reklama

Polibek na znamení útěchy. Kate na pohřbu prince Philipa dojala vřelým gestem

Na pohřbu prince Phillipa, který proběhl minulou sobotu, působila vévodkyně Catherine, které se lidově říká Kate, jako stmelující prvek. Během ceremonie se zaujetím pozorovala prince Harryho rozkmotřeného s jeho nejbližšími poté, co opustil Buckingamský palác a odstěhoval se s rodinou do Kalifornie. Pak překvapila veřejnost vřelým činem, kdy prince Charlese dokonce políbila na tvář a podpořila ho tak v těžké chvíli.

reklama

Skromná, empatická, elegantní za všech okolností a oddaná svému muži i královským povinnostem. Tak mluví Británie o vévodkyni Kate. Ze strany mnoha expertů na britskou královskou rodinu zní názory, že se Kate velmi přibližuje Dianě a stává se z ní jeden z pilířů monarchie.

Polibek vévodkyně Kate a prince Charlese
Polibek vévodkyně Kate a prince Charlese
Zdroj: CNN Prima NEWS

Když smuteční hosté po obřadu opustili kapli, Kate se dala s Harrym do řeči jako první. Pak ale diskrétně přidala do kroku a taktně tak dala bratrům možnost promluvit si „jeden na jednoho“. A v úloze „tmelu“ rodiny vystupovala i dál. Svému rozrušenému tchánovi princi Charlesovi nabídla gesto útěchy – polibek na tvář. To se v královské rodině a pod drobnohledem veřejnosti jen tak nevidí.

Na ceremonii se navíc dostavila v elegantních šatech, které decentně doplňoval perlový náhrdelník přímo z královniny sbírky. Ten měla v oblibě právě i zesnulá princezna Diana. Navzdory tomu na sebe vévodkyně nestrhávala pozornost, naopak jen potvrdila, jak silnou roli v královské rodině zastává.

Podle odborníků je tak skálou, o kterou se monarchie může opřít. Katin strýc Gary Goldsmith o ní řekl, že se jako panovnice už narodila. Minulost vévodkyně z Cambridge navíc neprovází žádné skandály, což se o její švagrové, rozvedené herečce Meghan Markleové a současné choti prince Harryho, říci nedá. Té Britové jen tak neodpustí – ať už její slova v show Oprah Winfreyové, či skutečnost, že jim sebrala všemi oblíbeného prince.

Vévodkyně Kate
Vévodkyně Kate
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?

Lidé, kteří prodělali COVID-19, a mají tak přirozeně vytvořené protilátky, stojí před dilematem, zda není zbytečné se v jejich případě očkovat. Přestože jim již mnohdy vypršelo období 90 dnů po prodělání nemoci, hladina protilátek je u nich nadále vysoká, a lékaři jim proto často ani nedoporučují očkování. Tito lidé však mohou mít do budoucna praktické problémy, protože se nelze spolehnout na to, že například chystaný covid pas bude brát naměřené protilátky v úvahu.

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama