CNN Prima News PricewaterhouseCoopers

PricewaterhouseCoopers

Výpis příspěvků ke štítku „PricewaterhouseCoopers“

Česká národní banka nečekaně prudce zvýšila úroky. Podraží hypotéky i financování firem

4. listopadu 2021 14:50

Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Jde o nejvýraznější zvýšení sazeb od roku 1997. Důvodem růstu sazeb je především rostoucí inflace, která se v září přiblížila pětiprocentní hranici. Čtvrtečního jednání rady se zúčastnilo všech sedm jejích členů.

ČNB zvýší sazby o 0,5 procentního bodu. Podle expertů je ale možný vyšší růst

31. října 2021 08:27

Bankovní rady České národní banky na čtvrtečním zasedání zvýší podle odhadů většiny analytiků oslovených úrokové sazby o 0,5 procentního bodu. Někteří nevylučují stejně jako v září růst až o 0,75 procentního bodu. Od nové prognózy, kterou ČNB ve čtvrtek zveřejní, očekávají ekonomové především výrazné zvýšení odhadu inflace a snížení odhadu růstu ekonomiky. Analytici počítají i s tím, že ČNB bude ve zvyšování úrokových sazeb pokračovat.

Týden jsem projížděla ceníky, děda byl bezradný. Vnučka popsala martyrium s energiemi

29. října 2021 05:56

Téměř milion domácností aktuálně řeší, jak se vypořádat s krachem dodavatele energií Bohemia Energy a ke komu přejít, aby neplatily tisíce navíc. Z velké části jde o seniory, kteří si sami nevědí rady a pomáhají jim rodiny. To je případ i pana Františka z Rakovníka. Tomu s vyřízením pomáhala jeho vnučka, která týden procházela ceníky všech firem, strávila hodiny na infolinkách – a stejně si není jistá, kam vlastně dědečka vzhledem k výši důchodu přehlásit.

Elektrifikace aut novým trendem. Nárůst poptávky je obrovský, tvrdí odborníci

14. května 2021 20:27

Elektrifikace nových automobilů je téměř nevyhnutelná už jen kvůli zpřísňujícím se emisním normám. Téhož názoru je i poradenská firma PwC, která na enormní nárůst bateriových vozidel poukazuje skrze aktuální studii s názvem Strategy & Electric Vehicles Sale. Počet všech hybridů a elektromobilů by se podle ní měl do roku 2026 až ztrojnásobit z letošních patnácti na téměř 48 milionů vozů.

Pokud odmítnete test v práci, můžete dostat i výpověď, varují právníci

3. března 2021 15:43
Aktualizováno

Pokud jako zaměstnanec odmítnete na pracovišti podstoupit testování na koronavirus, nesmíte do práce. Navíc to může vést až k tomu, že dostanete výpověď. Shodují se na tom právníci, kteří se zabývají pracovním právem. Povinnost testování ve firmách vláda schválila v pondělí a už od středy se plošné testování rozjelo naplno ve firmách s více než 250 zaměstnanci.

Testujeme už tři týdny, říká firma Linet i další. Mělo to přijít dřív

26. února 2021 13:47

Když se potřebuje zabrat, tak to prostě jde. To jsou slova majitele společnosti Linet Zbyňka Frolíka. Naráží tak na testování ve firmách, které ve čtvrtek nakousla vláda, a postupem března by mělo být povinné. V jeho závodě u Slaného už testují zaměstnance tři týdny. Je to další opatření, které v jeho firmě přišlo spolu s tím, jak se začala zhoršovat epidemická situace.

Halíře dělají talíře. Pandemie světovým miliardářům svědčí, jejich jmění láme rekordy

13. října 2020 06:27

Světoví dolaroví miliardáři si mohou mnout ruce. Zatímco celý svět bojuje s pandemií koronaviru i jejími hospodářskými důsledky, jejich jmění utěšeně roste. A to tak, že ke konci letošního července bylo vůbec největší v historii. Přesáhlo hranici deseti bilionů dolarů a řady dolarových miliardářů se navíc rozrostly o 31 osob. Nejvíce letos zbohatl Jeff Bezos, jehož majetek se od ledna do dnešního dne zvětšil bezmála o 80 miliard dolarů.

Analytici: Pokles HDP není tragický, problémem bude nezaměstnanost

31. července 2020 15:17

I když česká ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně propadla, nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků.

Stanou se česká města díky koronaviru dříve „smart“? Záležet bude na penězích

23. června 2020 08:36

Koronavirová krize bude mít zřejmě v mnoha oblastech pozitivní vliv na uspíšení digitalizace. V době zavedení karantény se musely statisíce lidí doslova ze dne na den přepnout ze standardního pracovního prostředí do on-line módu. A jak se zdá, spousta firem zjistila, že fungovat na dálku lze stejně dobře jako v osobním kontaktu. Jen si to vyžaduje nižší náklady. Bude se u firemního sektoru inspirovat také veřejná správa? Uspíší pandemie koronaviru rozvoj konceptu smart city?