CNN Prima News připojení

připojení

Výpis příspěvků ke štítku „připojení“

Vůdci okupovaných oblastí: Drahý Vladimire, připojte nás. Podnikneme kroky, sdělil Kreml

Aktualizováno

Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky (LNR) Leonid Pasečnik oficiálně požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o připojení k Rusku. Informovala o tom ve středu agentura TASS, podle které stejný krok učinila i proruská správa jihoukrajinské Chersonské oblasti a Záporožské oblasti. Vůdce separatistické Doněcké lidové republiky (DNR) Denis Pušilin ve středu za tímto účelem odjel do Moskvy. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že brzy podnikne kroky, které uspokojí aspirace čtyř okupovaných regionů stát se součástí Ruska.

Panikařící separatisté tlačí na připojení k Rusku. Máme pro vás špatné zprávy, reaguje Kyjev

Lídr samozvané Doněcké lidové republiky (DNR) Denis Pušilin a jeho protějšek v Luhanské lidové republice (LNR) Leonid Pasečnik v pondělí uvedli, že na základě výzev občanů chtějí spolupracovat na referendech o připojení obou separatistických útvarů na východě Ukrajiny k Rusku. Připraveni jít hlasovat jsou podle okupační správy také lidé v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny, oznámila ruská agentura TASS. Podle agentury DPA je výzva k uspořádání referend známkou narůstající paniky mezi vedením separatistů.

Kanadský parlament řešil bizarní problém. Poslanec se na zasedání připojil z WC

Kanadský parlament řešil neobvyklý problém s poslancem, který se k on-line zasedání připojil ve chvíli, kdy používal toaletu. Jeho kolegové pojali podezření koncem minulého týdne, kdy na kameře viděli záběr dlaždiček nápadně připomínající WC v parlamentní budově. Zákonodárce za vládnoucí liberály Shafqat Ali se později k porušení etikety přiznal a omluvil se za „chybu v úsudku“. Napsal o tom list The Guardian.

Luhanští separatisté chtějí referendum o připojení k Rusku. Bude neplatné, zní z Kyjeva

Proruští separatisté na východě Ukrajiny v samozvané Luhanské lidové republice (LNR), kterou uznává jen Moskva, se chystají brzy uspořádat referendum o připojení k Rusku. Podle ruských agentur to v neděli v Luhansku řekl vůdce LNR Leonid Pasesčnik. Kyjev dal hned v reakci najevo, že referendum provedené Rusy na okupovaném území bude neplatné. Podobný postup Kreml zvolil v roce 2014, když nakonec oznámil mezinárodně neuznávanou anexi ukrajinského Krymu.

Kam až Rusko zajde? Osvoboďme další území, Západ reagovat nebude, zní z Moskvy

Ruským uznáním Doněcké a Luhanské lidové republiky přišla Ukrajina osm let po anexi Krymu o další část svého území. To ale nemusí být zdaleka konec. Někteří ruští politici totiž vyzývají k ještě většímu okleštění Ukrajiny. Jak sdělil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Alexandr Šerin, člen vedení ruské národovecké strany LDPR a kapitán výsadkových vojsk v záloze, vzbouřené republiky si zaslouží větší území, které má být „osvobozeno“ od Ukrajiny.

Internet bude dražší. Musíme zvýšit ceny, jinak nepřežijeme, říkají lokální provideři

Některé lokální internetové firmy nemusely své služby zdražovat i 20 let. Nyní je ale dohání inflace. Očekávaný růst úrokových sazeb vyvolaný utahováním měnové politiky ze strany České národní banky jim navíc prodraží financování. „Pokud svoje ceny nezvýší, budou mít potíže investovat do sítí. Jejich místa zaberou nadnárodní hráči a ti se žinýrovat nebudou,“ řekl na olomoucké konferenci Kam kráčí telekomunikační sítě Jakub Rejzek, prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu.

Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání

Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dnes úspěšně zakotvila americká kosmická loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX. Na palubě lodi, která z floridského mysu Canaveral odstartovala v sobotu, byla dvojice astronautů Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley. Pro USA byl sobotní start i dnešní zakotvení historickým okamžikem, po devíti letech od konce programu raketoplánů na oběžnou dráhu kolem Země a k ISS odletěla z území Spojených států americká loď s posádkou. Takovýto pilotovaný let je navíc poprvé v režii soukromé společnosti a ne vládní vesmírné agentury.