CNN Prima News půjčky

půjčky

Výpis příspěvků ke štítku „půjčky“

Strmý pád exreprezentanta: Vymahači na Hlouška čekali u stadionu, dluží 21 milionů. Propadl hazardu

27. února 2023 18:01

Po sobotním zápase fotbalové ligy proti Spartě (2:3) trenér Zlína Pavel Vrba mluvil i o tom, proč nemá k dispozici obránce Adama Hlouška. „Ani nevím, kde je. Jestli na marodce nebo v Brazílii na pláži. Viděl jsem ho na začátku a pak se ztratil. Od té doby ho někdo hledá a já to nejsem,“ řekl kouč. Bývalého reprezentanta na stadionu hledají vymahači, dluží přes 20 milionů korun i kvůli tomu, že měl fatálně propadnout hazardu.

Lidé chtějí mobil a nevidí, že je splátky budou bolet. Jak předejít dluhové pasti?

8. listopadu 2022 19:56

S blížícími se Vánoci Češi začínají řešit nákup dárků pro své nejbližší. Někteří lidé si na ně budou muset půjčit. Jedná se však o zásadní chybu, shoduje se prezident Asociace inkasních agentur Radek Laštovička a ředitel Nebankovního registru klientských informací Jiří Rajl. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS představili základní poučky, podle nichž by se lidé měli řídit.

Hypotéky letos podraží až k osmi procentům. ČNB chystá další zvýšení úrokových sazeb

6. června 2022 13:19

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů by se do konce letošního roku mohly přiblížit až k hranici osmi procent. Myslí si to ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Podle nich k dalšímu zdražování hypoték přispěje avizované zvýšení základních úrokových sazeb České národní banky, které naznačil její guvernér Jiří Rusnok.

Jak na výhodnější hypotéku? Tlačte na banku, oslovte konkurenci či finanční poradce

21. února 2022 05:29

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů rostou nejrychleji za několik dekád. Není vyloučeno, že letos překonají rekord z roku 2008, kdy se blížily šestiprocentní úrovni. To je pohroma pro domácnosti, které o hypotéku žádají nově nebo kterým letos končí fixace úrokové sazby. Jak se nenechat zahnat do kouta a říci si o lepší podmínky?

Hypotéky rekordně zdražují. Kvůli inflaci jsou stále relativně výhodné, míní experti

20. ledna 2022 07:10

Průměrná úroková sazba hypoték v prosinci stoupla z listopadových 2,7 na 2,99 procenta, vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindex. Jde o nejvyšší nárůst od roku 2003. Zároveň si Češi za loňský rok půjčili rekordní objem peněz na bydlení. Jak je to možné? Tento jev se snažili vysvětlit analytici v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Bláznivé hypotéky: Úvěry na bydlení dál zdražují, zájem o ně ale v říjnu vzrostl

15. listopadu 2021 07:50

Průměrná sazba u hypotečních úvěrů roste už osmý měsíc v řadě. V říjnu vystoupala na 2,54 procenta, což bylo o 0,11 procentního bodu více než v září. Objem poskytnutých úvěrů na bydlení tuzemskými bankami však meziměsíčně stoupl asi o 1,5 miliardy korun. Lidé se zřejmě obávají, že hypotéky budou dále zdražovat a chtějí využít stále ještě poměrně příznivých podmínek pro jejich získání.