CNN Prima News psí plemeno

psí plemeno

Výpis příspěvků ke štítku „psí plemeno“

Je pořízení bezsrstého plemene řešením pro alergiky?

14. října 2020 11:42

Alergie je noční můra všech milovníků zvířat. Když vám v mazlení chlupáčů překážejí uslzené oči, kýchání, nebo dokonce dušení, není to nic příjemného. Alergikům svitne naděje, když objeví bezsrsté plemeno psa, kočky nebo morčete. Kde nejsou chlupy, nemůže být ani alergie, že? My jsme pátrali po tom, jestli je to pravda.

Dlouhosrstá kolie Blue a jeho příběh: Pes, který měl smůlu a trpí mozkovou atrofií

29. června 2020 10:01

Jsou pejsci, kteří jsou absolutně bezproblémoví a přijdou o všechno. Pak jsou tu tací, kteří mají nějaký zdravotní problém a jsou na něm biti. A pak taky ti, kteří neměli štěstí na majitele a skončili bez domova, zlomení a sami. Blue je tak trochu kombinace posledních dvou případů. Rozhodně je to ale pes, který měl smůlu od samého začátku.

BLOG: Můj Bůh je pitbull – a to mám doma asi to nejhorší, co mě mohlo potkat. Jak to vím?

17. června 2020 17:16

Po bohatých zkušenostech s Hankem jsem se zařekla, že už žádného bulla nikdy nechci. Miluji ho a nikdy se ho nevzdám, ale taky jsem mu musela přizpůsobit celý svůj život od denního režimu přes místo bydliště až po zdravotní stav. Nestěžuji si, podle mě je to povinnost každého, kdo má zodpovědnost za bytost, která se o sebe sama nepostará. I tak tohle byla tvrdá škoda.

Mohou psi sledovat televizi? Záliba fenky ze středních Čech dokazuje, že ano

28. března 2020 07:00

Při současném omezení pohybu je přirozené, že častěji usedneme u televize a koukáme na filmy nebo seriály, na které jsme doteď neměli čas. Naši chlupatí společníci to kvitují. Někteří z nich možná až natolik, že se k nám ve sledování televize připojí. Nebo to tak alespoň vypadá. Je to ale vůbec možné? Může pes vnímat, co se odehrává na obrazovce?

Výzkum inteligence psích plemen: Máte doma psího génia?

5. března 2020 00:02

Nejinteligentnější psí rasa? „Ten, co mám doma,“ zněla by asi subjektivní odpověď každého psího rodiče. Vědec a psycholog. Stanley Coren, který se zabývá právě inteligencí, lidskou i psí, se snažil přijít na to, která rasa je nejchytřejší. Sestavil tak žebříček 141 plemen, které popsal ve své knize „Inteligence psů“.