reklama
CNN Prima News Pavla Svrčinová

Pavla Svrčinová

Výpis příspěvků ke štítku „Pavla Svrčinová“

Vláda zvažuje roušky při výuce a testování žáků. To odmítám, rozčiluje se Plaga

19. října 2021 19:02

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) odmítá návrh ministerstva zdravotnictví na nošení roušek při výuce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v úterý řekl, že je to jedna z možností, kterou při dalším zhoršování covidové epidemie zvažuje. Podle Plagy by se ale mělo v regionech s horší epidemickou situací spíše obnovit testování.

Na pivo jen s očkováním? Odborníci se přou, zda zavést drastičtější opatření

19. října 2021 05:27

Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je možné, že vláda zpřísní opatření, pokud se pandemická situace zhorší. Do restaurací, klubů a dalších zařízení by například mohli jen očkovaní nebo ti, kteří už koronavirus prodělali. Imunolog Václav Hořejší návrhu tleská, podle dalších odborníků by ale byl protiprávní a šlo by o další šikanu.

Herci vyzvali děti, aby si v divadle sundaly roušku. Jak vznikají ohniska nákazy?

15. října 2021 17:16

Od začátku školního roku bylo ve školách zjištěno asi 2420 žáků pozitivních na COVID-19. Jedním z ohnisek nákazy bylo i divadlo, kde si děti měly sundat roušky. Celkově do karantény muselo 12 tisíc dětí, uzavřeny byly čtyři školy, řekla ve čtvrtek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Žáci podstoupili na začátku září plošné testování, během něhož bylo potvrzeno 438 pozitivních případů.

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

15. října 2021 15:01
Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda zvažuje zpřísnit opatření

14. října 2021 11:57

Na rostoucí počet nakažených i hospitalizovaných s covidem začíná ministerstvo zdravotnictví reagovat. V pátek představí konkrétní návrh změn v protiepidemických opatřeních. Kromě zkrácení platnosti testů na covid a kratší karantény jsou ve hře i drastičtější opatření. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová sdělila, jaké scénáře by mohly Česku hrozit, pokud se bude situace nadále zhoršovat.

Nejhorší covidový scénář v Česku: Obchody s výdejním okénkem a hospody na rezervace

17. září 2021 06:58

Ministerstvo zdravotnictví má na stole plány, jak postupovat v nadcházejících měsících podle vývoje pandemie koronaviru. Připravený má i nejkrizovější scénář, který by začal platit v okamžiku, kdy by se v Česku znovu rozjela masivní vlna, tak jako loni na podzim. Obchody by při něm mohly fungovat jen prostřednictvím výdejních okének a do restaurací by se chodilo pouze při rezervaci.

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky

3. srpna 2021 15:53

Nákazu v letadle českých sportovců na olympijské hry z Prahy do Tokia se zřejmě nepodaří rozklíčovat. Na úterní tiskové konferenci to oznámily vedoucí pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Bez genotypizace neboli podrobného vyšetření typu viru pomocí sekvenování jeho DNA se jen těžko rozezná, jak se virus šířil. Hygieničky také potvrdily, že jeden z olympioniků se nakazil mutací delta.

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

17. června 2021 06:08

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

reklama