Svou první prodejnu v České republice ve čtvrtek v 9:00 otevírá irský oděvní řetězec Primark. Tuzemský trh se stal čtrnáctým, na němž působí. Podle manažera společnosti pro ČR bude jediný rozdíl v cenách oproti zahraničí dán kurzovými rozdíly. Nejdražší položkou je prý kabát za 700 korun. Očekává se, že zájem zákazníků, bude v prvních dnech enormní.
Obchod se nachází ve třech patrech nově postaveného polyfunkčního domu v Praze, tzv. The Flow Building, který se nachází na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Původně se s otevřením prodejny počítalo už loni v květnu, ale kvůli pandemii koronaviru společnost zahájení provozu několikrát odložila.
Firma prý v Česku vytvoří více než tři stovky pracovních míst.
Milovníci levného oblečení se dočkali. Primark zveřejnil termín otevření v Česku
Irský oděvní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze, první v České republice, 17. června. Český trh se stane čtrnáctým, na kterém společnost působí. Firma tam vytvoří více než 300 pracovních míst, uvedla v tiskové zprávě. Obchod se bude rozkládat ve třech patrech nově postaveného polyfunkčního domu, tzv. The Flow Building, který se nachází na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Kvůli pandemii koronaviru Primark zahájení provozu několikrát odložil, původně se s ním počítalo už loni v květnu.
„Máme přízemí, které je ryze ženským světem. Je tu pro ně oblečení, doplňky pro krásu a zdraví a ponožky. O patro níž je spodní a noční prádlo, další doplňky, obuv, vybavení pro domácnost. A nahoře je nádherný dětský a mužský svět,“ popsal novou prodejnu pro Blesk Zprávy Maciej Podwojski, manažer Primarku pro Polsko, Slovinsko a Českou republiku.
Podle slov Podwojského má pražská prodejna společný sklad s tím, které zásobuje Německo, Rakousko, Polsko, a Slovinsko. Ceny mají být úplně stejné. „Jediný rozdíl vzniká v přepočtech kurzů měn,“ vysvětlil.
Blesk, který do obchodu nahlédl den před otevřením, uvedl, že nejdražší položka – kabát – se zde dá koupit za sedm stovek. Běžné džíny lze sehnat za zhruba 350 korun, triko i za 50 korun.
Češi za Primarkem vyjížděli na zájezdy
Primark se zejména díky příznivým cenám těší u českých zákazníků velké oblibě. Za nákupy do nejbližších zahraničních prodejen v Drážďanech nebo Vídni se před pandemií vypravovaly autobusy například z Brna či Hradce Králové.
Na protesty nepůjdete. Myanmarský dodavatel Primarku zamkl tisíc dělníků ve fabrice
Zaměstnance myanmarské továrny, která dodává oděvy pro Primark, zamkli uvnitř budovy jejich nadřízení. Snažili se jim tak zabránit v účasti na protestech proti vojenskému převratu. Mluvčí továrny to však popírá. Informace zveřejnil The Guardian.
„Roli v tom vedle cen hraje či doposud hrála i jakási nedostupnost, navíc podepřená tím, že v nabídce je zboží, které v jiných obchodech třeba není běžně k mání,“ vysvětlil pro iDnes Tomáš Drtina z výzkumné společnosti Incomind.
Firma uvádí, že dosahuje úspěchů pomocí odlišné strategie, než kterou volí jiné oděvní řetězce. „Nemáme skoro žádnou reklamu, v televizi nás neuvidíte. Produkty prodáváme pouze v kamenných prodejnách – nemáme e-shop ani doručovací síť. Náklady snižujeme tak, že šetříme na maličkostech, například ramínkách nebo cenovkách,“ sdělila.
Podle Drtiny se dá očekávat, že zájem Čechů o Primark bude enormní. „Nepochybně sem zamíří jak ti, kteří si značku oblíbili v cizině, tak zvědavci, kteří se o nabídce budou chtít přesvědčit na vlastní oči.“