CNN Prima News poslankyně

poslankyně

Výpis příspěvků ke štítku „poslankyně“

Skandál ve Francii: Senátor měl kvůli sexu zdrogovat političku. Policie u něj našla extázi

Šestašedesátiletého francouzského senátora Joëla Guerriaua zadržela policie a při razii v jeho bydlišti nalezla extázi. Politik čelí vyšetřování z údajného zdrogování 48leté poslankyně Sandrine Jossové s cílem sexuálního zneužití, uvedla agentura Reuters. Hrozí mu až pět let ve vězení a pokuta ve výši 75 tisíc eur (1,8 milionu korun). Sám nařčení odmítá. Jeho strana jej suspendovala s „okamžitou platností“ a rozhodne o jeho trvalém vyloučení.

Spojené toalety a paragraf na mytí nočníků. Poslankyně se hádaly o hygieně na školách

Vyhláška, která je nyní na stole a je před schválením, snižuje hygienické nároky na školách. Zrušilo se například stanovení minimálního počtu toalet na počet žáků nebo povinnost mít oddělené toalety pro dívky a chlapce. Ve speciálu Zpátky do školy na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Berkovcová (ANO). Renáta Zajíčková (ODS) se vůči jejím slovům rázně ohradila. „Hygienická vyhláška prochází vyčištěním od plevelu, který se tam za roky dostal,“ zdůraznila. Zmínila například, že jsou v původní vyhlášce paragrafy z roku 1960, které určují, jak teplou vodou se mají zalévat květiny nebo mýt nočníky.

Děti nemají volební právo, důchodců je více. Vondráček mluvil o nespravedlnosti v příspěvcích

Dochází k nespravedlnostem. Důchodcům se od státu částka zvedne třikrát za rok, u rodičů to neplatí. Skoro bych řekl, že je to i tím, že děti nemají volební právo. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl předseda strany Svobodní Libor Vondráček, a to v reakci na projednávání rodičovského příspěvku ve Sněmovně. Poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková (STAN) vedle toho přiblížila, jaké další návrhy a projekty – kromě navýšení „rodičáku“ – jsou určeny na pomoc rodinám s dětmi.

Škola stres nezpůsobuje, mohou za něj hlavně rodiče, říká odbornice. Jak dětem pomoci?

Škola dětem stres nezpůsobuje, to dělají rodiče či učitelé svými přehnanými nároky. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedla ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Praha Galina Jarolímková. Před začátkem školního roku by rodiče neměli podporovat pouze nejmenší, kteří míří do 1. třídy, ale i studenty, kteří nastupují do nového prostředí na střední školu.

Lidi bez peněz, ale vláda podporuje luxus michelinských hvězd, rozčiluje se Dostálová

Lidi nebudou mít na to, jít do obyčejné hospůdky, a my dáváme peníze na michelinské hvězdy, rozčilovala se místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová (za ANO) v pořadu Zprávy PLUS ve vysílání CNN Prima NEWS. Reagovala tak na rozhodnutí vlády zaplatit přes 50 milionů korun za zařazení do prestižního gastronomického průvodce Michelin. Gastroprůmysl je počinem kabinetu Petra Fialy (ODS) nadšen. Například majitel restaurace Vallmo Martin Makovička tvrdí, že tento krok pomůže všem oborům, od kuchařů přes švadleny až po automechaniky.

Poslankyně se staví proti „workoholismu“ ve Sněmovně. Chtějí více času na rodinu

Více než třicítka poslanců a poslankyň v čele s Marií Jílkovou (KDU-ČSL) se rozhodla postavit „kultuře workoholismu“ v Poslanecké sněmovně. Sepsali proto výzvu za přívětivější podmínky jednání Sněmovny. Mnozí z nich mají totiž doma malé děti a vadí jim, že jsou jednání po posledních volbách nepředvídatelně dlouhá. Na výzvu, adresovanou předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09), upozornil web Seznam zprávy.

Poslankyně po tragédii v Krkonoších zůstala paralyzovaná. Viděla, jak nakládají těla do auta

V době pátrání po 40leté Janě a jejím tříletém synovi Adámkovi byla v Krkonoších na rekreaci také slovenská poslankyně Mária Šofranko. Celá událost ji velmi zasáhla, v horách byla se svými vnuky, jeden byl stejně starý jako Adámek. Jak se svěřila na sociálních sítích, smrt dvojice ji velice ochromila: Viděla, jak těla matky a dítěte nakládají záchranáři do auta. Zůstala paralyzovaná a beze slov.