Suchá i mastná pleť, rozšířené póry, pigmentové skvrny... Alespoň jeden ze zmíněných problémů zná většina z nás. A občas se jich na našich tvářích sejde dokonce i více najednou. A co si budeme povídat, leckdy nás umí pořádně potrápit. Máme vůbec šanci na jejich trvalou eliminaci? Podle odborníků ano. Zásadní je vědět, jak na to. Kromě znalosti účinných způsobů je navíc třeba i důslednost a trpělivost, jak upozorňuje profesionálka v oboru estetické medicíny a dermatologie, Renata Sičáková. Sama sází na technologii Hydrafacial, s níž ke zdraví pomáhá pokožce druhých i té vlastní.
Roční období, strava, prostředí, v němž žijeme a pracujeme, ale také zdravotní stav nebo třeba věk. To všechno jsou faktory, které se výrazným způsobem podepisují na stavu naší pleti. Některé můžeme ovlivnit, s jinými zkrátka hnout nedokážeme. A tím spíš je potřeba se pokožce náležitě věnovat. V zásadě by se odpovídající pozornost dala shrnout do dvou bodů:
- zjistit, co pokožce vadí nebo chybí
- pravidelně aplikovat odpovídající péči
Právě pečující rutina je vůbec nejlepší způsob, jak se vyhnout většině problémů.
Co nezvládneme sami, dokážou profesionálové
V první řadě je třeba říct, že péči o pleť je vhodné alespoň jednou za čas konzultovat se zkušenými odborníky. Potřeby pleti se průběžně mění a co nám vyhovuje ve dvaceti letech, obvykle ve třiceti nestačí. Ne každý z nás má ovšem dostatek volného času, aby odlišnosti zaznamenal včas. A právě s tím nám mohou pomoci profesionálové, kteří je umí včas odhalit. A případně zasáhnout, když už na problém sami nestačíme.
Jednotlivé kroky ošetření Hydrafacial:
1. Vakuová lymfatická drenáž
2. Čištění a exfoliace
3. Chemický peeling
4. Extrakce
5. Omlazení a regenerace - VIP, DELUXE
6. LED světelná terapie
7. Hydratace a ochrana
Jedním příkladem za všechny jsou už zmiňované pigmentové skvrny. Jejich vzniku obvykle zabraňuje pravidelná exfoliace s používáním krému s ochranným faktorem. Jak ale říká Renata Sičáková, zakladatelka Hydrafacial Centra Praha, moderní technologie umí vyřešit i ty vzniklé. „Rozhodně je nedokážeme odstranit za jedno sezení. Ale když klient dochází pravidelně, tak po několika opakováních se pigment daří postupně odstraňovat,“ uvádí zkušená profesionálka s tím, že účinnost procesu se dá přirovnat k laserovému zákroku, který se v případě pigmentových skvrn rovněž provádí opakovaně. A jak dále upozorňuje, základem je uvědomění, že ani po úspěšném „zmizíkování“ není definitivně vyhráno.
„Je třeba vědět, že pigmenty se vrací, pleť k tomu má jednoduše sklony. A tak je vhodné u pravidelně nastavené péče zůstat trvale, i kdyby to bylo spíš občasně než pravidelně,“ říká průkopnice ošetření technologií Hydrafacial.
A dodává: „Ta pravidelná péče je ale vždycky lepší, protože pak dokážeme kromě palčivějších problémů řešit i běžné vady na kráse, jakými jsou třeba vrásky. Existuje i studie, která potvrzuje účinnost ošetření metodou Hydrafacial, tedy že zlepšuje pružnost, pevnost a celkovou kvalitu pleti, což se týká třeba i stahování rozšířených pórů,“ uvádí Renata Sičáková.
Patentovaná technologie vortex
Zařízení Hydrafacial pracuje s technologií vortex, což v překladu znamená vír. Ten umocňuje účinky aplikovaných vyživujících sér, která se díky počátečnímu důkladnému vyčištění dostanou do hlubších vrstev pokožky, kde jsou využita v co nejvyšší možné míře.
Velkou výhodou technologie, která pochází z USA, je kromě schopnosti neinvazivně čistit a vyživovat do hloubky i její kombinovatelnost s jinými metodami. Zároveň dokáže pleť připravit na invazivní zákroky, jakými je třeba aplikace botoxu či plastická úprava, pokud se pro ně klienti rozhodnou. Jen je třeba počítat s tím, že po jejich provedení je nutné s docházkou na ošetření s pomocí technologie Hydrafacial nějaký čas počkat. Po kompletním zhojení je ovšem možné opět pokračovat.
Kontraindikacemi pak může být třeba i ekzém nebo zánětlivé akné. „Vážnější kožní stavy by se v kosmetických salónech řešit neměly. Na druhou stranu je třeba pleť tak jako tak čistit. Je tedy možné ošetření absolvovat po konzultaci s lékařem. Intenzita ošetření se dá nastavit podle potřeb dané pleti, v takových případech především mírníme sílu podtlaku, s nímž technologie kromě vodního víru, vortexu, pracuje také,“ vysvětluje Renata Sičáková.
K potenciálním kontraindikacím se řadí také těhotenství a kojení. Stejně jako v předešlých případech je ale možné proceduru podstoupit po konzultaci s lékařem.