reklama

Slovák předělal starou maringotku a požádal v ní přítelkyni o ruku

Na internetu koupil nepoužívanou maringotku, dal se do práce a dnes má v Českém středohoří romantické místo obklopené přírodou. Tomáš Milon pracoval v neziskovém sektoru, teď s kamarádem provozuje tetovací salón. Říká o sobě, že jeho dětským snem bylo dát se k cirkusu a kočovat. Maringotka mu to částečně splnila.

reklama

Tomáš má rád výzvy. Jednu takovou si pořídil za 55 tisíc na on-line bazaru. Kamarádi se mu sice smáli, že prohloupil, že se dají maringotky pořídit za mnohem méně, ale Tomáš nelituje. Vyšší investice se vyplatila. „Nemusím teď řešit zatékání a shnilou konstrukci,“ říká. Místo oprav tak má čas věnovat se práci se dřevem. „Nikdy jsem nic takového nedělal a chtěl jsem se to naučit. Nespolupracuji se žádnou firmou, všechno si dělám sám nebo s pomocí přátel,“ vysvětluje sedmatřicetiletý Slovák žijící v Praze. Tomáš chce, aby byla v maringotce poznat jeho práce, nemusí být dokonalá, ale autentická, vysvětluje.

Maringotku dopravil na krásné místo

Na maringotce Tomáš pracuje přes dva roky. „Nevadí mi to. Chci odvést dobrou práci a nestresovat se,“ říká. Práce ho baví, ačkoli je náročná. Nejjednodušší prý bylo koupit maringotku. „A pak to začalo,“ usmívá se Tomáš. Problém potom bylo dostat maringotku na pozemek, kde dnes stojí. Tomáš koupil parcelu v místě, kde nikoho neznal. A tak začal chodit dům od domu a sháněl někoho s traktorem, kdo by mu pomohl maringotku odtáhnout.

Maringotka se tak na důchod dostala do krásného prostředí Českého středohoří. „Je potřeba si donést dostatek vína,“ žertuje Tomáš. „Ve vesnici není obchod ani hospoda. Podle posledního sčítání tu žije 48 lidí,“ dodává. Na obzoru je vidět mytický Říp a pozemek obklopují stromy.

Pohodlný minidům

Kvůli karanténě musel Tomáš dočasně uzavřít tatérské studio a zastavil i práce na maringotce. S minidomkem má ale velké plány. „Před maringotkou bude velká terasa s grilem. Uvnitř pak chci postavit krb, kuchyň a zařídit koupelnu a toaletu,“ vyjmenovává Tomáš. V maringotce bude kromě postele i pohovka.

Obložení je ze severské borovice, kterou Tomáš natřel bílou barvou. Pod palubkami se schovává pěnová izolace. „Pro stísněný prostor maringotky jsem potřeboval desky s dobrými izolačními vlastnostmi, které by byly tenké,“ vysvětluje. Boční straně maringotky dominuje velké francouzské okno. To Tomáš s pomocí kamaráda vyráběl na míru. „Největší projekt je ale přístavba jedné místnosti,“ vysvětluje Tomáš. Maringotka na stará kolena kočovat nebude, a tak se může proměnit v pohodlný minidům.

„Pracoval jsem v neziskovém sektoru, kde jsem se staral o lidi po úrazech míchy. Vždy jsme řešili, že je málo pěkných a zajímavých míst, kam by mohli lidé na vozíku. Proto bych rád udělal maringotku bezbariérovou, aby do ní mohli i mí přátelé s rodinami,“ říká Tomáš.

Maringotku by do budoucna rád pronajímal. Zatím mapuje cestu k miniaturnímu domovu na svém Instagramu. Ukazuje tam, jak vypadala maringotka, když ji koupil, a jak se proměnila. Se svými příznivci se tak dělí o svou cestu za netradičním domovem. „Byly dny, kdy jsem si říkal, že jsou i jednodušší cesty,“ směje se Tomáš, když vzpomíná na dvouletou práci, kterou na maringotce odvedl. A nakonec byla útulná maringotka i svědkem jeho žádosti o ruku. Tomáš v ní navlékl prstýnek své přítelkyni.

Tagy:

Hlavní zprávy

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu
Itálie

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu

Itálie se stane první evropskou zemí, která bude po všech zaměstnancích požadovat, aby se prokazovali covidovými certifikáty. O novém opatření, podle něhož musí mít každý člověk na pracovišti doklad o očkování proti covidu, zotavení z této nemoci nebo o negativním testu na koronavirus, na svém zasedání rozhodla vláda. Platit začne 15. října, uvedla agentura ANSA. Ministryně pro regionální záležitosti Mariastella Gelminiová už ve středu řekla, že kabinet chce, aby nová pravidla platila pro zaměstnance ve veřejném i soukromém sektoru.

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Největší výsadková operace měla urychlit konec druhé světové války. Skončila debaklem

Byla to ambiciózní operace, která měla urychlit konec druhé světové války. Po sérii úspěchů v Normandii už spojenečtí velitelé přemýšleli, jak co nejrychleji porazit třetí říši. Proto odstartovali největší výsadek ve vojenské historii, který měl v okupovaném Nizozemsku vytvořit koridory pro pozemní armádu až do Berlína. Tehdy ale Spojenci netušili, že hluboko za nepřátelskou linií odpočívají elitní německé oddíly. Nákladná operace Market Garden skončila pro Spojence velkým debaklem.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Chcete letět do vesmíru? Stačí být plnoletý a zaplatit 9,6 milionu korun

Ve středu na oběžnou dráhu odstartovala loď Crew Dragon společnosti SpaceX, která na své palubě hostí čtyřčlennou civilní posádku. Do vesmíru se podle Romana Jonáše, ředitele zastoupení Virgin Galactic pro Českou a Slovenskou republiku, může podívat takřka každý. „Stačí k tomu v přepočtu 9,6 milionu korun a minimální věk 18 let,“ sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Silný předkus a světle modré oči. Odborníci vytvořili portrét svaté Ludmily

V Praze byla představena domnělá podobizna svaté Ludmily. Člen týmu, který ji vytvořil, Jiří Šindelář řekl, že nejvýraznějším prvkem její tváře byl předkus horní čelisti. K tomuto zjištění podle něj přispěl výzkum jejích zubů, které se zachovaly. Barvu očí spíše odhadli, barvu vlasů neprezentovali, neboť Ludmila jako vdaná žena v 10. století nechodila prostovlasá.

reklama