reklama

Slovák předělal starou maringotku a požádal v ní přítelkyni o ruku

/ fotografií

Na internetu koupil nepoužívanou maringotku, dal se do práce a dnes má v Českém středohoří romantické místo obklopené přírodou. Tomáš Milon pracoval v neziskovém sektoru, teď s kamarádem provozuje tetovací salón. Říká o sobě, že jeho dětským snem bylo dát se k cirkusu a kočovat. Maringotka mu to částečně splnila.

reklama

Tomáš má rád výzvy. Jednu takovou si pořídil za 55 tisíc na on-line bazaru. Kamarádi se mu sice smáli, že prohloupil, že se dají maringotky pořídit za mnohem méně, ale Tomáš nelituje. Vyšší investice se vyplatila. „Nemusím teď řešit zatékání a shnilou konstrukci,“ říká. Místo oprav tak má čas věnovat se práci se dřevem. „Nikdy jsem nic takového nedělal a chtěl jsem se to naučit. Nespolupracuji se žádnou firmou, všechno si dělám sám nebo s pomocí přátel,“ vysvětluje sedmatřicetiletý Slovák žijící v Praze. Tomáš chce, aby byla v maringotce poznat jeho práce, nemusí být dokonalá, ale autentická, vysvětluje.

Maringotku dopravil na krásné místo

Na maringotce Tomáš pracuje přes dva roky. „Nevadí mi to. Chci odvést dobrou práci a nestresovat se,“ říká. Práce ho baví, ačkoli je náročná. Nejjednodušší prý bylo koupit maringotku. „A pak to začalo,“ usmívá se Tomáš. Problém potom bylo dostat maringotku na pozemek, kde dnes stojí. Tomáš koupil parcelu v místě, kde nikoho neznal. A tak začal chodit dům od domu a sháněl někoho s traktorem, kdo by mu pomohl maringotku odtáhnout.

Maringotka se tak na důchod dostala do krásného prostředí Českého středohoří. „Je potřeba si donést dostatek vína,“ žertuje Tomáš. „Ve vesnici není obchod ani hospoda. Podle posledního sčítání tu žije 48 lidí,“ dodává. Na obzoru je vidět mytický Říp a pozemek obklopují stromy.

Pohodlný minidům

Kvůli karanténě musel Tomáš dočasně uzavřít tatérské studio a zastavil i práce na maringotce. S minidomkem má ale velké plány. „Před maringotkou bude velká terasa s grilem. Uvnitř pak chci postavit krb, kuchyň a zařídit koupelnu a toaletu,“ vyjmenovává Tomáš. V maringotce bude kromě postele i pohovka.

Obložení je ze severské borovice, kterou Tomáš natřel bílou barvou. Pod palubkami se schovává pěnová izolace. „Pro stísněný prostor maringotky jsem potřeboval desky s dobrými izolačními vlastnostmi, které by byly tenké,“ vysvětluje. Boční straně maringotky dominuje velké francouzské okno. To Tomáš s pomocí kamaráda vyráběl na míru. „Největší projekt je ale přístavba jedné místnosti,“ vysvětluje Tomáš. Maringotka na stará kolena kočovat nebude, a tak se může proměnit v pohodlný minidům.

„Pracoval jsem v neziskovém sektoru, kde jsem se staral o lidi po úrazech míchy. Vždy jsme řešili, že je málo pěkných a zajímavých míst, kam by mohli lidé na vozíku. Proto bych rád udělal maringotku bezbariérovou, aby do ní mohli i mí přátelé s rodinami,“ říká Tomáš.

Maringotku by do budoucna rád pronajímal. Zatím mapuje cestu k miniaturnímu domovu na svém Instagramu. Ukazuje tam, jak vypadala maringotka, když ji koupil, a jak se proměnila. Se svými příznivci se tak dělí o svou cestu za netradičním domovem. „Byly dny, kdy jsem si říkal, že jsou i jednodušší cesty,“ směje se Tomáš, když vzpomíná na dvouletou práci, kterou na maringotce odvedl. A nakonec byla útulná maringotka i svědkem jeho žádosti o ruku. Tomáš v ní navlékl prstýnek své přítelkyni.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama