reklama

Policie na Semilsku pátrá po střelci. Zmrzačil nejméně dvě kočky

Postřelený kocour přišel o oko.
Zdroj: Libor Tampier

Policisté pátrají v Košťálově na Semilsku po neznámém střelci, který střílí po kočkách. Za dva týdny už vážně zranil dva kocoury – jeden přišel o oko, dalšího střela zasáhla do boku. Podle policistů není vyloučeno, že zraněných zvířat je víc. Pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

reklama

Oba postřelení kocouři žijí v rodinných domech vzdálených od sebe přibližně 50 metrů, okolo vede rušná silnice, je tu řada bytových domů. Jednomu kocourovi je přitom už 13 let a podle majitelky Lenky Dobiášové už se drží jen na zahradě nebo maximálně na dohled od ní. „S největší pravděpodobností ho musel někdo střelit přímo tady, což je hrůza, když si uvědomíte, že mohl klidně zasáhnout nějakého člověka, třeba dítě,“ vypráví Lenka Dobiášová, která s kocourem musela několikrát navštívit veterináře. Rána se jejímu kocourovi Kubovi zanítila, musel opakovaně dostávat antibiotika a stále má hodně citlivé místo na boku, kde je patrná rána po střele.

K tématu

Kocour Black Vladimíra Hájka je naopak ještě skoro kotě, je mu teprve deset měsíců. Jeho majitel ho našel minulý týden na dvorku schouleného v koutě, místo oka měl krvavý flek. „Můžu vám říct, že se mi z toho udělalo trochu špatně, bylo to fakt hodně ošklivé. Okamžitě jsme jeli k veterinářce, ta mu ránu zašila, zůstal tam dva dny. Měl jsem velký strach, že to nepřežije. Žiju sám, je to vlastně můj jediný společník,“ popisuje starší muž, zatímco mu na klíně sedí kocour, který má místo jednoho oka jen stehy.

Policie pátrá po střelci.
Policie pátrá po střelci.
Zdroj: Libor Tampier

Rentgen prokázal, že Blackovi střela uvízla v hlavě za čelistí. Do té chvíle si Vladimír Hájek ještě myslel, že zranění je výsledkem nějaké kočičí rvačky. Po zprávě od veterinářky ale neváhal a kontaktoval policii. „Musím říct, že mě až překvapilo, jak poctivě se do hledání toho střelce pustili. Obcházeli tady celé okolí, ale zatím nikoho nenašli. Není to vůbec příjemný pocit, že je tady v okolí někdo schopný tohle udělat. Vždyť je to kočka, která nikomu neublíží,“ kroutí smutně hlavou.

Pokud policisté střelce dopadnou, hrozí mu několikaletý pobyt za mřížemi. „Oběma případy se nyní zabývají kriminalisté semilského územního odboru, kteří už v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání zvířat. Pachateli za něj hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, protože se ho zřejmě dopustil na více zvířatech. Pokud jste v Košťálově a jeho blízkém okolí viděli cokoliv podezřelého, co by nám nyní mohlo pomoci případ objasnit, ozvěte se na linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ vyzývá Ivana Baláková, mluvčí PČR Libereckého kraje.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Krimi

Noční razie: Policisté zadrželi pět lidí, které podezírají z terorismu na Ukrajině

Noční razie: Policisté zadrželi pět lidí, které podezírají z terorismu na Ukrajině

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu v noci zadrželi pět lidí, které podezírají z teroristických činů kvůli zapojení do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. Nikdo zatím nebyl obviněn. Na webu o tom informoval státní zástupce Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství Praze. Zadržené české občany kriminalisté podle několika zpravodajských webů podezírají, že jezdili bojovat na Ukrajinu na straně proruských separatistů, nebo takové cesty chystali či organizovali.

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje
Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama