reklama

Poslala celý peloton k zemi, soud na ni byl hodný. Případ cyklistické fanynky je u konce

Nejmírnější možný trest dostala 31letá fanynka, která se nedobrovolně stala jednou z nejdiskutovanějších osob letošní cyklistické Tour de France. Hned v první etapě slavného závodu bez rozmyslu nakročila do silnice s cedulí, aby ji zachytily televizní kamery. Následoval hromadný pád zhruba 60 cyklistů. Soud ženě vyměřil pokutu 1 200 eur, tedy něco přes 30 tisíc korun.

reklama

Vedení Tour de France krátce po incidentu vyhrožovalo žalobou, ale nakonec si tento krok rozmyslelo. V případu nakonec jako žalobce vystupovala Profesionální cyklistická asociace (CPA), která požadovala čtyřměsíční podmíněný trest. Na něj nedošlo, místo toho musí fanynka zaplatit v přepočtu přes 30 tisíc korun. K tomu ještě jedno symbolické euro pro CPA.

Prokurátor francouzského soudu ve městě Brest uvedl, že obžalovaná si uvědomuje, jak nebezpečně a hloupě jednala a činu lituje. I proto došlo na nejnižší možný trest. „Stydím se. Jsem tichá osoba. Všechno, co se stalo, je přesným opakem toho, čím jsem,“ uvedla žena, jejíž jméno zůstalo utajeno kvůli ochraně identity. Bezprostředně po nešťastném chování na Tour de France totiž čelila řadě ostrých výhrůžek.

Žena neuvědomující si okolnosti při závodě vystrčila do cesty pelotonu ceduli se vzkazem a točila se s ní za projíždějící televizní kamerou. Do kartonu vrazil ve vysoké rychlosti německý cyklista Tony Martin a způsobil nechtěně pád dalších šesti desítek svých kolegů. Někteří z nich museli Tour vinou zranění hned první den vzdát.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama