CNN Prima News potrava

potrava

Výpis příspěvků ke štítku „potrava“

Z chovatelů si dělají dobrý den. Uprchlý makak na Děčínsku se před štábem procházel na střeše

Opice z děčínské zoologické zahrady jsou na útěku už čtvrtým dnem. Ačkoliv se většinu z nich již podařilo odchytit, na svobodě se stále pohybují dva samci. Makakové si navíc s ošetřovateli pohrávají, mnohdy se vrací zpět k zoo, aby následně zase utekli. Jednoho z uprchlíků se podařilo natočit i štábu CNN Prima NEWS, když si hověl na střeše rodinného domu. Na útěku se opice ocitly kvůli 42letému muži, který v pondělí poničil elektrický ohradník.

CNN: Okupanti jsou potravou pro děla. Ruská taktika bojů u Bachmutu je neudržitelná

Bitva o Bachmut trvá již několik měsíců a situace se z pohledu ukrajinské strany zhoršuje. Doněckému městu totiž hrozí obklíčení. Podle estonské vojenské rozvědky existuje možnost, že se ukrajinská armáda z Bachmutu v dohledné době stáhne. Ze strategického hlediska nemusí jít pro Ukrajince o katastrofu. Rusové totiž na východní frontě trpí obrovskými ztrátami, vyplývá z reportáže CNN.

Batole spolklo baterii, přežilo jen zázrakem. Může se to stát každému, varuje zdrcený otec

Olliemu Lennonovi byl teprve rok, když si jeho rodiče všimli, že se synovi najednou nedaří udržet v sobě stravu. Rentgen nakonec odhalil, že chlapec má v krku knoflíkovou baterii. Aby mu zachránili život, musel Ollie podstoupit 28 operací, včetně jedné, při níž se chirurgové museli dostat za jeho srdce. Lékaři mu v jednu dobu dávali jen desetiprocentní šanci na přežití. Dítě se nikdy úplně nezotaví. Jeho otec se rozhodl zveřejnit bolestivý příběh, aby posloužil jako varování ostatním rodičům.

Méně agresivity, více dobré nálady: Co všechno může u primátů ovlivnit jídelníček?

Opice chované v zoologických zahradách mají jiné složení střevní mikroflóry než primáti žijící ve volné přírodě. Vědecký tým z České zemědělské univerzity odhalil v jejich trávícím traktu dosud nepoznané bifidobakterie. Ty pozitivně ovlivňují jak jejich imunitu, tak i celkovou pohodu. Důsledkem je, že se teď opicím výrazně mění skladba jídelníčku. Právě správné složení stravy ovlivňuje i počty prospěšných bakterií.