CNN Prima News průjem

průjem

Výpis příspěvků ke štítku „průjem“

Dokázali byste pomoci: Kdy volat 155 a kdy vyrazit za pomocí po vlastní ose?

1. prosince 2022 19:01

Když nejde o zdraví, nejde o nic, říká se. Jenže v situacích, kdy nám nebo našim blízkým přestane sloužit, bývají někdy velmi složité. Jak poznat kdy na pomoc urychleně volat záchranáře a kdy se naopak pro pomoc k lékaři vydat po vlastní ose? Sepsali jsme vám několik základních situací, které se až na výjimky dají zvládnout bez asistence profesionálních záchranářů, kteří v době, kdy by vám pomáhali stejně, jako vám může pomoci váš praktický lékař, mohou být mnohem platnější jinde.

Prevence rakoviny a záruka vitality. Prodlužte psovi život šetrně zpracovanou stravou

Téma: Komerční sdělení
15. února 2022 10:38

Prémiové ingredience zpracované tak, aby nepřicházely o nic, co v nich má zůstat. To je koncept meníček pro psy z pestré vařené stravy, která zdaleka nezahrnuje jen různé druhy kvalitního masa. Ale nahradí čerstvá strava pejskovi to, co je obsažené v granulích, a bude vůbec zeleninu a ovoce jíst? Na to jsme se zeptali v Novém dni na CNN Prima NEWS Báry Vítkové a Michala Wantuloka z BiBi FOOD.

Vědci odhalili nový běžný příznak omikronu. Může způsobit dehydrataci

14. ledna 2022 06:30

Koronavirová varianta omikron způsobuje celou škálu zdravotních problémů, které je obtížné odlišit od jiných sezónních onemocnění. S přibývajícím počtem nakažených jsou ale čím dál častěji hlášeny i další, doposud nepříliš výrazné příznaky. Podle americké Národní lékařské knihovny a univerzity Johnse Hopkinse zhruba pětina pacientů s novou variantou trpí průjmy i dalšími zažívacími obtížemi.

Infekční kliniky mají v létě napilno. Jak se vyhnout obávaným střevním virózám?

11. srpna 2021 09:59

Přestože jsme v létě obecně „zdravější“, s teplým počasím totiž ubývá viróz, chřipek i nachlazení, měli bychom být opatrní. V letních měsících se totiž daří zejména střevním infekcím. Jak předcházet infekční salmonelóze a dalším infekcím, které nás mohou pěkně potrápit? CNN Prima NEWS oslovila Pavla Dlouhého, primáře infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Dále budeme poznávat jedovaté rostliny nejenom našich zahrad

29. června 2021 03:00

Jedovaté i jinak nebezpečné rostliny najdeme na každém místě, aniž bychom si to uvědomovali. Na území našeho státu roste několik set rostlinných druhů, které se vyznačují specifickými vlastnostmi. Můžeme mezi nimi nalézt druhy prudce jedovaté, jedovaté a druhy jenom mírně jedovaté. Některé rostliny jsou svými jedovatými účinky na člověka i zvířata pověstné, jiné způsobují otravy jen málokdy. Rostou však nejen ve volné přírodě, ale pěstujeme je i na zahrádkách a jako pokojové v bytech.

Jedovaté rostliny na zahradě – 2. část

15. června 2021 10:59

Najdeme je snad ve všech rostlinných čeledích. U celé řady z pěstovaných rostlin nemá pěstitel ani ponětí, že právě jeho nejkrásnější rostlina je jedovatá. Naším úkolem je tedy seznámit pěstitele s velmi známými, běžnými a často pěstovanými rostlinami, které mohou být při neopatrné manipulaci a především při neznalosti, nebezpečné.

Jedovaté rostliny na zahradě – 1. část

8. června 2021 09:56

Na naší planetě roste asi 700 tisíc rostlinných druhů. Popsána a pojmenována je zhruba polovina. Život lidí i zvířat je plně závislý na existenci rostlin. Rostliny poskytují potravu, jsou zdrojem léčivých látek, textilní surovinou, stavebním materiálem, krmivem atd. Některé ale mohou být pro člověka i zvířata nebezpečné.

PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?

23. ledna 2021 20:56

Vědci z londýnské univerzity King’s College zveřejnili unikátní studii, která odhaluje šest různých typů průběhu nemoci COVID-19. Každý z nich se přitom projevuje jinými příznaky a jiným stupněm nebezpečí. Podle odborníků mohou tato zjištění pomoci lékařům předpovědět, kteří z nakažených jsou nejvíce ohrožení. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled jednotlivých kategorií.