reklama

Ruský „Pepek“ si nechal olejem nafouknout svaly, teď se bojí smrti. Hloupost, přiznává

Rus Kirill Terešin chtěl vynikat mezi kulturisty, ale nezvolil pro to cestu tvrdé dřiny ve fitness centru. Do svých svalů na pažích si nechal vpravit šest litrů oleje, což způsobilo zcela nepřirozený vzhled, ale zároveň ohrožení života. Samozvaný „Pepek“ si nakonec v průběhu času uvědomil, že udělal chybu, a absolvuje mnoho operací, které mají vymazat riziko smrti.

reklama

25letý Terešin docílil toho, co chtěl. Měl obrovské svaly, ovšem brzy zjistil, že biceps a triceps plný oleje mu sice zajistí pozornost, po které možná toužil, ale už ne zdravý život. Přes 300 000 sledujících na Instagramu dokládají, že falešná muskulatura veřejnost upoutala. Teď všichni „followeři“ vidí, jak se Terešin snaží vrátit do normálu.

Jednu z operací už měl podstoupit dříve, ovšem koronavirová pandemie zákrok odsunula, což může být komplikace. Čím déle bude mít olejem „přifouknuté“ svaly, tím hůře pro jeho tělo. „Toxická látka v těle může z dlouhodobého hlediska komplikovat funkčnost ledvin a vést ke smrti,“ podotkl pro web East2West News Dimitri Mělnik, ruský chirurg.

Už dříve během roku si nechal Terešin lékaři odstranit své masivní tricepsy, i tak je ale stále obvod jeho paží 60 centimetrů, tedy výrazně nadprůměrný. Uměle vytvořené centimetry musí ještě více zredukovat, nic jiného mu nezbývá. „Riziko komplikací (při operaci) je v tomto případě velmi vysoké, ale nic nedělat pacientovi také nepomůže,“ uvedl Mělnik.

„Brzy mě čeká velmi komplikovaná, těžká třetí operace. Nevím, jak to skončí,“ řekl sám Terešin k operaci, při které budou velmi náchylné k poškození nervy. „Když mi bylo 20, kvůli vlastní hlouposti jsem si nafouknul ruce. Nemyslel jsem na důsledky,“ přiznal nerozvážnost muž, který se zkoušel prosadit i jako MMA zápasník.

V roce 2019 se svými monstrózními svaly vstoupil do oktagonu, ale jeho pokus skončil velkým nezdarem. Po třech minutách prohrál s o 20 let starším soupeřem.

Terešin zdaleka není jedinou osobou, která se rozhodla vypomoct si olejem zvaným synthol. Účinek je čistě optický – svaly, do kterých se dostane synthol, žádným způsobem nezesilují. Člověk jen vypadá, že je velký, ale nemá sílu odpovídající velikosti jeho svalů. Experti varují před tím, že použití syntholu může vést k amputacím.

Tagy:

Hlavní zprávy

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama