Příběh Maxe a Faith: Na hranici života a smrti

Češi jsou národem pejskařů, pro většinu z nich je nepředstavitelné vídat na ulicích opuštěné, nemocné a vyhublé psy, jen bezděčně je míjet přejeté podél silnic či existovat v blízkosti přeplněných státních útulků s děsivými podmínkami. V Rumunsku je toto běžná realita –⁠ diferencována svým rozsahem dle jednotlivých regionů.

Proto skupina dobrovolníků založila organizaci Heart for Romanian dogs, z.s., která pomáhá přímo v místě problémů. Kastruje a pomáhá tamním azylům vysvobozovat psy ze státních útulků, kde je situace tristní. Psy zachraňují i z ulic a silnic a zajišťují jim veterinární ošetření. Příběh Maxe a Faith vám tuto problematiku přiblíží.

Max

Maxík byl nalezen na ulici. Jeho původní majitel byl alkoholik, který ho mlátil a nestaral se o něj. Max si v životě hodně vytrpěl, kromě zlého pána byl navíc ještě sražen autem a chytil se opakovaně do zvířecí pasti. Následkem uvedených skutečností byl v době, kdy byl převezen do azylu, zraněný, podvyživený, psychicky zničený, musela mu být amputována noha a přišel i o celý penis. Navzdory všemu Maxík na lidi nezanevřel a je z něj velmi přátelský a vděčný pejsek. Aktuálně se nachází v rumunském azylu, protože musel prodělat několik operací, dlouhodobou složitou léčbu a stále se zotavuje. Má velmi dobrý apetit, za pamlsky udělá cokoliv a čeká na svůj vysněný domov.

Faith

Když byla Faith nalezena měla podobně jako Maxík problémy s přední nožičkou. Záchranářka si původně myslela, že se jedná o následky nějaké nehody. Po vyšetření veterinářem však s hrůzou zjistila, že se nejednalo o žádné náhodné zranění, ale zcela úmyslné poranění způsobené člověkem, který se ji pravděpodobně snažil nohu buď uříznout, nebo vážně poranit. Faith musela posléze absolvovat rovněž náročnou léčbu. Její výraz je však dnes již úplně jiný a, byť s handicapem, čiší z její tváře štěstí a spokojenost. Je velmi vitální a běhá vesele po třech nožkách po celém azylu.

Tagy: