reklama

Pestrá potrava jako prevence proti alergiím i nemocem

Kdo z nás milovníků psů by se nechtěl ušetřit svého psa alergií či nemocí, že? V Yoggies nyní přicházejí s přelomovým konceptem v krmení našich psích mazlíčků. Více než tříleté testování, kdy byly prováděny mj. rozbory krve, mikrobiomu ve střevech, byly odebírány vzorky stolice a prováděna i parazitologická vyšetření psů, potvrdilo, že pestrá potrava, sestavená z kvalitních produktů, pomáhá psům posilovat imunitu, umí pomáhat v boji s alergiemi a je i prevencí proti jejich vzniku. Více tento koncept přibližuje Jiří Švihálek, zakladatel Yoggies.

reklama

Jak probíhaly testy a jaké jsou závěry?

Firma Yoggies testovala psy výhradně se svými produkty. U našich produktů totiž známe původ a kvalitu surovin, zacházení s nimi, víme, jak se krmiva, doplňky i pamlsky vyrábí, a samozřejmě s nimi i krmíme naše psy. Pokud někdo totiž na začátku testoval svá krmiva a např. „jen“ naše doplňky a pamlsky, občas to způsobovalo problémy. Jakmile byl pes krmen kompletně produkty Yoggies, bylo vyhráno, psi byli spokojení a jejich stav se zlepšoval.

Pestrá potrava je především prevence

Důvod byl vždy jednoduchý. Začínalo to tím, že jsme neznali detailně složení (cizího) krmiva, ani jeho výrobní postupy. Obaly říkají něco jiného a něco jiného pak říká žlučník, žaludek, střevo i celý zažívací trakt psa. A žádný pes není stejný. Proto pestrou potravu, o které můžeme říci, že funguje, lze složit výhradně z produktů Yoggies.

Jak tedy sestavit pestrou potravu pro psy, aby posilovala jeho zdraví?

Pestrá potrava je na přípravu absolutně nenáročná. Důležité je si uvědomit, že při dlouhodobém podávání beze změny může každá složka potravy (stává se to především u méně kvalitních krmiv) vyvolat alergické reakce. To se pak zbytečně řeší různou medikací, léčbou apod. Přitom by to mohlo být tak jednoduché…

Na 100 % vždy fungovaly jen produkty Yoggies

Základem je tedy občasná obměna hlavních složek krmiva. V případě psů to bývají proteiny z masa. Proto doporučujeme občas obměnit nejen granule – tedy abych upřesnil – pokud krmíte granulemi Yoggies, tak namísto „Kuřecí & Hovězí maso“ občas vyměňte třeba za „Jehněčí s bílou rybou“.

Ideální pestrá potrava by tedy ale měla vypadat ještě trochu jinak?

Ta by měla obnášet i občasnou výměnu typu krmiva. Například pokud krmím B.A.R.F. (syrovou potravou) a jedu na víkend, kdy je nepraktické skladovat či převážet syrové maso, vezmu si pro pejska Yoggies granule lisované za studena a jako svačinku třeba jogurt pro psy i kočky Yoggies. K B.A.R.F. se hodí i doplňky potravy dle aktuální potřeby psa, jako např. doplněk Pro zdravé klouby, oleje lisované za studena nebo samozřejmě i kvalitní pamlsky bez chemie.

Bavili jsme se o prevenci, ale co když pejsek trpí některou z alergií nebo je nemocný apod? Při závažnějších potížích je dobré se poradit s veterinářem. Dnes již prakticky každý veterinář potvrdí, že pestrá potrava je základem dobrého zdraví. S veterinářem lze vše zkonzultovat a nastavit takové stravování, které bude pejskovi chutnat a bude pro něj přínosné.

V Yoggies máme „holistický“ (celostní) přístup ke krmivu. Vnímáme celkový dopad surovin i krmiva na organismus psa

Když pes trpí např. alergií na kuřecí maso, pak změna „jídelníčku“ u takto postižených psů vždy přinesla dobré výsledky. Doporučovali jsme několik kroků, které vychází z „holistického“ (celostního) přístupu ke zdraví. Prvním byl samozřejmě přechod na krmiva, doplňky i pamlsky Yoggies – a to výhradně. Pejsek nesměl dostat doma nic jiného „od stolu“. To vyžadovalo velkou disciplínu i od celé rodiny. Pak byl důležitý přechod například z granulí na syrovou potravu Yoggies B.A.R.F. s kloubní výživou a probiotiky. Nebo pejsek zůstal na granulích, ale přešel na druh Yoggies s jehněčím masem a bílou rybou, které jsou snadno stravitelné nebo na monoproteinové granule Yoggies s kozím masem, kdy kozí maso je nejen snadno stravitelné, ale téměř nikdy není alergenní. A pak se už pokračovalo se správně zvolenými doplňky i pamlsky. S tím vším u nás pomáhá zákazníkům naše výživová poradkyně.

Takže pestrá potrava od Yoggies u psů funguje. Co od ní tedy můžeme očekávat?

Ano, funguje – prakticky nad očekávání. Po testech, na kterých se podíleli vědci, veterináři, ale i chovatelé, lze říci, že pestrá potrava může tzv. holisticky (celostně) posilovat zdraví psa, může dokázat potlačovat nejen alergie, ale i vznik mnoha různých nemocí a co je také skvělé, psi neberou svou potravu jako „nutnou nudu“, ale těší se na misku, ve které možná bude zase jiná dobrota s novou chutí i vůní.

Pestrá potrava je návrat k přirozenému krmení z přírody

Závěrem tedy lze říci, že pestrá potrava je takovou revolucí ve zdravém krmení našich psů, že?

Ano, přesně tak.

Tagy:

Hlavní zprávy

Výborný: Restrikcemi lidi k očkování nepřimějeme. Chce to pozitivní motivaci od praktiků
360°

Výborný: Restrikcemi lidi k očkování nepřimějeme. Chce to pozitivní motivaci od praktiků

Pokud se bude vláda snažit motivovat lidi k očkování skrze restrikce, ničeho dobrého se nedobereme, řekl šéf lidoveckého klubu poslanců Marek Výborný. Určitý prostor vidí u praktických lékařů, kteří by pozitivní formou mohli motivovat dosud nevakcinované. Dosluhující kabinet Andreje Babiše (ANO) nemá připravenou žádnou strategii, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu
360°

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu

Lidé více slyší na dezinformace a mnohdy věří věcem, které racionálně nedávají hlavu ani patu. Koronavirový scénář v České republice proběhne tak, jak jej určí neočkovaní, uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové upozornila, že COVID-19 je v tuto chvíli neléčitelná nemoc, proto je prevence zásadní.

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci
Koronavirus

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci

Vláda se zatím neshodla na protikoronavirových opatřeních ve školství, a je tak otázkou, k čemu se odborníci přikloní. Jak ale uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, se šéfem resortu školství Robertem Plagou by šel do konfliktu nerad . Chápe také, že roušky nebo testování ve školách by nemusely být komfortní. Nerad by ale opakoval černý scénář, dodal v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Téma: Rádce

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Bez covid pasu už Italové nesmí do práce. Nehorázné, bouří se občané na demonstracích

Covid pasy nyní potřebují Italové nejen do obchodů či restaurací, ale rovněž do zaměstnání – bez něj si na práci nesáhnou. Nové vládní opatření odstartovalo velkou vlnu nevole a protestů po celé zemi, proti demonstrantům v přístavu Terst musela policie použít i vodní děla a slzný plyn. O dalším postupu včetně možného zmírnění pravidel by měla tamější vláda jednat ještě tento týden.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

reklama

Domácí zpravodajství

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela ve středu odpoledne spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dorazil i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

reklama