reklama

Rozpad lyžařské asociace na Slovensku. Vlhová a další už měli současného vedení dost

Hvězda alpského lyžování Petra Vlhová spolu s dalšími sportovci opustila SLA. Asociace ještě v úterý přišla o status národního svazu.
Zdroj: AP

Slovenská lyžařská asociace (SLA) prochází v těchto dnech velkými změnami. Opustila ji nejen Petra Vlhová, úřadující mistryně světa v obřím slalomu a vedoucí žena Světového poháru, ale i mnozí další. Jako důvod uvádějí sportovci dlouhodobé neřešení problémů ze strany vedení asociace. SLA navíc v úterý přišla o status národního svazu.

reklama

Členství v SLA ukončilo 46 klubů sjezdového lyžování zahrnujících dohromady 1 317 členů. Jde o většinu sjezdařských organizací, které představují 40 procent členské základny asociace.

„Dlouhodobé neřešení, ignorace a absence opravdu korektního zásah představitelů státu nás dovedlo na okraj propasti, do které padá slovenské lyžování. Vyzývám vedení státu, aby s okamžitou platností zastavilo financování SLA a odebralo jí status národního sportovního svazu,“ uvedla na úterní tiskové konferenci Jana Palovičová, která je pověřená vedením sportovního odvětví alpských disciplín SLA.

K tématu

Reakce slovenského ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu vedeného Branislavem Gröhlingem (Sloboda a Solidarita) byla bleskurychlá a SLA už v úterý odpoledne o status národního sportovního svazu přišla.

Palovičová předtím na konferenci připomněla také dřívější slova bývalého předsedy lyžařské asociace Františka Repky. Podle něj docházelo v předsednictvu SLA k účelové manipulaci s informacemi, prezident a viceprezidenti pak měli ovlivňovat jiné členy vedení a běžnou praxí mělo být také prosazování osobních zájmů. „Všechno směřuje k téže osobě – ​​Marinovi Mersichovi. Člověku, který před Františkem Repkou vyhnal z nejvyššího postu i Janu Gantnerovou,“ dodala na adresu italského viceprezidenta SLA, který dlouhodobě čelí kritice.

Z asociace nyní nevystupují pouze alpští lyžaři v čele se superstar sjezdovek Petrou Vlhovou, ale přidávají se k nim také skokané a běžkaři. „Pro tento krok jsme se rozhodli navzdory neuvěřitelnému riziku, že se naši závodníci již nebudou moci účastnit závodů na mezinárodní úrovni. V koutku duše však všichni věříme, že po tomto již nebude stát jen nečinně přihlížet,“ doplnila Palovičová, kterou nakonec slovenská vláda poslechla.

Petra Vlhová začala aktuální sezonu ve famózním stylu a s přehledem vede pořadí světového poháru
Petra Vlhová začala aktuální sezonu ve famózním stylu a s přehledem vede pořadí světového poháru

Otec Vlhové Igor pocity Palovičové zcela sdílí. „Trápím se 12 let. Jsem rád, že by se teď mělo něco dít. Stát by si měl uvědomit, že nás nemůže řešit jeden člověk a ještě k tomu Ital. Musí to skončit. Musí se začít řešit sport, děti, dorost a junioři. Doufám, že to vyjde,“ uvedl Vlha, který deníku SME potvrdil, že jeho dcera přechází k jinému sdružení, a to ke Svazu slovenského lyžování.

Vlhová odstartovala novou sezonu skvostně a Světový pohár vede s náskokem 185 bodů před Švýcarkou Michelle Gisinovou.

K tématu

Tagy: lyžování rozpad alpské lyžování sport Petra Vlhová Slovenská lyžařská asociace Jana Palovičová Marino Mersich Igor Vlha Svaz slovenského lyžování neshody
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama