reklama

Připravte si deštníky, Česko deště neminou ani v dalších dnech. Dočkáme se však oteplení

Počasí v Česku ovlivní studená fronta. Tu budou doprovázet i silné bouřky a přeháňky. Jak informuje Český hydrometeorologický ústav, deštivého počasí se tak nezbavíme ani v průběhu týdne. Mírně se však oteplí.

reklama

neděli očekáváme na většině území déšť nebo přeháňky. Ojediněle se mohou objevit i bouřky, informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svých stránkách. Nejnižší noční teploty dosáhnou 18 až 14 °C, nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C.

ČHMÚ také před bouřkami vydal výstrahu, která měla trvat do nedělních 12 hodin. Podle aktuálních informací však výstraha už neplatí, počasí se na celém české území uklidnilo.

Pondělí bude většinou polojasné, ráno se objeví ojediněle mlhy. Ojediněle meteorologové očekávají přeháňky, v průběhu dne bude oblačnosti přibývat. Pomalu se také začne oteplovat. „Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C,“ uvádí ČHMÚ.

Ani v úterý české území nemine déšť, bude oblačno, přechodně i polojasno, ojediněle se objeví i bouřky. Nejnižší noční teploty dosáhnou 16 až 12 °C, nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

Ve středu ČHMÚ předpovídá polojasno až skoro jasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

I ve čtvrtek bude jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. „Nejnižší noční teploty dosáhnou 14 až 10 °C, nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, předpovídají meteorologové.

V následujících dnech teplota vystoupá až ke třiceti stupňům, nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 17 až 12 °C. Opět nebudou chybět bouřky a déšť.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik
Historie

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik

Otázka, kterou si pravidelně pokládají historici i česká veřejnost – ubránilo by se Československo silám nacistického Německa? Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka by Adolf Hitler určitě vyhrál, tuzemští vojáci by se ale dokázali bránit několik týdnů. Pro CNN Prima NEWS ale dodal, že jde o irelevantní otázku, jelikož by se Československo v případě agrese zvenku pochopitelně bránilo. Takovou možnost ale nakonec ani nedostalo – nikdo nezaútočil.

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama