pití

Výpis příspěvků ke štítku „pití“

Jurečka má další problém. Inspekce zahájila kontrolu kvůli pití alkoholu na vánočním večírku

Státní úřad inspekce práce zahájil kontrolu na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) kvůli vánočnímu večírku, který se konal v budově resortu a během něhož se pil alkohol. Podle zákoníku práce pití alkoholu na pracovišti není možné. Zahájení kontroly potvrdil serveru iROZHLAS.cz a Radiožurnálu mluvčí inspektorů Richard Kolibač. Večírek se na ministerstvu konal 21. prosince, v den tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka čelil kritice, že vánoční večírek po oznámení o tragédii neukončil, a také za to, jak o tom poté komunikoval s médii.

Čeká české palírny katastrofa? Až třetina z nich může skončit, obávají se experti

Majitele pěstitelských palíren trápí slabá úroda ovoce. Kvůli tomu letos předpovídají nejhorší sezonu za posledních deset let. Hned na začátku nového roku navíc přijde další rána v podobě zvýšení spotřební daně z lihu. Vyšší náklady očekávají majitelé také v souvislosti s cenami energií. Experti předpovídají, že až třetina palíren může skončit a lidé začnou pálit načerno doma.

Točené pivo za 70 korun? Kdo a jak zdražení zlatavého moku obhajoval

Vzhledem k plánované úpravě daně z přidané hodnoty (DPH) u točeného piva by cena oblíbeného českého alkoholického nápoje v pražských restauracích mohla přesáhnout hranici 70 korun. Politický zásah obhajují představitelé vládní pětikoalice s tím, že konsolidace veřejných financí je nezbytná. Proti je naopak opozice. Podle expertů bude zdražení piva pro podniky i zákazníky nepříjemné. Trh si však poradí, myslí si ekonomka Jana Matesová.

Makro Czech Gastro Fest: Je čas vrátit se k českým surovinám. Sláva bramborám!

Žijeme gastronomií. Tak zní heslo akce Makro Czech Gastro Fest, na kterém začátkem května v pražském O2 universu své umění předvedou tisíce špičkových kuchařů. Hlavní posláním zatím největší akce svého druhu, jaká se kdy v Česku konala, bude nejen dobré jídlo a pití, ale také podpora domácích plodin a surovin, které si čestné místo v českých kuchyních jednoznačně zaslouží.

Měsíc bez kapky alkoholu? Experti popsali dopady krátkodobé abstinence nejen na vaše tělo

Ať už alkohol konzumujete pravidelně, nebo příležitostně, viditelné zlepšení na svém těle můžete pozorovat už po zhruba 30denním detoxu. Experti tím vyvrací mnohá tvrzení, dle kterých jsou abstinenční výzvy – jako Suchý leden v zahraničí nebo Suchej únor v Česku – zbytečné a nijak člověku v oblasti zdraví nepřispívají. Jako důkaz zmiňují studie a konkrétně pět výhod takzvaných suchých měsíců.

Suchej únor: Zjistěte, kdo koho ovládá. 10 tipů, jak nejen na měsíc přestat pít alkohol

Ať se jedná o Suchý leden nebo Suchej únor, začátek nového roku tradičně souvisí s předsevzetími. Jmenované výzvy se pojí s alkoholem, který se účastníci akce snaží minimálně na měsíc vyřadit ze svého pitného režimu. Radikální rozhodnutí, které má zejména ukázat, zda máte popíjení na uzdě, nebo vás naopak alkohol ovládá, je však pro řadu účastníků mnohdy náročné. Desítky tisíc lidí nakonec svého cíle nedosáhnou. Redakce CNN Prima NEWS přináší 10 tipů, které by vám mohly pomoci vydržet bez konzumace alkoholických drinků nejen měsíc, ale i déle.