CNN Prima News průjem

průjem

Výpis příspěvků ke štítku „průjem“

Výpadky léků pokračují: Chybějí přípravky proti průjmu i kapky na alergii. Jak je nahradit?

Situace s dostupností léků stále není příliš růžová a očekává se, že to v dalších měsících nebude lepší. V současnosti trápí lidi především výpadek některých volně prodejných přípravků, které si s sebou chtějí zabalit na dovolenou. K dostání nejsou také některé léky na alergii a rodiče malých dětí pro své ratolesti stále obtížně shánějí antibiotika v sirupu i léky na bolest. Někdy postačí jen obejít nebo obvolat několik lékáren, jindy je nutné pro daný lék dojet do jiného města nebo hledat s lékárníky či lékaři jinou alternativu. Výpadky se týkají jak léčiv vázaných na lékařský předpis, tak mnoha volně prodejných přípravků. Jak postupovat v případě, že lék, který sháníte, nikde nemají?

Léků je dostatek, dušuje se Válek. Odborníci tvrzení rozporují, chybí i přípravek na cesty

Léky na střevní potíže, bolest nebo na rýmu a kašel. Těmito medikamenty byste se měli podle lékařů vybavit na dovolenou. Seženete je ale v lékárně? Podle resortu zdravotnictví jsou všechny léky včetně antibiotik dostupné. S ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) nesouhlasí opozice, ale hlavně ani některé lékárny a lékaři. Podle nich chybí základní lék na cesty k moři na průjmová onemocnění a také některá antibiotika.

Někteří Češi užívají antibiotika jako lentilky. Může to být životu nebezpečné

O antibiotikách se říká, že jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Je to proto, že v případě nouze dokážou velmi rychle pomoci, ale pokud se užívají nevhodně, mohou ublížit. Velký problém je především jejích příliš časté a mnohdy i zbytečné užívání. V důsledku toho vzniká antibiotická rezistence neboli odolnost bakterií vůči antibiotikám, jejichž účinnost slábne a může zcela vymizet. Jak tomuto problému předejít? CNN Prima NEWS oslovila praktickou lékařku Ludmilu Bezdíčkovou a infektologa a klinického farmakologa Jana Strojila.

Dokázali byste pomoci: Kdy volat 155 a kdy vyrazit za pomocí po vlastní ose?

Když nejde o zdraví, nejde o nic, říká se. Jenže v situacích, kdy nám nebo našim blízkým přestane sloužit, bývají někdy velmi složité. Jak poznat kdy na pomoc urychleně volat záchranáře a kdy se naopak pro pomoc k lékaři vydat po vlastní ose? Sepsali jsme vám několik základních situací, které se až na výjimky dají zvládnout bez asistence profesionálních záchranářů, kteří v době, kdy by vám pomáhali stejně, jako vám může pomoci váš praktický lékař, mohou být mnohem platnější jinde.

Prevence rakoviny a záruka vitality. Prodlužte psovi život šetrně zpracovanou stravou

Téma: Komerční sdělení

Prémiové ingredience zpracované tak, aby nepřicházely o nic, co v nich má zůstat. To je koncept meníček pro psy z pestré vařené stravy, která zdaleka nezahrnuje jen různé druhy kvalitního masa. Ale nahradí čerstvá strava pejskovi to, co je obsažené v granulích, a bude vůbec zeleninu a ovoce jíst? Na to jsme se zeptali v Novém dni na CNN Prima NEWS Báry Vítkové a Michala Wantuloka z BiBi FOOD.