatření proti šíření nemoci, můžete sledovat živě v tomto článku. Tisková konference je naplánovaná na 13:15.

Sledujte ZÁZNAM brífinku se Svrčinovou ke covidové situaci: Zavede vláda nová opatření?

O vývoji epidemie koronaviru a možných opatřeních proti šíření nemoci budou v pátek odpoledne na tiskové konferenci mluvit hlavní hygienička Pavla Svrčinová a náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Odborníci budou mimo jiné hovořit také o letních táborech a místech ke koupání. Tisková konference je naplánovaná na 13:00 a můžete ji sledovat živě v tomto článku.

Konec karantény kvůli covidu? Má nastat už příští týden, hygienici mají metodiku

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zrušit klíčové opatření proti šíření koronaviru. Od 19. února přestane platit povinnost nastoupit do karantény kvůli kontaktu s nakaženou osobou. Krajské hygienické stanice už podle webu Seznam Zprávy obdržely novou metodiku, na které pracovala mimo jiné hlavní hygienička Pavla Svrčinová. V současnosti platí, že lidé po kontaktu s nakaženým člověkem musí zůstat pět dní doma.

Za zmatky v opatřeních mohou lidé z Babišovy éry. Válka přešlapy mrzely, řekl Fiala

Za nedávné zmatky v koronavirových opatřeních mohou lidé z éry expremiéra Andreje Babiše (ANO). Podobné komunikační přešlapy už se nebudou opakovat, slíbil předseda vlády Petr Fiala (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že první osoba, kterou početná kritika zamrzela, byl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), který od prosince resortu šéfuje.

Ať proti covidu očkují i zubaři a lékárníci, navrhla vláda. Tlačí Sněmovnu ke změně zákona

Aktualizováno

Vláda v demisi v pondělí schválila změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by měla umožnit očkování proti COVID-19 v ordinacích zubních lékařů nebo lékárnách. Schválit ji musí Parlament, vláda bude požadovat projednání ve zrychleném režimu. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).