CNN Prima News Pavla Svrčinová

Pavla Svrčinová

Výpis příspěvků ke štítku „Pavla Svrčinová“

Sledujte ZÁZNAM brífinku se Svrčinovou ke covidové situaci: Zavede vláda nová opatření?

1. července 2022 12:51

O vývoji epidemie koronaviru a možných opatřeních proti šíření nemoci budou v pátek odpoledne na tiskové konferenci mluvit hlavní hygienička Pavla Svrčinová a náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Odborníci budou mimo jiné hovořit také o letních táborech a místech ke koupání. Tisková konference je naplánovaná na 13:00 a můžete ji sledovat živě v tomto článku.

Konec karantény kvůli covidu? Má nastat už příští týden, hygienici mají metodiku

11. února 2022 19:32

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zrušit klíčové opatření proti šíření koronaviru. Od 19. února přestane platit povinnost nastoupit do karantény kvůli kontaktu s nakaženou osobou. Krajské hygienické stanice už podle webu Seznam Zprávy obdržely novou metodiku, na které pracovala mimo jiné hlavní hygienička Pavla Svrčinová. V současnosti platí, že lidé po kontaktu s nakaženým člověkem musí zůstat pět dní doma.

Za zmatky v opatřeních mohou lidé z Babišovy éry. Válka přešlapy mrzely, řekl Fiala

2. ledna 2022 17:15

Za nedávné zmatky v koronavirových opatřeních mohou lidé z éry expremiéra Andreje Babiše (ANO). Podobné komunikační přešlapy už se nebudou opakovat, slíbil předseda vlády Petr Fiala (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že první osoba, kterou početná kritika zamrzela, byl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), který od prosince resortu šéfuje.

Ať proti covidu očkují i zubaři a lékárníci, navrhla vláda. Tlačí Sněmovnu ke změně zákona

13. prosince 2021 09:44
Aktualizováno

Vláda v demisi v pondělí schválila změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by měla umožnit očkování proti COVID-19 v ordinacích zubních lékařů nebo lékárnách. Schválit ji musí Parlament, vláda bude požadovat projednání ve zrychleném režimu. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Svrčinová místo hlavní hygieničky odborník přes výživu? Podle Vojtěcha to nebude tak snadné

4. prosince 2021 19:22

Česko bude mít možná za dobu boje proti pandemii koronaviru už čtvrtou hlavní hygieničku. I když to kandidát na nového ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) neříká přímo, naznačuje, že by se Pavla Svrčinová měla věnovat jiné práci. Rozumí prý spíše výživě. Ona sama o svém konci ve funkci zatím mluvit nechce.

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

2. prosince 2021 19:15

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

To vám vakcína zdegenerovala jazyk? Šéf lékařské komory Kubek čelí útokům antivaxerů

2. prosince 2021 11:13

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek čelí slovním útokům a výhrůžkám z řad odpůrců očkování. Ti podle něj cílí i na jeho rodinu a děti. Naposledy ho dvojice antivaxerů „přepadla“ na poliklinice, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek na jejich ataky nijak nereagoval. Nyní CNN Prima NEWS řekl, že takové chování nemá obdoby a smířit se s ním nehodlá.