pití

Výpis příspěvků ke štítku „pití“

Kohoutková voda nestačí, varují experti. Jak ve vedru dodržovat správný pitný režim?

24. července 2022 07:19

Pít jen kohoutkovou vodu pro dodržování pitného režimu nestačí. Podle odborníků totiž nezáleží pouze na množství tekutin, ale také na jejich složení. Lidé by tak obzvlášť v létě při sportování měli dbát na to, aby přijímali různé minerály. V tom nejlepším případě se také vyvarovat konzumaci alkoholických či energetických nápojů.

České mléko putuje do Německa, výrobky z něj pak kupujeme zpět. Nesmysl, kroutí hlavou expert

17. července 2022 20:58

Potravinový kolotoč. I tak by se dal nazvat česko-německý zahraniční obchod, pokud jde o mléko. To totiž čeští zemědělci často prodávají do Německa. Náš západní soused produkt potom zpracovává a hotové mléčné výrobky posílá zase zpět do České republiky. Jak je to vůbec možné? A kdo je za tento problém odpovědný? Odlišný pohled na věc mají zemědělci, zpracovatelé mléka, vláda i ekonomové.

Největší pijani českého šoubyznysu. Které celebrity skončily kvůli alkoholu v léčebně?

7. června 2022 07:34

Démon zvaný alkohol si nevybírá. V posledních týdnech se spekuluje o tom, že s ním má problém Dagmar Patrasová, což tvrdí i její manžel Felix Slováček. V českém šoubyznysu by zdaleka nebyla jedinou osobností, která mu propadla. Pojďme se podívat na ty, kteří se na něm stali závislí, ale po podstoupení léčby se od něj dokázali oprostit.

Pivo bude dál zdražovat. Kolik budou lidé ochotni zaplatit v hospodě za jedno od pípy?

6. června 2022 23:37

Inflace dopadá i na české pivovary, které se nyní potýkají především s rostoucími cenami energií i surovin. Oblíbený tuzemský nápoj tak nadále zdražuje. Stane se točené pivo za 70 korun brzy běžnou realitou? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák a spolumajitelka Unětického pivovaru Lucie Tkadlecová.

Praha brojí proti popíjení na veřejnosti. Kde všude hrozí od července pokuta za alkohol?

27. května 2022 10:37

Praha rozšíří počet veřejných míst, kde je zakázáno pití alkoholu, z 837 na 1036. Novou vyhlášku, která to stanovuje, ve čtvrtek schválili zastupitelé s platností od července. Zákaz se nově bude týkat také náplavek, kde bude zákaz pití platit od půlnoci do 09:00. Nově rovněž bude pro postih stačit mít otevřenou lahev alkoholu, zatímco dosud museli strážníci přistihnout konzumenta přímo při pití.

Velký zákaz alkoholu v Praze? Některé části jmenovaly každý parčík, kritizuje Hřib

17. května 2022 08:58

Praha chystá zákaz pití alkoholu na veřejných prostranstvích prakticky po celém městě. Nebude to ale mít požadovaný efekt, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), se kterým souhlasil i starosta Prahy 13 a zastupitel Prahy David Vodrážka (ODS). Novelu příslušné vyhlášky podpořili radní za Spojené síly pro Prahu (koalice stran TOP 09 a STAN) a Praha Sobě.

Bundesliga boří tabu: Rozhodčí přerušují hru, aby se mohli občerstvit muslimští hráči

20. dubna 2022 06:21

V německé fotbalové bundeslize padlo další tabu. Během právě probíhajícího ramadánu, postního měsíce, kdy muslimové nesmějí jíst a pít v době mezi východem a západem slunce, rozhodčí povolili občerstvovací přestávku hráčům, kteří praktikují muslimské náboženství, a tedy i ramadán. Stalo se tak poprvé v historie soutěže.

Poslanci šli místo hlasování spinkat. Vláda je i zadarmo drahá, stěžuje si Okamura

18. února 2022 18:17

Když se mělo hlasovat o pandemickém zákoně, šli vládní poslanci spinkat a neměli dost hlasů, postěžoval si na přístup zákonodárců předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Podle něj je „vláda i zadarmo drahá“. V pořadu K věci kritizoval také primáře sokolovské nemocnice Martina Straku. O něm opakovaně tvrdí, že je členem TOP 09, a obviňuje ho z výzvy k „otravě kyanidem“.