CNN Prima News problémy

problémy

Výpis příspěvků ke štítku „problémy“

Kubáček: Válek odvádí pozornost, teď ho sliby dohnaly. Problém jde i za jinými ministry

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vždy odváděl pozornost od problémů v lékařském sektoru, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Šéf resortu se podle něj tvářil, že se ho to netýká, a vždy s úsměvem sliboval, nyní ho to ovšem „dohnalo“. Politolog také řekl, že špatný stav zdravotnictví jde i za premiérem Petrem Fialou (ODS) a ministrem školství Mikulášem Bekem (STAN).

Hřib o uzavření centra: Hrozil velký problém. Ten přelijete na nás, kritizuje Netolický

Někteří hejtmani kritizují rozhodnutí Prahy o uzavření krajského centra pro uprchlíky k 15. červnu. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) v pořadu 360° argumentoval, že právě v metropoli je nejvíce uprchlíků a bez zavření centra by přišel problém. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) však oponoval, že komplikace se pouze přelijí do zbylých krajů, které též nemají kapacity.

Problémy s dodávkami vakcín. Pfizer letos nabídne jen polovinu plánovaných dávek

Problémy v dodavatelském řetězci společnosti Pfizer byly jedním z důvodů, proč firma letos nabídne jen polovinu původně plánovaného množství vakcíny proti COVID-19. Pfizer v posledních týdnech vyjádřil předpoklad, že do konce roku dodá asi 50 milionů dávek vakcíny; původně ale bylo cílem 100 milionů dávek, napsal list The Wall Street Journal. V roce 2021 se však farmaceutická firma chystá dodat 1,3 miliardy dávek.

Žalostná připravenost a problémy se softwarem, kritizují zaměstnanci novou Octavii

Zaměstnanci Škoda Auto si stěžují na nedostatečně připravenou výrobu a funkčnost softwaru u nového modelu vozu Octavia. „Připravenost vozu do výroby je ve velmi žalostném stavu. Nová Octavia i nový elektromobil Enyaq se dovyvíjí až v sériové výrobě, na tom to stojí i padá zároveň.“ Přesně takovou větu otiskli v dnešním vydání týdeníku Škodovácký odborář.

Online učení přináší mnoho komplikací. Rodiče často nemají pro děti potřebné vybavení, pomáhají neziskovky

Kvůli uzavření škol se některé rodiny dostaly do opravdu vážných problémů. Učitelé s dětmi komunikují elektronickou formou - přes speciální aplikace, mailem, nebo třeba videohovory. Jenže jsou chudé rodiny, které nemají počítač a mnohdy ani mobilní internet s dostatečným množstvím dat. U některých to školy přitom možná ani netuší.

Bývalý inženýr Boeingu firmu obviňuje z bezpečnostních pochybení. Jde o vadné kyslíkové bomby nebo šizenou montáž

Bývalý kontrolní inženýr leteckého výrobce Boeingu informoval, že pasažéři letadla Boeing 787 Dreamliner by mohli při náhlé dekompresi na palubě letadla zůstat bez kyslíku a že některé vadné nebo standardy nesplňující součásti byly do letadel montovány z důvodu firemní politiky, kde jde především o čas a úsporu nákladů. Uvedl to server BBC.

Ve Velké Británii a v Nizozemsku je odvoleno. V Británii měla být odepřena možnost volit až tisícům lidí

Čeští voliči měli včera a dnes možnost volit své zástupce do Evropského parlamentu. V ČR se jako v jediné unijní zemi volí ve dvou dnech. Své europoslance si volili ještě v Irsku, ve Velké Británii i v Nizozemsku. Ačkoliv výsledky voleb budou zveřejněny až hromadně v neděli v noci, zahraniční média informují o odhadech z takzvaných exit pollů (průzkumů u východů z volebních místností). Ve Velké Británii byla údajně odepřena možnost volit až tisícům lidí, uved