Hlavně ne do Mnichova. To je pravděpodobně zbožné přání všech londýnských fotbalových týmů při losu Ligy mistrů. Bayern v duelech s kluby z anglické metropole naprosto dominuje, což naposledy potvrdil při odvetě osmifinále milionářské soutěže proti Chelsea.
Žádné drama. Po březnovém vítězství 3:0 na Stamford Bridge si Bayern o víkendu pojistil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů poklidnou výhrou 4:1 doma v Bavorsku. Chelsea ještě nikdy neutrpěla v evropských soutěžích takovou potupu. Naopak německý tým v posledních letech obvykle naděluje týmům z Premier League, a konkrétně těm z Londýna, vysoký počet gólů.
Vzpomínka na finále Ligy mistrů z roku 2012 je pro Bayern bolavá. Tehdy se dokázal probít do závěrečného duelu o „ušatý pohár“ před domácí fanoušky v Allianz Areně. Na penalty však padl právě s Chelsea.
V milionářské soutěži si Bavoři spravili chuť o rok později, kdy slavili nejcennější klubovou trofej po finálovém zápasu s Borussií Dortmund. S odstupem času se pak začali mstít všem týmům s londýnskou adresou.
Chelsea, Arsenal i Tottenham
Od roku 2015 je skóre Bayernu proti klubům z Londýna nekompromisní: 31 vstřelených a pouhých 9 obdržených gólů.
Například v sezoně 2016/2017 se Mnichov potkal v osmifinále Ligy mistrů s Arsenalem. Domácí zápas vyhrál 5:1 a venkovní duel stejně drtivě.
Aktuální sezona zase Bayernu přihodila do základní skupiny evropské soutěže Tottenham Hotspur. Dalšího zástupce severního Londýna porazil německý gigant v součtu obou zápasů 10:3.
Naposledy zdrcující produktivitu Bayernu odnesla Chelsea.
Fanoušci jednotlivých celků z anglické metropole se často vychloubají, jakou barvu zrovna má Londýn: Když vyhraje Chelsea, je „modrý“, pokud některého z městských rivalů porazí Tottenham, obleče se město nad Temží do bílé barvy.
Londýnu každopádně v poslední době vládne především červená. Ne však zásluhou Arsenalu, ale německého Bayernu.