reklama

Při požáru stáje jeden kůň zahynul, druhý zachránil majitele. Přátelé založili sbírku

Stáje v Boháňce na Jičínsku zachvátil v noci na středu požár. Jeden kůň při něm zahynul, a jak se ukázalo, druhý zřejmě zachránil životy všech kolem. Přátelé nyní založili sbírku na pomoc rodině.

reklama

K nahlášenému požáru stodoly hasiči vyjížděli asi půl hodiny po půlnoci v noci na prvního září. „Při našem příjezdu už byla stáj celá v plamenech, proto jsme se soustředili nejen na likvidaci samotného požáru, ale zároveň jsme ochlazovali vedlejší stodolu, kde bylo uskladněné seno,“ přiblížila akci hasičů mluvčí Martina Gotzová.

Ve stáji byli dva závodní koně, jeden bohužel uhynul, druhý ale nejspíš zachránil celou rodinu a koně v dalších stájích. „Spali jsme, byla noc a začalo hořet. Nevíme, jak ani z jakého důvodu. Jeden kůň – Bugatti – se dostal ze stáje ven, běžel nahoru a tam spustil sousedův alarm. Díky tomu slyšeli dusot kopit, následně alarm a přiběhli sem, kde hořelo,“ vzpomínala emotivně manželka majitele koní Michaela Brožková.

Léčba je velmi nákladná

Těžce popálený belgický teplokrevník Bugatti, který prakticky všechny obyvatele zdejší usedlosti zachránil, nyní bojuje o život na veterinární klinice v Heřmanově Městci. „Věříme a doufáme, že to zvládne. Je to bojovník,“ uvedla Brožková. A právě na záchranu popáleného teplokrevníka a také na pomoc zdrcené rodině vznikl transparentní účet.

„Je to paradox, protože koně, kteří jsou v boxu a začnou hořet, ztuhnou a absolutně nemají tendenci vyskočit z boxu. Bugatti, který zachránil zbytek rodiny a zabránil většímu neštěstí, nyní potřebuje zaplatit nesmírně drahou léčbu, proto jsme zřídili sbírku,“ uvedla zakladatelka a rodinná přítelkyně Andrea Halíková.

Předběžná škoda, kterou požár způsobil, je vyčíslena na jeden a půl milionu korun, pro rodinu je ale ztráta nevyčíslitelná. Co přesně se stalo a proč hořet začalo, zjišťují vyšetřovatelé. Vyloučeno zatím není ani cizí zavinění.

„Na místě jsme měli i experty z institutu obyvatelstva. Ti zajistili na místě stopy, které jsou podrobovány dalším expertizám,“ doplnila Gotzová. Brožková následně poděkovala všem, kteří se rodině snaží pomoci. „Jsme nesmírně vděční,“ doplnila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama