CNN Prima News psí plemeno

psí plemeno

Výpis příspěvků ke štítku „psí plemeno“

Svět psů přišel o legendu: Zemřel 31letý rekordman Bobi. Dlouhověkost prý měl v krvi

V Portugalsku zemřel o víkendu zřejmě nejstarší pes na světě. Bývalý hlídač dobytka Bobi se dožil 31 let. Za nejstaršího psa světa ho označili letos v únoru správci Guinnessovy knihy rekordů. Ještě v květnu tohoto roku oslavil své narozeniny ve velkém stylu, když mu přijelo pogratulovat množství návštěvníků. O skonu psího rekordmana informoval web BBC News.

Nejstarší pes světa slaví narozeniny. Narodil se před vznikem Česka, i tak stále prohání kočky

Pes plemene Rafeiro do Alentejo z Portugalska slaví 31. narozeniny a důvod k radosti mají i jeho majitelé. Bobi je totiž nejstarším psem na světě. Na jeho počest je na víkend plánovaná také tradiční oslava, jíž se zúčastní na 100 lidí, přičemž někteří přijedou i ze zahraničí. Co je podle páníčků receptem Bobiho dlouhověkosti? Místo, kde žije.

Je pořízení bezsrstého plemene řešením pro alergiky?

Alergie je noční můra všech milovníků zvířat. Když vám v mazlení chlupáčů překážejí uslzené oči, kýchání, nebo dokonce dušení, není to nic příjemného. Alergikům svitne naděje, když objeví bezsrsté plemeno psa, kočky nebo morčete. Kde nejsou chlupy, nemůže být ani alergie, že? My jsme pátrali po tom, jestli je to pravda.

BLOG: Můj Bůh je pitbull – a to mám doma asi to nejhorší, co mě mohlo potkat. Jak to vím?

Po bohatých zkušenostech s Hankem jsem se zařekla, že už žádného bulla nikdy nechci. Miluji ho a nikdy se ho nevzdám, ale taky jsem mu musela přizpůsobit celý svůj život od denního režimu přes místo bydliště až po zdravotní stav. Nestěžuji si, podle mě je to povinnost každého, kdo má zodpovědnost za bytost, která se o sebe sama nepostará. I tak tohle byla tvrdá škoda.

Výzkum inteligence psích plemen: Máte doma psího génia?

Nejinteligentnější psí rasa? „Ten, co mám doma,“ zněla by asi subjektivní odpověď každého psího rodiče. Vědec a psycholog. Stanley Coren, který se zabývá právě inteligencí, lidskou i psí, se snažil přijít na to, která rasa je nejchytřejší. Sestavil tak žebříček 141 plemen, které popsal ve své knize „Inteligence psů“.