reklama
CNN Prima News půjčky

půjčky

Výpis příspěvků ke štítku „půjčky“

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Bláznivé hypotéky: Úvěry na bydlení dál zdražují, zájem o ně ale v říjnu vzrostl

15. listopadu 2021 07:50

Průměrná sazba u hypotečních úvěrů roste už osmý měsíc v řadě. V říjnu vystoupala na 2,54 procenta, což bylo o 0,11 procentního bodu více než v září. Objem poskytnutých úvěrů na bydlení tuzemskými bankami však meziměsíčně stoupl asi o 1,5 miliardy korun. Lidé se zřejmě obávají, že hypotéky budou dále zdražovat a chtějí využít stále ještě poměrně příznivých podmínek pro jejich získání.

Konec laciných hypoték. Česká národní banka zdvojnásobila svou základní úrokovou sazbu

23. června 2021 14:32

Většina členů bankovní rady České národní banky na svém středečním měnověpolitickém zasedání hlasovala pro zvýšení dvoutýdenní repo sazby z dosavadních 0,25 na 0,5 procenta. Naplnila se tak očekávání analytiků. Centrální bankéři zřejmě reagovali na inflaci, která řadu měsíců setrvává na samé horní hranici cílového pásma České národní banky.

Banka a klient jsou partneři. Nejen po covidu jsme tu pro vás, zní z Raiffeisenbank

23. května 2021 16:50

Koronavirová epidemie přinesla do bankovního sektoru zvýšený zájem o digitalizaci. Pro peněžní ústavy to znamená nárůst podílu agendy, kterou vyřizují bez papírů. V nejbližší době ale finanční trh také zezelená. Ve stále větší míře se budou prosazovat principy takzvaného ESG financování. Banky budou poskytovat peníze i s ohledem na to, jak ekologicky či společensky zodpovědně jejich klienti podnikají. „Neznamená to ale, že kdo není dost zelený, nedostane úvěr,“ řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Barbara Tutass, ředitelka oddělení korporátních klientů v Raiffeisenbank.

Předčasně splatili hypotéku a banka po nich chce statisíce. Může si to však dovolit?

20. května 2021 11:28

Pokud se lidé rozhodnou pro předčasné splacení jakéhokoli úvěru, měla by jim banka naúčtovat jen účelně vynaložené náklady, které jí v souvislosti s tímto úkonem vzniknou. Zákon o ochraně spotřebitele však přesně nestanovuje, co všechno lze do těchto nákladů zahrnout. Toho některé banky využívají a neváhají za předčasně splacenou půjčku po klientech vymáhat obří částky.

Hypotéky citelně zdražily a bude hůř. Zájem o půjčky na bydlení však slábne jen mírně

19. května 2021 07:37

Tuzemské banky sjednaly v dubnu hypoteční úvěry za více než 39 miliard korun. To je o 21,3 miliardy více než před rokem. Průměrná úroková sazba se v dubnu přiblížila dvěma procentům a podle analytiků bude další zvýšení v příštích měsících následovat. Bankám se totiž zdražují peníze, ačkoli Česká národní banka drží své úrokové sazby na mimořádně nízké úrovni.

Realitní bublina drtí hlavně mladé lidi. Vlastnické bydlení bude nedostupný luxus

8. dubna 2021 09:52

Přestože českou ekonomiku už rok svírá koronavirová pandemie, vývoj cen nemovitostí tomu vůbec nenasvědčuje. Zatímco před dvanácti lety domy a byty pod tlakem hospodářské recese zlevňovaly, současná krize žene jejich ceny stále vzhůru. Zdražování se navíc přelévá z Prahy do regionů a vlastnické bydlení se stává nedostupným pro stále větší okruh lidí, zejména mladých na prahu kariéry.

Svět bez bank? Úvěry i spořicí účty vám zajistí decentralizované aplikace, říká expert

20. března 2021 20:33

Decentralizovanou myšlenku kryptoměn přejímají mnohé aplikace, které například suplují služby bank, a to bez potřeby řídící instituce. Takové platformy se definují termínem DeFi (decentralizované finance) a díky popularitě kryptoměn se s nimi roztrhl pytel. Tuzemský expert na DeFi Pavel Přecechtěl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS objasnil principy nového fenoménu.

reklama