CNN Prima News pravice

pravice

Výpis příspěvků ke štítku „pravice“

Spolupráce s Trikolorou nás mrzí. Pravičákovi v Česku zbýváme už jen my, míní šéf Svobodných

Spolupráce s Trikolorou před sněmovními volbami 2021 nás mrzí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda Svobodných Libor Vondráček. Poté, co vláda v rámci konsolidačního balíčku oznámila zvyšování některých daní, mají Svobodní zřejmě jedinečnou šanci přetáhnout část pravicově orientovaných podporovatelů pětikoalice na svou stranu. V posledních parlamentních volbách získali se zmíněnou Trikolorou a Soukromníky 2,8 procenta. Podle Vondráčka vláda postupuje v absolutním rozporu s tím, co dříve slibovala. Mladý politik však v některých případech kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i pochválil.

Škromach: Vláda žádný plán záchrany rozpočtu nemá. Neumí spolu ani mluvit, natož něco vyřešit

Poslední pravicové vlády dovedly Česko do deficitních rozpočtů, což pak musely zachraňovat levicové kabinety. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl exministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD). Mimo jiné ostře kritizoval současnou vládu, která stále nepředstavila komplexní plán na ozdravení veřejných financí. Jednotlivé strany pětikoalice se podle něj navíc netají tím, že mají v tomto ohledu velmi různorodé preference.

Drama ve francouzském parlamentu. Vraťte se do Afriky, pokřikoval po kolegovi poslanec

Dolní komora francouzského parlamentu ve čtvrtek přerušila své zasedání po rasistickém slovním útoku krajně pravicového poslance na jednoho z kolegů. Když černošský zákonodárce z krajní levice položil otázku týkající se přistěhovalectví, vykřikl zástupce krajně pravicového Národního sdružení (RN): „Vraťte se do Afriky!“ Informovala o tom agentura Reuters, podle které komentář v Národním shromáždění vyvolal obrovský rozruch.

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Hamáček: Námluvy ODS a ANO jsou stále častější, Babišovo hnutí bude opět pravicové

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček si na tiskové konferenci své strany neodpustil sérii „kopanců“ směrem k nynějším opozičním stranám. Kritizoval je například za zablokování volby orgánu nezávislé kontroly tajných služeb či za slova o propouštění státních úředníků. Hamáček mimo jiné prohlásil, že jsou čím dál patrnější námluvy mezi ODS a vládním ANO. Hnutí premiéra Andreje Babiše by se v tomto případě podle šéfa ČSSD znovu stalo pravicovým.