reklama
CNN Prima News rozestupy

rozestupy

Výpis příspěvků ke štítku „rozestupy“

Do obchodu bez respirátoru. Odborníci řekli, kdy a pro koho přestanou platit opatření

Američané, kteří dostali dvě dávky vakcíny proti koronaviru, už nemusí nosit roušky ani dodržovat rozestupy, rozhodlo ve čtvrtek Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Půjde Česko ve šlépějích USA? Odborníci jsou pro. Epidemiolog Petr Smejkal z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), která radí ministerstvu zdravotnictví, CNN Prima NEWS řekl, kdy by se takové výhody mohly zavést.

Řetězec po rozvolnění rozpoutal slevami šílenství. Slováci se tlačili v obřích frontách

Známý obchodní řetězec rozpoutal po rozvolnění na Slovensku šílenství. Zákazníci kvůli slevám nedodržovali bezpečné rozestupy ani další opatření. Řetězec se brání, že dodržel všechno, co „káže zákon“, a že v provozovnách zajistil dodržování nařízení. Slovenský Úřad veřejného zdraví prosí, aby lidé opatření dodržovali a prodejci na vše dohlíželi.

Klaus na demonstraci: Očkovat se nenechám, zázračná vakcína neexistuje

„Očkovat se nenechám, žádná zázračná vakcína neexistuje. Všichni si musíme vytvořit svou přirozenou imunitu,“ prohlásil na nedělní demonstraci za svobodu a zodpovědnost na Staroměstském náměstí bývalý prezident Václav Klaus. Zopakoval své výhrady k označení, že je dezinformátorem, a podpořil přes dva tisíce demonstrantů z různých profesí, kteří oznámili, že do 23. ledna postupně zprovozní své podniky, a tím znovu otevřou Česko.

Znepokojující záběry z pražského letiště. 500 lidí na malém prostoru, žádný dohled

Na pražském Letišti Václava Havla je situace podle očitého svědectví nepříliš v souladu se současnými opatřeními pro zabránění šíření koronaviru. Cestující hned ze tří letadel se po příletu ocitli v menším prostoru Terminálu 1, ve kterém nejsou žádné koridory. Navíc nikdo nekontroloval, zda lidé dodržují rozestupy a mají zakryté dýchací cesty rouškou. Letiště však říká, že pro bezpečí dělá maximum.

KLDR slavila: Ať žije Kim a rok 2021! Navzdory pandemii, popravám i hladu

Na mnoha místech světa měli lidé na silvestra nakázáno zůstat doma, v KLDR se však příchod roku 2021 slavil s velkou pompou. Značná část Kimovy říše sice hladoví, popravuje se za absurdní přečiny, brutální lágr hrozí nejen za projevení odlišného názoru, ale i za porušení karantény. Přesto režim předstírá, že země vzkvétá. A že se jí pandemie netýká. Nový letopočet tak Severokorejci vítali na zaplněném náměstí, burácel k tomu okázalý ohňostroj.

reklama