Převezme Křetinský skupinu PPF?
Podle šéfredaktora časopisu Forbes Petra Šimůnka je nepravděpodobné, aby se spojily dvě dynastie – zesnulého Petra Kellnera a milionáře Daniela Křetínského. PPF podle něj byla na případné úmrtí zakladatele skupiny připravena a bude se snažit nerozdrobit svůj majetek.
Americký Forbes zveřejnil nový světový žebříček dolarových miliardářů. Petr Kellner v něm figuruje naposledy, s majetkem 17,7 miliardy dolarů obsadil 110. místo. „Důležité je, jak dopadne jeho dědictví,“ říká šéfredaktor časopisu Forbes Petr Šimůnek.
Kellnerová zazářila poprvé od ošklivé zlomeniny. S klisnou Catchie byla pátá
Plnohodnotný comeback zažila nejznámější česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová. Ta si před více než rokem zlomila na závodech v Madridu stehenní kost. Od té doby neskákala se svojí klisnou Catchie překážky vysoké 160 cm – na ně se společně vrhly až nyní v rámci Grand Prix v pražské Chuchli. Domácí akce pro ně skončila více než dobře, a to pátým místem.
Nemyslí si však, že by skupinu PPF dostal pod svá křídla jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský, který s Kellnerovou dcerou Annou tvoří pár. „Představa je to logická, za mě ale trochu moc románová. Taková ‚Hra o trůny‘,“ líčí Šimůnek.
Avšak připouští, že spojení „dvou finančních skupin a dynastií“ se může stát. „Ale myslím si, že to není tak, že se z korunního prince Daniela Křetínského stane král, který bude ovládat i PPF,“ dodává.
PPF podle Šimůnka byla na takovou věc připravená. „Víme, že Kellner byl v minulosti těžce nemocný,“ odůvodňuje. Skupina se tak bude snažit, aby byla pohromadě a aby se její majetek nerozdrobil. „Tím, že je pohromadě, je silná,“ dodává.
Podle časopisu Forbes je Křetínský nejvýše postaveným miliardářem, který nezbohatl na privatizaci. Žebříček značně ovlivnil koronavirus. „Covid žebříčkem nejbohatších trochu zamíchal. Jsou obory, které ztratily, a pak ty, které naopak vystřelily nahoru, především e-commerce,“ říká Šimůnek.
Krize nahrála například i Kellnerově telekomunikační divizi, tedy českému operátorovi O2, infrastrukturnímu Cetinu či Telenoru v balkánských zemích. Podle informací časopisu Forbes se těmto subjektům na rozdíl od Home Creditu daří a konsolidovaná ziskovost meziročně stoupá.
Zdroj: CNN Prima NEWS