reklama

Policie na Semilsku pátrá po střelci. Zmrzačil nejméně dvě kočky

Postřelený kocour přišel o oko.
Foto: Libor Tampier

Policisté pátrají v Košťálově na Semilsku po neznámém střelci, který střílí po kočkách. Za dva týdny už vážně zranil dva kocoury – jeden přišel o oko, dalšího střela zasáhla do boku. Podle policistů není vyloučeno, že zraněných zvířat je víc. Pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

reklama

Oba postřelení kocouři žijí v rodinných domech vzdálených od sebe přibližně 50 metrů, okolo vede rušná silnice, je tu řada bytových domů. Jednomu kocourovi je přitom už 13 let a podle majitelky Lenky Dobiášové už se drží jen na zahradě nebo maximálně na dohled od ní. „S největší pravděpodobností ho musel někdo střelit přímo tady, což je hrůza, když si uvědomíte, že mohl klidně zasáhnout nějakého člověka, třeba dítě,“ vypráví Lenka Dobiášová, která s kocourem musela několikrát navštívit veterináře. Rána se jejímu kocourovi Kubovi zanítila, musel opakovaně dostávat antibiotika a stále má hodně citlivé místo na boku, kde je patrná rána po střele.

K tématu

Kocour Black Vladimíra Hájka je naopak ještě skoro kotě, je mu teprve deset měsíců. Jeho majitel ho našel minulý týden na dvorku schouleného v koutě, místo oka měl krvavý flek. „Můžu vám říct, že se mi z toho udělalo trochu špatně, bylo to fakt hodně ošklivé. Okamžitě jsme jeli k veterinářce, ta mu ránu zašila, zůstal tam dva dny. Měl jsem velký strach, že to nepřežije. Žiju sám, je to vlastně můj jediný společník,“ popisuje starší muž, zatímco mu na klíně sedí kocour, který má místo jednoho oka jen stehy.

Rentgen prokázal, že Blackovi střela uvízla v hlavě za čelistí. Do té chvíle si Vladimír Hájek ještě myslel, že zranění je výsledkem nějaké kočičí rvačky. Po zprávě od veterinářky ale neváhal a kontaktoval policii. „Musím říct, že mě až překvapilo, jak poctivě se do hledání toho střelce pustili. Obcházeli tady celé okolí, ale zatím nikoho nenašli. Není to vůbec příjemný pocit, že je tady v okolí někdo schopný tohle udělat. Vždyť je to kočka, která nikomu neublíží,“ kroutí smutně hlavou.

Pokud policisté střelce dopadnou, hrozí mu několikaletý pobyt za mřížemi. „Oběma případy se nyní zabývají kriminalisté semilského územního odboru, kteří už v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání zvířat. Pachateli za něj hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, protože se ho zřejmě dopustil na více zvířatech. Pokud jste v Košťálově a jeho blízkém okolí viděli cokoliv podezřelého, co by nám nyní mohlo pomoci případ objasnit, ozvěte se na linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ vyzývá Ivana Baláková, mluvčí PČR Libereckého kraje.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama