Poslala celý peloton k zemi, soud na ni byl hodný. Případ cyklistické fanynky je u konce

Nejmírnější možný trest dostala 31letá fanynka, která se nedobrovolně stala jednou z nejdiskutovanějších osob letošní cyklistické Tour de France. Hned v první etapě slavného závodu bez rozmyslu nakročila do silnice s cedulí, aby ji zachytily televizní kamery. Následoval hromadný pád zhruba 60 cyklistů. Soud ženě vyměřil pokutu 1 200 eur, tedy něco přes 30 tisíc korun.

Vedení Tour de France krátce po incidentu vyhrožovalo žalobou, ale nakonec si tento krok rozmyslelo. V případu nakonec jako žalobce vystupovala Profesionální cyklistická asociace (CPA), která požadovala čtyřměsíční podmíněný trest. Na něj nedošlo, místo toho musí fanynka zaplatit v přepočtu přes 30 tisíc korun. K tomu ještě jedno symbolické euro pro CPA.

Prokurátor francouzského soudu ve městě Brest uvedl, že obžalovaná si uvědomuje, jak nebezpečně a hloupě jednala a činu lituje. I proto došlo na nejnižší možný trest. „Stydím se. Jsem tichá osoba. Všechno, co se stalo, je přesným opakem toho, čím jsem,“ uvedla žena, jejíž jméno zůstalo utajeno kvůli ochraně identity. Bezprostředně po nešťastném chování na Tour de France totiž čelila řadě ostrých výhrůžek.

Žena neuvědomující si okolnosti při závodě vystrčila do cesty pelotonu ceduli se vzkazem a točila se s ní za projíždějící televizní kamerou. Do kartonu vrazil ve vysoké rychlosti německý cyklista Tony Martin a způsobil nechtěně pád dalších šesti desítek svých kolegů. Někteří z nich museli Tour vinou zranění hned první den vzdát.

Tagy: