Anglický policista Wayne Couzens v úterý u soudu přiznal, že unesl a znásilnil třiatřicetiletou Sarah Everardovou. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Everardová zmizela 3. března po cestě domů a její tělo bylo nalezeno o týden později. Vražda v Británii vyvolala rozsáhlou debatu o násilí na ženách.
Osmačtyřicetiletý Couzens, který podle Reuters pracoval jako ostraha diplomatických budov, přijal i zodpovědnost za zabití Everardové, ale k vraždě se nepřiznal. Další soudní slyšení je podle BBC plánováno na 9. července.
Norové rozluštili záhadu utonulého batolete. Šlo o syna kurdsko-íránských uprchlíků
Norská policie oznámila, že tělo nalezené na pobřeží země na začátku tohoto roku patří pohřešovanému patnáctiměsíčnímu dítěti, které zahynulo v Lamanšském průlivu. Chlapec Artin zahynul spolu se členy rodiny poté, co se s nimi potopil člun, na kterém cestovali. Kurdsko-íránská rodina se snažila dostat z Francie do Spojeného království. Nyní budou Artinovy ostatky převezeny zpět do Íránu, kde budou pohřbeny.
Everardová byla unesena, když se vracela z londýnské čtvrti Clapham domů do čtvrti Brixton. Její tělo objevili policisté v lese nedaleko města Ashford v hrabství Kent. Pitva prokázala, že žena zemřela v důsledku tlaku na krk.
Cítí se ženy bezpečně?
Případ šokoval Británii a vyvolal debatu o tom, zda se ženy mohou při večerních procházkách cítit bezpečně. Mnoho žen přitom otevřeně promluvilo o osobních zkušenostech s tím, že policie a společnost se problému dostatečně nevěnují.
Premiér Boris Johnson reagoval příslibem, že zvýší výdaje na bezpečnostní kamery a pouliční osvětlení, aby se ženy a dívky cítily bezpečně. Kritici však tato opatření označili za zbytečná. Podle skupin bojujících za práva žen se soustředí spíše na potlačení projevů než na řešení společenského problému.
Další vlnu nevole vyvolal mezi Brity zásah policie na pietní akci za Everardovou, který vedl k demonstracím vůči navrhovanému zákonu o policejních pravomocích.