CNN Prima News platy politiků

platy politiků

Výpis příspěvků ke štítku „platy politiků“

Snížení platů politiků na obzoru. Vláda ho zahrne do balíčku úspor, předpokládá Blažek

16. dubna 2023 15:45

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v Partii na CNN Prima NEWS prohlásil, že součástí balíčku navrhovaných úspor bude dost možná snižování platů ústavních činitelů. Opatření by se dotklo politiků, soudců nebo státních zástupců. Poslanec Radek Vondráček (ANO) v rozhovoru prohlásil, že opozice už něco takového navrhovala dříve.

Schillerová a opozice by platy politiků zmrazily, Maláčová chce jejich pokles

21. září 2020 17:57

Vláda v pondělí odmítla návrh SPD, který počítal se zmrazením platů poslanců a senátorů na letošní úrovni, a k návrhu Pirátů a dalších stran plánujícím zmrazit platy ústavním činitelům včetně soudců se postavila neutrálně. Na druhou stranu uznala, že lze souhlasit s potřebou upravit platy představitelů státní moci v dané hospodářské situaci. Jakou ale nakonec bude mít tato úprava podobu, to není v tuto chvíli jasné. Ve středu bude pravděpodobně o tomto tématu jednat koalice, přičemž ministryně Schillerová a Maláčová přicházejí s odlišnými návrhy.

Zrušení superhrubé mzdy ušetří pár korun chudým, ale vrcholným politikům statisíce

28. srpna 2020 17:15

Vláda hnutí ANO a ČSSD podporovaná komunisty se shodla na tom, že se daň z příjmů bude počítat už jen z hrubé mzdy. Vzhledem k zachování patnáctiprocentní sazby i solidární přirážky pro nadprůměrné výdělky většina zaměstnanců uvidí na svých výplatních páskách vyšší čistou mzdu. Jenže nejvíce se takzvané zrušení superhrubé mzdy vyplatí lidem s příjmy, které mají například vrcholní čeští politici.