CNN Prima News poslankyně

poslankyně

Výpis příspěvků ke štítku „poslankyně“

Maříková: Pandemický zákon je až fašistický paskvil. SPD jen vyhrožuje, reaguje Decroix

1. února 2022 23:29

Hnutí SPD opět obstruuje jednání dolní komory kvůli novele pandemického zákona. Podle poslankyně Karly Maříkové na zvládnutí koronavirové krize stačí nouzový stav, projednávanou legislativu označila za paskvil. Právnička a poslankyně za ODS Eva Decroix se na oplátku pustila do zákonodárců SPD za to, že ve Sněmovně „vykládají o Kanadě a vyhrožují, co se stane, když se nebude respektovat jejich názor“.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

21. ledna 2022 22:56

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Za nízkou proočkovaností stojí nedůvěra k vládě. Bude se prohlubovat, shodli se politici

15. listopadu 2021 16:27

Poslankyně za SPD Karla Maříková a předseda senátního výboru pro zdravotnictví Roman Kraus (ODS) se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli, že vláda měla protikoronavirová opatření přijmout dříve a mohla se z minulosti poučit. Kraus navíc podotkl, že jedním ze základních důvodů nízké proočkovanosti v Česku je ztráta důvěry ve vládu. Maříková dodala, že s nastavený pravidla se bude nedůvěra ještě prohlubovat.

Bývalá asistentka Rakušana a nová poslankyně: Sněmovna byla jako první den ve škole

9. listopadu 2021 07:55

První den v Poslanecké sněmovně byl jako první den na nové škole, uvedla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nová poslankyně a bývalá asistentka šéfa STAN Víta Rakušana Barbora Urbanová. Ta byla z dvanáctého místa na středočeské kandidátce vykroužkovaná až do dolní komory Parlamentu. Piráti jí to vyčítají. Přiznala, že kvůli tomu prožila těžké období a chce dokázat, že do Sněmovny patří.