Bili nás pěstí, šlapali nám na žebra. Romové se ve Stodolní bouřili kvůli napadení mladíků

Asi 150 Romů z celého Ostravska demonstrovalo ve známé Stodolní ulici. Protestní pochod se vydal k policejní stanici. Důvodem bylo nedávné napadení několika mladých lidí v jednom z barů ochrankou a dalšími neznámými útočníky. Podle Romů policie případu nevěnuje dostatečnou pozornost.

Nejprve bylo účastníků 70, pak se přidávali další a nakonec v Ostravě demonstrovalo asi 150 Romů. Ne náhodou ve Stodolní ulici. Právě tam se měly odehrát hned dva incidenty, které skončily napadením několika romských mladíků ochrankou baru a dalšími neznámými útočníky.

MOHLO BY VÁ ZAJÍMAT: Dvanáct dětí u Kroščenů: Dcera pobodaná nožem, věčná nouze, ale i kousky štěstí

„Začali nás bít pěstí prostě na pusu, šlapali nám na žebra, kopali nás. Ještě na zemi mě bili, pak jsem ještě vyšel ven z klubu a zase mě dali na zem a kopali mě,“ popsal jeden z napadených. „Pak tam přišlo 7 sekuriťáků a začali se tam s námi bít,“ doplnil ho další.

Záběry z napadení v baru ukazují útočníka maskovaného kuklou. Podle informací CNN Prima NEWS se mělo jednat o odvetu. Za co, se štábu zjistit nepodařilo. Romové tvrdí, že takové útoky jsou málem na denním pořádku. „To je organizovaný zločin, udělali to účelově, zbít nás, naše děti,“ myslí si účastník demonstrace.

Policie ale uvedla, že útoky na Stodolní ulici vyšetřuje jako každé jiné napadení, tedy důsledně. „První případ jsme kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití. Ve druhém případě zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví,“ upřesnila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Policie vyzývá další svědky incidentu, aby se přihlásili, je to prý důležité pro dopadení všech pachatelů a pro detailní posouzení všech okolností případu.

Tagy:
policie Romové Ostrava napadení Stodolní ulice okres Ostrava-město